Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mana86

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Jelentem, teljes a zűrzavar a fejben (és most már a raspberryn is). Próbáltam tegnap node-red -et tanulmányozni, mert nagyon tetszik, ahogy jutub videókon 2 perc alatt összehúzogatják a Millennium Falcon komplett vezérlését. Gondoltam majd biztos ilyen egyszerű lesz, hogy kattintok 3-at és voila, máris látszik a dht11 szenzortól kapott hő és páratartalom egy webes felületen grafikonnal kirajzolva 200 évre visszamenőleg. Sajnos nem így lett.

    EZ meg EZ a linka alapján próbáltam megcsinálni, de az alábbi parancsot már nem tudom futtatni mert nem tudja értelmezni az "npm" parancsot. Nincs valakinek ötlete, hogy mi lehet a baj?

    sudo npm install node-dht-sensor

    Jelen pillanatban amúgy kicsit átalakítottam a rendszert mert úgy látom Domoticz könnyebben lekezeli a dolgokat ha arduinotól kapja az infókat és később amúgy is ebbe az irányba mentem volna, így megcsináltam most. Rpi USB-n össze van kötve arduino-val, utóbbi innen kapja a tápot is. Arduino Uno 4-es pinen kapja a DHT11-től a jelet és ugye a szenzor +5V és GND is Arduino-ra van kötve. Rpi-n a Sketch nevezetű programmal már tudom olvasni hőmérséklet illetve páratartalom értékeket. EZ alapján csináltam.

Új hozzászólás Aktív témák