Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    fLeSs: Igen gyanús nekem ez az egész írásos/törléses és TRIM-mes leírás. Persze lehet, hogy én tudom rosszul hogy megy ez... de az is, hogy te értettél félre egy-két dolgot, vagy nem jól fogalmazol. De lássuk (idézetek a cikkből):

    "SSD csak egy komplett blokk (512 kB, azaz 128 darab 4 kB-os lap) újraírására képes"

    Én azt mondanám, az SSD csak egy komplett blokk törlésére képes. Az újraírás elég homályos fogalom.

    A ábránál meg biztos hogy kell a gyorsítótárban lapokat törölni? (És írod is ezt: "gyorsítótáron belül kitörlődnek a nem kellő lapok".) Az is flash, nem pl. DRAM? A teljes blokk törlését, ami miatt az egész szívás van, meg nem is említed írásban.

    "Rámásolunk egy 4 kB-os fájlt az SSD-re, a vezérlő ezt simán beírja egy üres blokkba, és meg is volnánk."

    Mármint egy üres lapra? Mert tudtommal elég ha a cél lap üres (törölt flash), nem kell az egész blokknak annak lennie.

    "A probléma akkor kezdődik, amikor az új, felírandó adatokat előzőleg törölt lapokat tartalmazó blokkokba kell bemásolnia."

    Mármint OS-szintent (fájlrendszer-szinten), logikailag törölt lapokat? Ezeket egyértelműen kéne megfogalmazni, mert így nem követhető hogy törölt SSD lapról beszélsz vagy sem. Tehát, itt, "törölt fájl adatait tartalmazó lapokra kell beírnia". (A "blokk" meg nem is kell ide.)

    "ha az operációs rendszer elküldi a TRIM-parancsot az SSD vezérlőjének, akkor az SSD azonnal tudni fogja, hogy erre az adatra már nincs szükség, és azonnal törlődik a lap tartalma (valós időben)"

    Tudtommal, épp az a lényeg, hogy nem tudsz lapot törölni (flash szinten), csak blokkot.

    Amíg ezek nem tisztázódtak, inkább nem is térek rá a cikk TRIM-es részére...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák