Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dedy70

    tag

    válasz Rekro #21592 üzenetére

    Nálam egyáltalán nem zavaró. Négy évig észre sem vettem, csak a kommentek hatására néztem meg tüzetesebben és akkor döbbentem rá, hogy az én TV se mentes a problémától. Nálam pár centis függőleges sávban jelentkezik a képernyő jobb szélén. Csak homogén világos képen és gyors kameramozgás alatt lehet látni. Focimeccseken a leglátványosabb, de a lényeges események úgyis a kép közepén történek, ezért sokan nem is veszik észre (akár csak jómagam). Készülékenként eltérő mértékű lehet, biztos van ami már zavaró. Nálam nagyon oda kell figyelni, hogy lássam.

    Szerintem menj be egy Panasonic márkaboltba és nézd meg a saját szemeddel. Lehetséges, hogy nem is fogod látni, illetve nem minden példányt érint a probléma. Itt a fórumon is csak egy hete jött elő problémaként pedig már 3/4 éve kapható az ST50.

    [ Szerkesztve ]

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Rekro #21592 üzenetére

    Ez nagyban egyénfüggő. Van, aki a durva ghost-ot sem veszi észre, pláne normál nézési távolságból, nem keresve azt. Ugyanez a helyzet a panel-inhomogenitással is, ami ugyancsak nem minden helyzetben látható, viszont vagyunk egy páran, akik ha már észleltük, akkor hajlamosak vagyunk mindig a hibát keresni. Más meg észre sem veszi, vagy egyszerűen nem érdekli. Ha videofil vagy, akkor a sávos panel azért zavaró tud lenni bizonyos helyzetekben.

    Az ezzel kapcsolatos csere is lutri, sok kereskedő álláspontja szerint ez nem hibás működés, mivel már a gyárból is úgy jön ki, hogy ezt ott látják és kiengedik. Ezért célszerű interneten megrendelni, mert akkor 8 napon belül indoklás nélkül is elállhatsz az ügylettől.

    Get Moded!

  • nuke7

    veterán

    válasz Rekro #21592 üzenetére

    az enyémen egyáltalán nincs ilyen sávosodás probléma, pedig nem egy videóval probáltam kihozni belőle, emiatt szerintem nem kell mást választani.
    (tekintve, hogy ez nem panasonic specifikus probléma, ahogy előttem is írták... mondjuk nekem 42es van)

    (#21574) s7evcsenko: ez nagyon drága, ahhoz képest, hogy mit tud... :(

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • whappela

    csendes tag

    válasz Rekro #21592 üzenetére

    Több-kevesebb inhomogenitás (vagy sávosodás) a plazmáknál nyilván mindig is volt és mindig is lesz, amit mégis kissé nehéz most mentálisan feldolgozni az az, hogy úgy tűnik, a Panánál az átlagoshoz képest ez idén elég tömeges és szinte szabályszerűen ugyanott előforduló jelenség. Az is lehet, hogy nem is gyakoribb, hanem csak látványosabb, mint korábban. És könnyen lehet, hogy tényleg azoknak van igazuk, akik szerint nem is a panel a ludas, hanem a filter (tehát hogy idén valamiért egyenetlenebbre sikerült ezt a réteget abszolválniuk, mint korábban) - ez persze nem vigasz, de annyiból mégis lehet jelentősége, hogy ha nem félsz a tükröződéstől (mert világosban nemigen tévézel), akkor elképzelhető, hogy jobb választás lehet az UT50 (mivel azon az ST-GT-VT-vel ellentétben nincs bevonat). De ez csak feltételezés.
    Hogy mennyire kell aggódnod, illetve mennyire zavarna, ha a tiéd is sávosodna, arra nemigen lehet válaszolni, mert az egyrészt a te ingerküszöbödtől, másrészt a sávosodás intenzitásától függ. Nekem tavalyi plazmámon (Pana S30) speciel sávozódás nincs, csak egy amorf világosabb terület, amit eleinte észre sem vettem egyáltalán, aztán később mégis, és onnantól már zavar (rajtam kívül más még nem vette észre, amikor pedig direkt megmutatom, csak legyintés és röhögés rá a reakció). Lényeg a lényeg, amikor megvettem, baromira meg voltam elégedve a tévével, sőt azóta sem bántam meg, hogy nem másfélét vettem, de hát ugyebár lakva ismerszik meg a tévé is, szóval szép lassacskán kiderült számomra, hogy mi az a három hiba, ami eléggé idegesít: 1) az említett inhomogenitás, 2) tartósabb ghostosodás (rövid távú ghostosodás nálam gyakorlatilag nincs, tehát feliratok helye, menü vagy ilyesmi rögtön eltűnik, "cserébe" viszont van hosszú távú, pl. egy meccs után a logót még két-három nap múlva is fölfedezem), 3) line bleeding. Ezek miatt most nagyon erősen fontolgatom, hogy lecserélem: vagy egy 60E550-re, vagy egy 51E6500-ra, és reménykedem, hogy azokban nem ugyanezek, hanem más dolgok fognak idegesíteni :) (amikért viszont legalább a nagyobb méret kárpótol).

    (Bocs a szófosásért.)

Új hozzászólás Aktív témák