Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz Strezi #28 üzenetére

    Na hát ez az, szégyen, hogy a gyártók erre nem igazán gondolnak, nincs felkészítve az elektronikája 23,976 Hz és a 29,97 Hz (NTSC 30 Hz) bemeneti frekvenciákra. Az 1000:1 kontrasztarány tényleg nem mozizásra való, de itt nem is a mozizáson, hanem szimplán a filmnézésen (konkrétan a HD anyagok 99%-ának kadenciahelyes lejátszásán) van a hangsúly, amit egy ilyen drága monitor sem tud még mindig megoldani PC-n... a 72 Hz meg nem megoldás, mert kép akadás a dropped frame miatt így is lesz benne (ha jól emlékszem, akkor kb. 42 mp-ként egy), mivel az nem pontosan 71,928 Hz.

    Azt nem értem egyébként, hogy ha pl. az nVIDIA driverben az adott videolejátszó programhoz (vagy globálisan) beállítja az ember a vertikális szinkronnál a G-Sync-et, aztán monitor felbontástól függetlenül elindít egy 23.976 fps-es HD anyagot fullscreenben úgy, hogy a videolejátszóban EVR rendererrel a DXVA mód aktív, de a videolejátszóban a v-sync ki van kapcsolva (hogy a G-Sync működjön), akkor a G-Sync miért nem lesz aktív és tudja kadenciahelyesen lejátszani a video-t. Ennek így kéne már működnie véleményem szerint, minden trükközés nélkül. Kipróbálni mondjuk eszközhiány miatt nem tudom, de ezt olvastam, mikor utána néztem. Vagy uram bocsá' csak akkor működne a kadenciahelyes lejátszás, ha 1920x1080-ra kellene a felbontást állítani, ahol mondjuk felajánlaná a 23Hz-es képfrissítést, vagy akár 72 Hz-re kéne rakni és a G-Sync korrigálna, még az sem lenne olyan nagy bűn, de gondolom, még így sem működik ez egy ilyen monitoron... jó, ez nem HD TV és nem TV elektronika van benne, de na... 2016 van, minden modern VGA és APU (IGP) tudja már a 23,976 Hz-et.

    Mindegy, ez eléggé mélyvíz már, meg nem is igazán ebbe a topicba való...

Új hozzászólás Aktív témák