Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gorbep

    senior tag

    válasz liszi70 #81759 üzenetére

    De ne felejtsük el, nagyon félrementünk.... a Fluid Motion ellenzőinek miért fáj az hogy minket zavar a Stutter? a 48 Fps illetve a 60 Fps tetszés szerint butítható, mindenki ízlése szerint.... engem nem zavar, ha ő a valóság helyett inkább egy mesterségesen rángatózó képet szeretne nézni, az az ő baja... sőt van aki a képregényeket szereti.... engem nem zavar, csak nekem ne úgy kelljen néznem... (Huszti Zsolt is megmondta: 'Mindenki úgy élvez, ahogy tud!'... :D )

    Mellesleg ha mégis lesz valami a 60 Fps-es filmekből, azért megnézném hogy pár év múlva vajon még mindig "képregény" módban néznék e.... de nem lennék meglepődve ha akkor már ők istenítenék legjobban, hogy mennyire jobban közelíti a valóságot. Hamar meg lehet szokni, először engem is zavart.... de most nem bírok végignézni egy filmet az agyrém 23.97 kép / sec-el.... ez a szabvány mérnökileg amúgy is egy igazi agyrém... szerintem nem volt semmi másra jó, mint a gyártók szivatására... semmi oka nem volt, hogy ne 25Hz vagy 24 Hz legyen a BD szabvány....

    Ízlések és pofonok... a múltkor egy DVD-t néztem, mert máson nem volt elérhető, amit meg szerettem volna nézni.... és 1000x jobb volt a mozgás mint a BD-n.... ismerjük el, a BD szabvány ezen része egy csúnya visszalépés... És a sok ellenzőt azért megkérdezném, hogy a DVD-n nem zavarta őket a szappanopera effektus?.... Ugye nem? ;) mert akkor az volt a megszokott.... a "normális"....

    Van ismerősöm aki a 192K 32 bit zenéket resamplerezi 44.1Khz 16bit-re mert az az "igazi"..... szíve joga... de nem ellenzi a HD zenék terjedését... több mérnöki konstruktivitást elvárnánk egy szakmai fórumban... itt a szubjektivitás ne kerüljön a tudományos tények elé... különösen ha a "downgrade" re megvan a lehetőség... és neki nem muszáj HFR-ben nézni a filmeket...

    _I\o_

    - Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

Új hozzászólás Aktív témák