Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz gordonfreemN #48 üzenetére

    "A samsung a legnagyobb mobilgyártók?"

    Nem, a Samsung (nagybetűvel) egy cég, tehát egyes szám...

    "Nem fogtál te még más telefont a kezedben?"

    Amit írtam, annak semmi köze ahhoz, hogy fogtam-e már mást is, mint Samsungot, nem is értem, hogy jön ez ide? :F Egyébként képzeld, természetesen igen. És az, hogy jelenleg Samsungot használok (az elsőt) éppen eléggé alátámasztja az általam írtakat, lévén 3-4 éve eszembe sem jutott volna Samsungot venni. Igen, azt mondtam, hogy a legnagyobb gyártó. Amúgy a jelek szerint tévedtem, csak simán a második, egyre szorosabban tapadva a piacvezető Nokiára... És ez tény, függetlenül attól, hogy mire tartod a Samsung mobil üzletágát, szegény Juliskát meg ne keverd ide, hagyd meg Jancsinak. :)

    "A samsung amolyan sokat akar a szarka effekt, biztos jók a mosógépeik is meg a hűtői, a TV-i, meg a wc papir tartói, meg mit tudom én még miket gyárt, de messze nem a legjobb."

    Ki mondta, hogy a legjobb? Legfeljebb azt, hogy a legtöbbet adja el. A kettő nyilván nem ugyanaz. És bizony sok más piac bizonyítja, hogy először kinevetik (kb. mint te most az asztali ARM-ot), aztán kezdik komolyan venni, aztán meg félni tőle - most konkrétan a Samsung jött elő, mint komolyabb példa, de több hasonló gyártót lehetne mondani. Nyilván egy cég sem piacvezetőként kezdi. Ráadásul az ARM egy cég, de az "ARM processzorok" nem az, ellentétben az Intellel. A modell meg kb. mint az iOS vs. Android, aminek az eredményét már látjuk.

    "A tökéletesség helyett a sikerüket inkább az olcsóságukban kell keresni."

    A piac iPhone utáni legnépszerűbb okostelefonja a Samsung Galaxy S és SII. Ezek aligha vádolhatók olcsósággal. Mint ahogy a többi készülékük sem olcsó a maga kategóriájában, különösen nem mondjuk a koreai és kínai csodákkal szemben. Arról nem beszélve, hogy ha tökéletesnek nem is nevezhetők, azért eléggé ott vannak a szeren. Szóval itt is eléggé mellényúltál.

    "Az nv meg nem feltétlen a mobilpiacból él meg"

    Én egy szóval sem mondtam, hogy abból élnek meg. De mondjuk akár az 5 évvel ezelőtti önmagukhoz képest a hangsúly bizony lényegesen eltolódott. Az meg, hogy trendet követi: éppen ez volt a hozzászólásom lényege, nevezetesen, hogy a trendek az ARM felfutása irányába mutatnak. Az Intel meg nem fogja "felszippantani" a Samsungot sem, pedig nem ők az egyetlen ARM gyártók. Úgy tűnik, neked ez "nem jött át"... :U

    "Mindegy, nincs értelme tovább nyújtani a dolgot, amolyan tyúk vagy a tojás volt előbb dolog kezd már ez lenni."

    És te ezzel mire gondoltál? Mert jól hangzik, csak éppen nem látom értelmét ebben az összefüggésben.

    "Azt meg nem értem mire gondoltál ezzel:
    "órajelenként 30-40%-al nagyobb teljesítményt ""

    Arra gondoltam, hogy a teljesítmény (átlagosan) órajelenként 30-40%-kal növekszik. :) Az új mondjuk 1GHz-en ennyivel több munkát tud elvégezni, mint a régi ugyanezen az órajelen. Csak esetleg az új éppenséggel 2GHz-en fut majd,és 4 magja lesz.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák