Hirdetés

Aktív témák

  • balpis

    őstag

    válasz M_o_g_y_i #18785 üzenetére

    Kicsit késve, elnézést, most sikerült átrágni magam vagy 300 hozzászóláson
    .
    Nekem egy Metz 54 MZ4i-m van, amit pár éve vettem kb. egy SB600 áráért, de az SB800as teljesítményével. Cserélhető talppal, s van hozzá egy oly is, a kompaktra )C5050) ha fel kellene tennem.

    Egész jó, DE sajnos egy ideje van vele egy komoly gondom: időnként erősen túlexponál. Ha ez rájön, akkor sorban, mindent. Általában bekapcsoláskor rögtön így kezdi, ha épp ilyenje van. A megoldás ilyenkor: akku ki, üresen bekapcsol pár mp-re, aztán kikapcs, akku vissza, s újra be. Ekkor jó szokott lenni.
    Sajnos a garancia már lejárt, de egyébként sem reprodukálható a hiba, mert van, hogy 10-ből 10-szer jó...

    Ezt a hibát leszámítva egy hátránya van: a nikon nemtudja távolról elsütni. Két másik metzet ő elvezérel, ha fent van a gépen, de ez nem ugyanaz...

    Erre egy megoldás, ha nem kell a cserélhető talp: az AF56. Ez mindent tud, amit egy SB800.
    Egy barátom a D80-hoz évek óta elégedetten használ egyet.

    Azonban ma már nem vennék Metzet, ugyanis alig olcsóbb a Nikonnál, s jobbnak nem mondanám. (Lehet, vannak újabbak, jobbak, olcsóbban, de nem követtem a kínálatot.)

    Inkább vennék olcsó kínait, kettőt-hármat :)

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

Aktív témák