Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csubuka

    addikt

    válasz 4D4M #47825 üzenetére

    Lehet úgy is gondolkodni, hogy a termosztát a készülék részét képezi, így ha megy a készülék, megy vele a termosztát is, de persze itt utkozesben vannak a gyártói és a felhasználói érdekek. Az opentherm már egy eloremutato kezdeményezés, de nagyon messze vagyunk még a nyílt protokolloktól.

    Köszönöm a magyarázatot. Nekem legalábbis szimpibb a ki-be kapcsolós termosztát :) De értem, hogy pl az 1 zóna=egész ház megoldásban a hőszivattyú gyári termosztáta volna csak jelen, ami persze nem ki-be kapcsolós, hanem a saját protokolljával működik. De a fan-coilok miatt a zónázás amúgy sem elkerülhető nálunk. Oda meg már ki-be kapcsolós fali termosztátok jönnek majd.

    Egyébként a fan-coilok egyenként saját szeleppel rendelkez(het)nek, tehát egyenként sajat zónát alkotnak saját szabályozóval. Viszont ha egy db fan-coilt is szeretnénk üzemeltetni magában, akkor elkerülhetetlenné válhat a puffer szekunder szivattyúk stb. Bonyolítja az életet (:`

    Jogos, értem. A puffer elkerülhetetlen lesz akkor. De végülis ez plusz 1 szívattyút követel majd meg a szekunder oldalrára, amit majd indítanak a zónavezérlők pluszban felteszem, nemde?

    A fan-coilok fali termosztátról lennének majd indítva (nem hordozható távirányítós megoldással), a fali termosztát meg téli-nyári üzemmódos kell, hogy legyen (+ Home Assistantbe illeszthető :D, de ezt a Sonoff NSPanel tudná elvileg ).Mondjuk ez szívás lesz kicsit extrában, hogy nem elég a fan-coilhoz meg a hőszivattyúhoz vinni a kapcsolójelet, de még a szekunder köri szivattyúhoz is kell, hogy menjen kábelezés. Elég ütős lesz ez így :D

    Gyakorlatilag kell majd egy fűtési zónavezérlő meg pluszban egy hűtési persze így. A szekunder szivattyút a fűtési vagy a hűtési zónavezérlő kapcsolja "vagy kapcsolással" majd.

    (arra figyelni kell, hogyha esetleg olyan helyiség van aminek nincs külső térrel határos fala, akkor azt túl kell méretezni ha időjárásfüggő előremenőben gondolkodunk - ennek hővesztesége nem változik a külső hőmérséklettel)

    Oha, ez nagyon hasznos gondolat. :R

    Szerencsére egyedül a gépház lesz ilyen helyiség, és annak fűtése sem lesz egyáltalán azt hiszem...

    #47829 sunavlys:

    Szerintem a "termosztát nincs" az az 1 darab termosztátot jelenti (nincs extra külön vett termosztát..), ami jön a géppel gyárilag kb. A hőszivattyúknál ez úgy adott szokott lenni, ha jól gondolom.

Új hozzászólás Aktív témák