Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunspikey

    őstag

    válasz DM-Fan #35852 üzenetére

    Azt gondoltam, hogy lesz különbség - de azt nem gondoltam, hogy ennyi. :)) :)) Amin a legjobban meg vagyok döbbenve, az az, hogy úgy tud finom részletekben gazdagabb képet adni, hogy általánosságban sokkal kevésbé van "sharpening" szaga a képnek.
    A TV beépítettje olyan, mintha csak a felét olvasná ki az infónak, majd jól telibe veri egy 2.0 pixeles unsharp mask-al, csak hogy tetszetős legyen. (A Pana BD lejátszó meg érthetetlen módon világosabbra veszi a sötéteket, néha egészen extrém mértékben- pl Battlestar Galactica - egér szürke csillagos hátterei :) - nem vicc.) Ez füves jeleneteknél ordító különbséget jelent. Pl A Hobbit - Váratlan Utazásban amikor Völgyzugony fellelése előtt egy kicsit rohangásznak az orkokkal a hosszú-szálú sárga füves réten, ott eddig az a rét egy összemosott paca volt, miközben a rajta lévő szikláknak meg volt egy bántó sharpen körvonala. Most megvan a fű minden részletben, és a kövek is szépek. Vagy pl a közeli arcok pórusai - eddig ragyák voltak, most finom bőr textúra van - pl Prometheus Adam-je a sárga surlófényben. És a lista végtelen. Tegnap konkrétan este hattól hajnali fél háromig nyomattam egymás után a filmeket, ide oda kapkodva, mert annyira tetszett minden, hogy lehet az egész két terrát újra nézem :) :) Ja, Samsara Mianmar Sztúpáival kezdődő napfelkeltés jeleneténél a fű végre nem neon zöld ott a jobb oldalon...

    Az is csodálatos, hogy valahogy megnőttek az árnyalatok közti kontrasztok. Azaz egy-egy testen, alakzaton belül jobban elkülönülnek a színek, árnyalatok. Pl felhő Atlasz- a zeneszerző srác kap egy mellényt a meleg barátjától. Ez a mellény királykék bársony insertekkel van díszítve. Ebből eddig nem sok látszott pl abban a jelenetben amikor elmegy a "nagy" zeneszerző házába és megpróbálja az öreg szánalmas dúdolását zongorán visszajátszani....

    Ma este megpróbálok összeütni egy lejátszó összehasonlító fotó sorozatot és ennek ürügyén megnézem mi a helyzet a nálam lévő három kábellel.

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Új hozzászólás Aktív témák