Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz Rickazoid #19 üzenetére

    +1.

    Gyenge az asztali piacra az ARM, nincs mit várni, ne ábrándozzunk. Az intel gépezet legrosszabb esetben is beszippant ilyen kis semmirekellőket, mint samsung és társai (ezen a piacon). El kell olvasni a hirt értelmesen, abból is lejön azért egy-két baki máris. AMD és Intel megeszi ezeket reggelire...

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

  • CYBERIA

    őstag

    válasz Rickazoid #19 üzenetére

    Látom nagy a hangsúly az intelen.

    APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

  • cousin333

    addikt

    válasz Rickazoid #53 üzenetére

    "Összekevered a CPU-t a GPU-val?"

    Nem keverem őket, ellentétben a gyártókkal, lásd Fusion. :) Éppen az a lényeg, hogy a felhasználót teljesen hidegen hagyja, hogy CPU, GPU, APU, vagy ANYU, esetleg apró kis mókusok dolgoznak a gépben, csak az a fontos számára, hogy menjen.

    "A GPU kezeli az animációkat"

    Tudtommal a telefonoknál Android alatt - legalábbis a 4-es verziót megelőzően - nem ez a helyzet, hanem a processzor dolgozik.

    "a CPU csak a számokat dolgozza fel"

    A GPU meg nyilván, amellett hogy ceruzával rajzol, még főz, mos takarít is. Ja nem, az is számol... Sőt, az számol csak igazán (sok szálon, párhuzamosan), a processzornak sok más dolga is van. Például megmondani a GPU-nak, hogy mit számoljon...

    "nem sok lebegőpontos számítást kell végeznie"

    Mivel nem csak a számolás a dolga, csinál mást is, de a lebegőpontos szmítás is nyilván kell neki. És - amennyire én tudom, ez nem erőssége a jelenlegi(!) ARM-oknak, de ez nem jelenti azt, hogy helyzet nem változhat meg 1-2 éven belül. Mellesleg láttam én már 4 éves Intelt elég hosszan elgondolkodni egy nem is túl nagy kép megnyitásakor...

    De a lényeg pont nem az volt, hogy jövőre lenyomják-e a Core i7 Extreme-et, hanem hogy elég-e az ARM a PC-re. A válasz pedig az, hogy rövid időn belül bizony elég lehet, mert a legtöbb tevékenység nem igényli még a közepes Intelt sem. Jól mutatja ezt az Atom és a Brazos platform sikere. Az a teljesítmény pedig egyáltalán nem látszik foghatatlannak. Ha pedig a Microsoft képes volt a Win8-at és a komplett Office 2010-et ARM-ra portolni az azt jelenti, hogy ők is látnak benne potenciált. Ha nekem nem hiszel, higgy nekik! :D

    "persze azt már bárki elhiszi, hogy az ARM olyan gyorsan fejleszt, hogy jobb processzorokat fog tudni gyártatni pár éven belül, mint amilyeneket az Intel fog gyártani ugyanakkor"

    Még egyszer hangsúlyoznám: nem tudom, ezt miből olvastad ki. Itt nem az a cél, hogy ki a leggyorsabb, ez maximum a "vérpistikéknek" meg a renderfarmosoknak számít. A többség meg nagyon jól ellesz a kisebb, de még mindig elegendő teljesítménnyel. Ahogy az ATI (AMD) is átállt a brutális VGA szörnyekről, a "még pont elég gyors, de kellően kicsi és gazdaságos" típusokra, és ahogy én látom, bejött nekik.

    "Ja, a Samsung kicsit több dologgal foglalkozik, mint az Intel, lehet, hogy a Samsung a nagyobb, ha az egész céget nézzük (hűtők, fagyasztók, mikrók, TV-k, klímák, stb.), de az Intel sokkal nagyobb processzorgyártó, mint a Samsung."

    Ehhez tettem hozzá, hogy "most még". Egyébként valóban, a Samsung, de még a Samsung Electronics is jóval nagyobb, mint az Intel, meg az AMD együttvéve. És ismét a félreértés: ez nem a "végső harc", nincs arról szó középtávon sem, hogy az Intel mondjuk kiszorulna a - CPU - piacról. Hanem arról beszélek, hogy a Samsung és a hozzá hasonló cégek az ARM technikáját felhasználva komolyabb szeletet kihasítanak abból a tortából, amiből nekik eddig csak morzsák jutottak. Ez nekik komoly előre-, az Intelnek meg nyilván visszalépés lesz - már amennyire sajnálni kell őket, ha nem a piac 80, hanem "csak" 50%-a felett rendelkeznek.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • cousin333

    addikt

    válasz Rickazoid #68 üzenetére

    Talán meglepő, de szinte teljesen egyetértek azzal, amit most írtál. Nyilván az Intel is igyekszik majd kisebb fogyasztású chipeket gyártani. Minkét cég olyan területet céloz, amiben eddig nincs nagy jártassága (Intel: kis méret és fogyasztás, ARM: nagy teljesítmény), szóval a végkimenetel még bizonytalan. De szerintem nem abban, hogy az ARM megveti-e a lábát a piacon, hanem, hogy milyen gyorsan és milyen mértékben. De ugyanígy az Intel is részt szerezhet magának a táblagépek, mobiltelefonok világában. Egyszóval érdekes lesz.

    "Emellett ahol a fogyasztás nem számít, ellenben a teljesítmény igen, ott az ARM szerintem sosem fog labdába rúgni, hisz ők sem képesek csodákra, nem tudják bármekkorára emelni a teljesítményt a fogyasztás emelése nélkül"

    Persze, csodák nincsenek. De azért két észrevételem lenne: Egyik: a helyzet fordítva is igaz: az már Atom kicsi, egész keveset fogyaszt, viszont a teljesítménye is messze elmarad mondjuk egy i3-tól. Másik: itt most azért többről van szó, mint egy Intel-AMD szembenállás, ami arról szól, hogy ugyanazzal az architektúrát ki miként implementálja. Az ARM egy külön világ, így mindig lesznek komolyabb különbségek a végeredményben. Így azt veszik majd, ami az adott alkalmazásra megfelelőbb.

    A Win8-cal kapcsolatban hasonlóan látjuk a helyzetet. Csak azt próbáltam hangsúlyozni, hogy a Microsoft ezen lépése - még ha csak kényszer szülte is - komoly lökést adhat (és szerintem ad is) az ARM-nak.

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák