Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz Rickazoid #53 üzenetére

    "Összekevered a CPU-t a GPU-val?"

    Nem keverem őket, ellentétben a gyártókkal, lásd Fusion. :) Éppen az a lényeg, hogy a felhasználót teljesen hidegen hagyja, hogy CPU, GPU, APU, vagy ANYU, esetleg apró kis mókusok dolgoznak a gépben, csak az a fontos számára, hogy menjen.

    "A GPU kezeli az animációkat"

    Tudtommal a telefonoknál Android alatt - legalábbis a 4-es verziót megelőzően - nem ez a helyzet, hanem a processzor dolgozik.

    "a CPU csak a számokat dolgozza fel"

    A GPU meg nyilván, amellett hogy ceruzával rajzol, még főz, mos takarít is. Ja nem, az is számol... Sőt, az számol csak igazán (sok szálon, párhuzamosan), a processzornak sok más dolga is van. Például megmondani a GPU-nak, hogy mit számoljon...

    "nem sok lebegőpontos számítást kell végeznie"

    Mivel nem csak a számolás a dolga, csinál mást is, de a lebegőpontos szmítás is nyilván kell neki. És - amennyire én tudom, ez nem erőssége a jelenlegi(!) ARM-oknak, de ez nem jelenti azt, hogy helyzet nem változhat meg 1-2 éven belül. Mellesleg láttam én már 4 éves Intelt elég hosszan elgondolkodni egy nem is túl nagy kép megnyitásakor...

    De a lényeg pont nem az volt, hogy jövőre lenyomják-e a Core i7 Extreme-et, hanem hogy elég-e az ARM a PC-re. A válasz pedig az, hogy rövid időn belül bizony elég lehet, mert a legtöbb tevékenység nem igényli még a közepes Intelt sem. Jól mutatja ezt az Atom és a Brazos platform sikere. Az a teljesítmény pedig egyáltalán nem látszik foghatatlannak. Ha pedig a Microsoft képes volt a Win8-at és a komplett Office 2010-et ARM-ra portolni az azt jelenti, hogy ők is látnak benne potenciált. Ha nekem nem hiszel, higgy nekik! :D

    "persze azt már bárki elhiszi, hogy az ARM olyan gyorsan fejleszt, hogy jobb processzorokat fog tudni gyártatni pár éven belül, mint amilyeneket az Intel fog gyártani ugyanakkor"

    Még egyszer hangsúlyoznám: nem tudom, ezt miből olvastad ki. Itt nem az a cél, hogy ki a leggyorsabb, ez maximum a "vérpistikéknek" meg a renderfarmosoknak számít. A többség meg nagyon jól ellesz a kisebb, de még mindig elegendő teljesítménnyel. Ahogy az ATI (AMD) is átállt a brutális VGA szörnyekről, a "még pont elég gyors, de kellően kicsi és gazdaságos" típusokra, és ahogy én látom, bejött nekik.

    "Ja, a Samsung kicsit több dologgal foglalkozik, mint az Intel, lehet, hogy a Samsung a nagyobb, ha az egész céget nézzük (hűtők, fagyasztók, mikrók, TV-k, klímák, stb.), de az Intel sokkal nagyobb processzorgyártó, mint a Samsung."

    Ehhez tettem hozzá, hogy "most még". Egyébként valóban, a Samsung, de még a Samsung Electronics is jóval nagyobb, mint az Intel, meg az AMD együttvéve. És ismét a félreértés: ez nem a "végső harc", nincs arról szó középtávon sem, hogy az Intel mondjuk kiszorulna a - CPU - piacról. Hanem arról beszélek, hogy a Samsung és a hozzá hasonló cégek az ARM technikáját felhasználva komolyabb szeletet kihasítanak abból a tortából, amiből nekik eddig csak morzsák jutottak. Ez nekik komoly előre-, az Intelnek meg nyilván visszalépés lesz - már amennyire sajnálni kell őket, ha nem a piac 80, hanem "csak" 50%-a felett rendelkeznek.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák