Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz cousin333 #46 üzenetére

    A samsung a legnagyobb mobilgyártók? Nem fogtál te még más telefont a kezedben?
    A samsung amolyan sokat akar a szarka effekt, biztos jók a mosógépeik is meg a hűtői, a TV-i, meg a wc papir tartói, meg mit tudom én még miket gyárt, de messze nem a legjobb. Az, hogy neked ez a kategória a legnagyobbat jelenti és neked ez kielégitő, az már a Juliskát sem érdekli.
    A tökéletesség helyett a sikerüket inkább az olcsóságukban kell keresni.
    Az nv meg nem feltétlen a mobilpiacból él meg, csak trendesednek, de igaz ez ugyanugy az ati/amd-re is. Most ez a trend.

    Mindegy, nincs értelme tovább nyújtani a dolgot, amolyan tyúk vagy a tojás volt előbb dolog kezd már ez lenni.

    Amugy is kellene még legalább több év a felfutásukhoz, addigra a háború eltörli ezeket az irányokat. ;)

    Azt meg nem értem mire gondoltál ezzel:
    "órajelenként 30-40%-al nagyobb teljesítményt "

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

  • Pikari

    őstag

    válasz cousin333 #50 üzenetére

    nyugi, lehet hogy ő a legnagyobbat úgy értelmezte, hogy fél méter hosszú és 35 kiló :D

    (#41) Alchemist: p2, az kicsit erős becslés. 486-pentium1 körül max

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz cousin333 #46 üzenetére

    "Egy mai csúcstelefonban kétmagos, 1-1,5GHz-es Cortex-A9 processzor van GPU-val. Ez már képes HD videó felvételére, lejátszására. Akkor most képzelj el 4 magot, 64-bit támogatást, >2GHz-es órajelet, órajelenként 30-40%-al nagyobb teljesítményt - kb. hasonló fogyasztás mellett. Milyen átlagos tevékenységre nem elég ez?"
    Összekevered a CPU-t a GPU-val? A legtöbb, amire a mobilok képesek, nem az ARM architektúrás processzor miatt van, hanem a GPU miatt. A GPU kezeli az animációkat, a GPU gyorsítja a videolejátszást, a CPU csak a számokat dolgozza fel, ott is fogadok, hogy nem sok lebegőpontos számítást kell végeznie. De nézd meg, hogy meddig tart mondjuk egy JPG fájl feldolgozása egy mai csúcstelefonon és meddig tart egy 4 éves PC-n, vagy hogy könnyebb legyen mérni, ugyanígy nézd meg a tömörítést például. Tömörítsd ugyanazt a fájlt ZIP-be egy csúcstelefonnal, majd egy Core2-es processzoros géppel. Ha véletlenül nem lenne elég nagy a különbség, nézd meg egy Core i5-ös processzorral ugyanazt. Amire egy ARM processzor eléri azt a teljesítményt, amit egy mai középkategóriás Intel processzor, az Intel rég piacra dobta a jóval gyorsabb és fejlettebb processzorait, amikben már az IGP is bőven lehet olyan szinten, mint a Tegra-kban lesz, de notebookba és asztali PC-be úgyis lesz diszkrét videokártya is, ha játszani is akar rajta az ember. Azoknál meg esélytelen, hogy többet tudjon egy mobilos SoC, gyártsa bárki is.

    Az egyetlen, ami miatt az ARM-nak lehet esélye az x86_64-gyel szemben, az a cloud computing. Ott a fogyasztás lesz a döntő, bár még nem tudni, hogy az Intel a következő években mennyire fogja tudni lenyomni a processzorai fogyasztását anélkül, hogy a teljesítményük az azonos fogyasztású legerősebb ARM processzor teljesítménye alá csökkenne. Fura, hogy erre kevesen gondolnak és még kevesebben hiszik el, hogy lehetséges, persze azt már bárki elhiszi, hogy az ARM olyan gyorsan fejleszt, hogy jobb processzorokat fog tudni gyártatni pár éven belül, mint amilyeneket az Intel fog gyártani ugyanakkor.

    Ja, a Samsung kicsit több dologgal foglalkozik, mint az Intel, lehet, hogy a Samsung a nagyobb, ha az egész céget nézzük (hűtők, fagyasztók, mikrók, TV-k, klímák, stb.), de az Intel sokkal nagyobb processzorgyártó, mint a Samsung.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz cousin333 #50 üzenetére

    Pont arra gondoltam, amit most leirtál. Érvelsz, ráérő idődben és erre xxx otthon, hogy jól megmondtad, és akkor majd az arm-et megvédted, azaz a te igazadat. Holott senkit nem érdekel, hogy mi mellett érvelsz, egyszerű! halandó! létedre, én akkor is úgy látom, nekem van igazam. És? Hidd el, nem ezen a beszélgetésen múlik a jövőd, vagy az ARM-é, nyugodj meg, menj csinálj valami hasznosat inkább.

    1. Te irtad, hogy ők a legnagyobb mobilgyártók
    ki gondolta volna, hogy ők lesznek a legnagyobb mobilgyártók , de felejtsük
    2. Mostmár értem honnan ez a hevesség részedről. Személyes sértésnek vetted a leszamszungozást, jellemző, ezt is felejtsük.
    3. Az eladást szóval sem emlitetted nekem, legfeljebb én emlitettem neked, hogy árban versenyképesek.
    Azt, hogy a legjobbak szintén te emlitetted a legnagyobb jelzövel, vagy nálad a legnagyobb ebben a környezetben mit jelent? Még fel is hozod a galaxy telefonokat, mint mintapéldányokat. Pedig ha fogtad volna a kezedben, hát...
    Lehet, hogy most még kis hal a szamszung a cpu piacon (bár én csak az intelhez mértem) és lehet nevetek ezeken a komoly dolgokon, de őszintén. Te mit szólnál ahhoz, ha arról hallanál, hogy az intel mosogatógépeket kezd el gyártani? ;)
    4. Mellé akkor nyúltam volna, ha a galaxy s valóban ott lenne a szeren. De -nem tudom neked mi számit szernek- nekem egy okostelefon tudja az alapvető funkciókat, ez a minimum ami elvárható tőle. Nem tudom, a gps az annyira ott van a szeren a telefonban? Tudom , most jön az a szöveg, hogy akinek arra kell, vegyen gps-t. De ezt nem lehet komolyan gondoni. A kijelzője túlszaturált. Arról nem is beszélve, hogy neked a készülékház smafu? Ritkán látni a galaxy s-től gagyibbat. Nekem itt ki is fujt az ott van a szeren jelző.
    Szóval nem tudom ki nyúlt mellé.
    5. Az intel márpedig fel fog mindent szippantani ;]. Ez megint csak neked nem jött át. Tudhatnád, ez egy mondás manapság már.
    6. Tyúk vagy tojás= értelmetlen vita, mert nincs igazad, de majd jól meglátom ;]
    7. Ezek a legjobbak :). Csak ha olvastál volna eleget, rájönnél, hogy ha teljesitményt növelnek (persze még igy sem közelitik meg az x86-ot), drágulnak és nő a fogyasztásuk, röviden.

    Hidd el, nem tudtam, hogy samu telód van, nem akartalak megbántani. De ez már eléggé off, itt befejeztem, ha folytatni szeretnéd, pü pls. :R

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz cousin333 #58 üzenetére

    Irtam, hogy pü-ben, de mindegy.

    Ha szerinted nem irtam olyat, amivel megcáfoltalak volna bármiben is, vagy csak a számomra egyértelműt magyarázni kellene, az a te szegénységi bizonyitványod.

    Te is alátámasztások nélkül bizonygatod az igazad. Nincs tartalom a mondandód mögött. (főleg az olyanok mögött, hogy a galaxy jól össze van rakva)
    (itt kiemelnék még valamit: személy szerint a tudásával nincs bajom)
    Mindamellett elfogadom, hogy ezen a véleményen vagy és bármilyen meglepő, én sem találok semmi hasznosat a te soraid között (pedig lehet többet gépeltél, mint én).

    Mindazonáltal én senki véleményét nem kifogásoltam itt, leirtam a sajátom. Te ezzel szemben kifogásoltad az én hozzászólásomat. Nem kértem. Remélem, mostmár ugy gondolod, jobb lett volna, ha megtartod magadnak a reakciót. Ezekkel a dolgokkal, amiket állitasz, tisztában lennék, csak vagy másképp gondolom a jövőt (ami elég képlékeny) mint te, vagy csak nem fogadom el egyszerűen még, mert a rosszat látom benne.

    kb ennyi a lényeg, részemről béke van, csak még most ugy érzem, hogy fújod a magadét, ami pont annyit ér, mint az én, cáfolatokban hiányos, sértésekben gazdag, hosszú irományom.

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

  • Alchemist

    addikt

    válasz cousin333 #72 üzenetére

    Ha valaki lendületesen szeret dolgozni, az i5 után szenvedés az Atom.

    De nyilván sok múlik a szoftverek és az oprendszer optimalizációján is.

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • quex

    tag

    válasz cousin333 #45 üzenetére

    Nem professzionális példa: Írsz egy programot. Lefordítot 64 bites fordítóval és leméred a sebességét 64 bites oprendszer alatt. Ugyan azt a kódot lefordítot 32 bites fordítóval és leméred a futásidőt 32 bites oprendszer alatt és láss csodát, a 64 bites gyorsabb. Történetesen én ezt egy primszámkereső algoritmussal próbáltam ki. Körülbelül 1.5-szörös sebességnövekedés volt tapasztalható a 64 bites javára. Nyilván más jellegű programok esetében mások az arányok, de mérhetően jobb a 64 bites. Tessék kipróbálni, ne csak szidni!

    I have an RNA joke, but it might get lost in translation.

Új hozzászólás Aktív témák