Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz spiky03 #22058 üzenetére

    Abszolút osztom a nézőpontot. Nyilván mindenkinek megvannak a preferenciái, hogy mire költ, mi a hobbija, csak ez tényleg egy furcsa magyar mentalitás, hogy az emberek képesek horror összeget kiadni a hobbijukkal kapcsolatban, hogy minél nagyobb, szebb, jobb legyen az adott dolog, de a járulékos költségekkel már nem számolnak a méregdrága dologhoz (a tipikus példák, amiket már említettem), "majd megoldják okosba' valahogy". Sajnos részben ezért is tartunk itt, ahol tartunk. Szerintem azt egyébként mindenki érzi - legalábbis akinek van erkölcsi érzéke - hogy a helyes az, ha az ember megveszi a filmet, hiszen annak előállítása is pénzbe került, benne van rengeteg ember munkája, a filmgyártó stúdiók befektetett dollárszázmilliói (amik egyre nehezebben térülnek meg a sikeres blockbuster-eket leszámítva). Nyilván ez nem tartható fenn úgy, hogy mindenki csak a rendszeren csüng és élősködik. Sokan érzik is ezt és csak az önigazolás miatt érvelnek a letöltés mellett. Fel lehet róni persze a magyar filmforgalmazásnak, hogy miért nincs fizetős letöltési lehetőség, de meglátásom szerint akkor sem változna szignifikánsan a helyzet: meg lehet nézni, hogy a konzolokra már igen régóta adott ez a lehetőség és mégis milyen szintű a warez ott is. Ja, hogy drága a tartalom és lemezen olcsóbb?! A film sem lenne olcsóbb online, árcsökkenést meg senki ne várjon, amíg nem kezd el vásárolni. Mi, akik régóta vásárolunk, jogosan követelhetjük ezt, de aki még egy filmet nem volt képes megvenni, az nem igazán! Egyébként meglátásom szerint pl. az utóbbi egy évben szerencsére bővült a BD-vásárlók köre, aminek hatása rögtön érződik is az árakon.

    Én nem foglalnék állást abban, hogy mennyi az állás, lényegtelen is, ezt mindenkinek magában kell tisztáznia.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák