Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz subaruwrc #23402 üzenetére

    Kimérni nem tudom, de ha CPU-ból annyit droopol, akkor a biztonság kedvéért nem feltételezem, hogy többet veszítene VTT-ből. Mindenesetre ebben a lapban simán meg lehet futtatni a stabil 4GHz-et a határértékek számszerű betartásával.

    VGYke: Ha szerinted a Core2 elfelejtette tuninggal az energiagazdálkodást, akkor neki se állj az i7 tuningjának. :N A C2 is tudta, és a Ci is.
    RAM-tól függ, hogy milyen időzítéssel és sebességen megy (az én CL7 1600MHz RAM-jaim pl. semmilyen alacsonyabb órajelen nem indulnak el CL6-ban épeszű feszültséggel). Azt érdemes tudnod, hogy az időzítés i7+DDR3 kombóban szinte semmit nem jelent, annál inkább a RAM sebessége.

    Qru: ASRockban csak 1.2-1.27-1.34-1.41-1.48-stb. feszt lehet QPI-nek adni, de nálam még 3600-as uncore-hoz és 7200QPI-hez sem kellett 1.34V-nál több, 4GHz-en is teljesen OK az 1.34V 3800 alatti uncore-hoz (és értelemszerűen dupla QPI-hez).
    N de akkor az OCZ-idnek bármekkora feszt is adhattál, nem? :F Nem is értem, miért nem voltál megelégedve velük... :U

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák