Hirdetés

Aktív témák

  • Balinov

    félisten

    Sracok,

    valamit nem teljesen ertek, elmagyaraznatok? Az sem baj, ha kicsit szajbaragos, ugyis nehez a felfogasom.

    Nikon D5000.ISO erzekenyseg. A kezikonvy a kovetkezot irja:

    "
    Jelöljön ki egy beállítást és nyomja meg az OK gombot.
    Az ISO érzékenység értékeket nagyjából ISO 200-zal és ISO 3200-zal egyenértékű értékek közé kell beállítani 1/3 Fé-nek megfelelő lépésközökkel. Különleges helyzetekben az ISO érzékenység ISO 200 alá csökkenthető körülbelül 0.3 Fé-vel (alacsony 0.3 ISO 160-nak felel meg), 0.7 Fé-vel (alacsony 0.7, ISO 125-nek felel meg), vagy 1.0 Fé-vel (alacsony 1, ISO 100-nak felel meg)...
    "

    Azt ertem, hogy igy az egyebkent valaszthato legkisebb ISO200 ertek ala is lehet menni, csak azt nem vagom, hogy akkor miert nincs az ISO 160/125/100 eleve a listaban, csak igy "kodolva", ha a kamera kepes ISO200 ala is menni?

    Utobbi 2-3 hetvegen volt szerencsem szikrazoan verofenyes napsuteshez, tengerparton, stb. ahol nem lett volna az ISO200-nal kisebb erzekenyseg, viszont csak most esett le, hogy vannak ezek a Lo ertekek is.

    Van ennek valami kulonleges/logikus oka? Netan a DX szenzornak az alja csak ISO200 es valamifele aramkori trukkel eri el az ISO160/125/100-at?

    Koszi
    Balinov

    6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Aktív témák