Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz Olympia76 #38488 üzenetére

    A hely azért számít nagyon, mert hiába végzel wear levelinget, sok mentéssel (ami egy fogyasztásmérőhöz kellene) nagyon hamar teleírod a teljeset, majd újra, és újra - míg el nem éri az élettartama végét. Mindegy, h csak pár byte az adat, ha a teljes hely is csak pár kB.
    Ugyanezért nem célszerű kis SSD-t használni a rendszerhez sem, hiába lenne elég mondjuk 16 GB-os is, mert a gyakrabb teleírások miatt sokkal rövidebb az élettartama, mint pl. egy 128 GB-osnak.

    Eddig még nem állítottam át a cuccaimat, nálam is fönnál az, h ha kihúzok egy Tasmotás okoskonnektort, visszadugás után hülyeséget ír hozzá aznapra az energia panel. Mivel én is hajlok az ESPHome-osításra (a DSC riasztó illesztését is nemrég raktam át alá, nagyon bejött) és ott nincs napi-, havi- stb számláló, ezért ígyis-úgyis érdemes utility metereket rápakolni.
    Az mondjuk igaz, h ezt illene magától kezelnie a HA-nak, a statisztikában is képes lehetne csökkenő érték figyelmen kívül hagyására, és akkor az energia panel sem mutatna fals adatot.

Új hozzászólás Aktív témák