Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz koti #17953 üzenetére

    Beállítások / Haladó / Fülek / További fül beállítások -> "Ablakok nyitása fülek helyett" mellett nincs véletlenül pipa?

    A beállítások tárolási helyét meg tudod nézni, ha a címsorba beütöd opera:config vagy Menü / Súgó / Opera névjegye

    Át lehet tenni a beállításokat egyik gépről a másikra, ha a profil könyvtár tartalmát átrakod illetőleg, ha csak az Opera beállításokat akarod átrakni és mást nem (pl. nem akarod átrakni a speed dial-t, könyvjelzőket, stb..), akkor a profil könyvtárból csak az operaprefs.ini fájlt másold át.

    Viszont lehetnek galibák, ha a két gépen nem egyeznek meg a könyvtárbeállítások, stb..

    Itt egy használható kis program a böngészők biztonsági mentegetésére: favbrowser

    Win7 alatt van egy olyan érdekes dolog, hogy adminként vagy nem adminként indítva az operát más-más profil könyvtárat használ, ha prgfiles könyvtárba lett telepítve és UAC is aktív.

    Én ezt kiküszöböltem úgy, hogy USB módban telepítettem D meghajtóra (így a profil könyvtár az opera telepítési könyvtárába kerül), majd ezt követően ismét elindítom a telepítőt és normál módban ugyanebbe a könyvtárba telepítem. A második telepítésre azért van szükség, mert Win7-nél csak megfelelően telepített programok lehetnek alapértelmezett alkalmazások.

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák