Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz pvt.peter #2672 üzenetére

    Szerintem attól függ, hogy mire kell. Én elvagyok az MTD BC43-al is. 35 pénzbe került, gagyi, arra viszont jó, hogy évente párszor lecsapjam a gazt a telken. Most javíttattam, de legközelebb szerintem inkább újat veszek, ha elromlik, mert anyagilag majdhogynem jobban megéri. Amire figyeltem, hogy legalább 1.6LE-s legyen, amit veszek, mert alatta 0.8-1.2LE körül még inkább a szegélynyíró kategória van, amit simán megakaszt a magas fű. Ha munkához kell gyakori használatra, akkor viszont mélyen a zsebbe kell nyúlni, és 200-at elkölteni valami márkásra, Stihl, Honda, Husquarna, stb. Ezek az olcsók tényleg csak arra valók, hogy 2-3 évet vágsz velük évi max 5 alkalommal, aztán szétesnek a kezedben. Egyébként szó szerint. Utána kellett húznom a csavaroknak, hogy ne essen szét. :D

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • jozsi252

    veterán

    válasz pvt.peter #2672 üzenetére

    Attól függ mire akarod használni. Ha csak ház körüli melóra mondjuk pár száz nm vágására, akkor fölösleges Stihl Husqvarna. Jó nyilván megéri mert sokáig kasza lesz nagy eséllyel, de ár érték arányt nézve ha nem munkára használnod akkor nem éri meg.
    10 évig egy AL-KO BC4125 gépet használtam itthon, és a tankoláson kívül volt gyertyacsere és kész ennyi. Viszont most jutott el oda hogy kevés, gyengélkedik a nagyobb fűbe. Sajnos szervizest nem találtam jót a környékbe, ezért úgy döntöttem hogy nyugdíjazom, meghagyom 2. kaszának.
    Vettem egy AL-KO BC500 B kaszát ami a legerősebb náluk, 1.9kW-os (2.6LE kb). Sajnos beszoptam vele mert kisebb fordulaton is remeg a gép. Damilfejet próbáltam másikat ami a régi kaszán volt, de azzal is remeg, szóval a szár lehet elhajolva. Ment vissza gariba. :(((
    Bár ennek ellenére is azt mondom hogy az AL-KO egy nagyon megbízható kasza, ha kellene vennem akkor újra ezt venném. Kifogtam egy rossz darabot, megesik, sajnos nem tudok vele mit csinálni. De a véleményeket olvasva róla FB csoportokba, az emberek nagyon nagy része meg van vele elégedve az AL-KO kaszákkal.
    Persze még mellette 20 másik márka van amit hasonló árba megvehetsz. Nemrég ismerősöm ALDI-ba vette Ferrex benzines kaszát kicsivel 40k alatt. Hibátlan az a gép is.

    Nyilván ha nem számítana a pénz akkor Husqvarna 545RX Auto Tune vagy STIHL FS 460 C-EM-et vennék.

    csibor
    Ha szabadon választhatsz akkor inkább STIHL. Velük van a legkevesebb probléma.

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 13 Pro Max

Új hozzászólás Aktív témák