Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #16785 üzenetére

    Én eddig konzolról szarakodtam mklink-kel.
    Szerintem a Sysinternals (most már Microsoft) féle junction.exe az igazi :) Én úgy oldottam meg, hogy egy mappába összegyűjtöttem egy rakás batch fájlt, ami létrehozza a junctionöket a megfelelő programokhoz. Már évekkel ezelőtt meguntam, hogy egyes programokat lehetetlen az alapértelmezett helyükön kívül máshová telepíteni (nem lehet állítani, hiába állítom át, nem működik máshol, teleszemetel más mappákat a C: meghajtón, ...), ezért pár kinevezett darabot helyből átirányítok.

    Apropó, nem az XP-ben, hanem már a Windows 2000-ben bevezették ezt a feature-t, akkor került pár igen hasznos módosítás az NTFS-be (sparse files, tömörített fájlok).

    Dropbox, Google Drive, SkyDrive is tudtommal kernelszinten beépülnek
    Nem kell kernel szintre lemenni, sőt FSD filter (file system filter, a vírusirtók itt is beépülnek az összes fájlművelet monitorozására) sem kell, vagy szimplán végignézik a lokális fájlokat, vagy a Windows által tálcán kínált megoldásra építenek. Bár minden ilyen véleményemhez disclaimer gyanánt hozzáteszem, hogy én legalábbis így csinálnám meg :)

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák