Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Most pedig az újdonságról egy kis beszámoló.

    Igaz hogy régen vettem de időhiány miatt csak nemrég üzemeltem be. Sokáig agyaltam hová kerüljön. Az udvaron azon kívül hogy útban lett volna, elhelyezéstől függetlenül a szélmérőnek semmi értelme nincs.

    Ezért egy köztes tetőt néztem ki ami sík így félig-meddig ideális terep az állomásnak. A szél valszeg így sem pontos az esetleges örvénylések miatt, ha lesz kedvem felemelem az állomást 1-2méterrel, de nyugat felől akkor se lesz pontos, addig is jelenleg az egész keleti félgömb pontos. Természetesen mióta megvan azóta a nyugati félgömb felől jön az uralkodó szélirány úgyhogy ez a magyar HAARP ;]

    A hőmérséklet a 6méteres magasság ellenére is követi vagy hidegebb 2-3fokkal az Időkép műszereinél. Valószínű hogy a szigetelt tetőn fokozott a kisugárzás, még akkor is ha a házak között melegebb van.

    A kijelző szép, de ráeső fényben valami szörnyű paca látszik a panelben - ez nem tudni minek köszönhető. Állítható színek fix, vagy külső hőmérséklet függvényében. Van még egy fokozatmentes mindentől függetlenül állandóan változó mód, kár hogy a külső hőmérsékletnél csak néhány szín van és több fokonként változik csak.

    Sajnos nincs atomóra elérhetőség, így amíg keresi a jelet zöldre vált a kijelző bármi is történik és negyedórát keres. Nem tudom mit gondolt a gyár ha 30mp alatt egyáltalán nem éri el mondjuk akkor 15perc alatt elfogja? Az atomjel vételét egyébként feltrükközhették volna a kültéri egységre is mert azt már a beltéri viszont eléri :D

    A szokásos mutatók mellett van egy "belső harmatpont" kijelzés, ami helyett/mellett sztem egy " külső harmatpont" kijelzés is elférhetett volna. Jelzi még többek között a légnyomást és annak múltbeli változását. Megmérhetjük a csapadékot és összesíthetőek is.

    A "csapadékos-felhős-derült" piktogram viszont hajmeresztő dolgokkal operál. Hajlamos tiszta napsütést jelezni akkor is ha esik az eső, avagy eshet az eső amikor tűz a nap. Nem érdekli a páratartalom sem pedig a csapadékmérő által jelzett adat - ő ezt agy valahogy megtippeli. Nagy a valószínűsége hogy nem a pillanatnyi állapotot hanem a légnyomás változásából próbál következtetni a jövőbeli állapotokra. Mindenesetre a hatásfok hozza a TV-ből megszokott normát, azzal a különbséggel hogy nem kerül több milliárdba ;]

    Internet és ennek megfelelően applikáció sincs, szóval nem lehet frissítésekkel használhatatlanná tenni. Tipikus CSÖM készülék: csak összerakod és megy.

    Nekem nem volt fontos az internet, az volt a lényeg hogy a szobában lássak pár dolgot akkor is ha lent van a roló. Ezért kap egy 90% körüli értékelést valamint ajánlott plecsni. Internet mániákusoknak ugyanez a szám kb. 75%.

    Nagyjából ez minden :U

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Új hozzászólás Aktív témák