Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz asthring #586 üzenetére

    Ha a kép elkészült, akkor annak adati már a fájlban feljegyzésre kerültek. Tehát a kép auto gradiation beállítással készült. Viszont mivel raw-ban dolgoztál, ezért ennek csak abban van jelentősége, hogy megnyitáskor ezt az alapértéket hozza fel.
    A már egyszer feldolgozott raw fájlok kezelése programonként eltér. pl: az ACR a feldolgozott raw mellé elmenti a te beállításaidat egy xml fájlban, így ha újra megnyitod az raw fájlt, akkor ott a már utolsó beállítás jön be és azon tudsz tovább dolgozni és új jpg-et előhívni belőle.

    A sötét részek azért zajosodnak az auto gradiation esetén, mert ott felhúzásra kerül a kép, ilyen esetben akár 3-4 FÉ többlet fényt is rárakhat a gép.
    Próbáld ki, hogy van egy helyesen exponált képed, amin vannak sötét részletek (lehet az akár iso 100, vagy 200-al készült is) és ha felhúzod 4 FÉ-el akkor bizony a kivilágosított sötét részeken ott lesz a zaj. Persze ez a felhúzás az egész képet elrontja főleg a világos részeket, ezért az auto gradiation jóval kifinomultabb megoldás. Legjobban talán a shadows/highlight PS funkcióra tudom hasonlítani, csak ott finoman állítható, hogy mennyire akarod felhúzni a sötétebb részeket, vagy visszatolni a csúcsfényeket. Ilyen utólagos algoritmusok miatt célszerűbb normal gradiation használata. Raw esetében pedig ott van a fill light és a recovery, ami szintén finoman állítható az ízlésed szerint.

    A custom reset settings mellett azért nézd meg, hogy nincs-e valami gép kikapcsolásakor automatikus reset funkció engedélyezve, mert az is alaphelyzetbe rakhatja a gradiation-t.

Új hozzászólás Aktív témák