Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jozsi252

    veterán

    Sziasztok

    Idén le kellene cserélni a tömlőkocsit valami masszívra, mert a Gardena nincs annyira jó barátságban a 35m-es 3/4"-os tömlővel. A helyzet az hogy idén ez a 35m még meg lesz toldva 10-15m 3/4"-os tömlővel.
    Tudtok olyan FÉM tömlőkocsit ajánlani ami 50m 3/4"-os tömlő súlyát elbírja, és nem 30 000 ft-ba kerül?

    Köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz Espla #1576 üzenetére

    Köszi ez jónak néz ki, illetve nem is túl drága. A helyzet az hogy az udvarban van kút amin ugye szivattyú segítségével locsoljuk a füvet az udvarba, az utcán, valamint van egy kis kert ezért a KPE cső annyira nem járható út mert úgy szeretem ha fel van tekerve a slag a locsolás után.

    Illetve nézegettem 3/4"-os tömlőket, de a nagyobb neveken kívül nem tudom melyiket érdemes megvenni amivel nem fogok mellé?
    Gardena-nak az Basic tömlője 25m-es hosszban olyan 8700-től kezdődik de róla olvastam pár negatív dolgot hogy túl merev, és könnyen megtörik.

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz pvt.peter #2672 üzenetére

    Attól függ mire akarod használni. Ha csak ház körüli melóra mondjuk pár száz nm vágására, akkor fölösleges Stihl Husqvarna. Jó nyilván megéri mert sokáig kasza lesz nagy eséllyel, de ár érték arányt nézve ha nem munkára használnod akkor nem éri meg.
    10 évig egy AL-KO BC4125 gépet használtam itthon, és a tankoláson kívül volt gyertyacsere és kész ennyi. Viszont most jutott el oda hogy kevés, gyengélkedik a nagyobb fűbe. Sajnos szervizest nem találtam jót a környékbe, ezért úgy döntöttem hogy nyugdíjazom, meghagyom 2. kaszának.
    Vettem egy AL-KO BC500 B kaszát ami a legerősebb náluk, 1.9kW-os (2.6LE kb). Sajnos beszoptam vele mert kisebb fordulaton is remeg a gép. Damilfejet próbáltam másikat ami a régi kaszán volt, de azzal is remeg, szóval a szár lehet elhajolva. Ment vissza gariba. :(((
    Bár ennek ellenére is azt mondom hogy az AL-KO egy nagyon megbízható kasza, ha kellene vennem akkor újra ezt venném. Kifogtam egy rossz darabot, megesik, sajnos nem tudok vele mit csinálni. De a véleményeket olvasva róla FB csoportokba, az emberek nagyon nagy része meg van vele elégedve az AL-KO kaszákkal.
    Persze még mellette 20 másik márka van amit hasonló árba megvehetsz. Nemrég ismerősöm ALDI-ba vette Ferrex benzines kaszát kicsivel 40k alatt. Hibátlan az a gép is.

    Nyilván ha nem számítana a pénz akkor Husqvarna 545RX Auto Tune vagy STIHL FS 460 C-EM-et vennék.

    csibor
    Ha szabadon választhatsz akkor inkább STIHL. Velük van a legkevesebb probléma.

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz inf3rno #2676 üzenetére

    Általánosítani nem lehet azért mert vannak normális szervizek, de tényleg nagyon nehéz kifogni. :(
    De azért elmondható hogy egy STIHL-Husqvarna várhatóan később fog szervizbe kerülni mint egy 20-30 000ft-os kasza. Megbízhatóság terén szerintem a STIHL vezet.

    dantre
    Olcsó kaszák terén ki mire esküszik, de én ezeket elengedném. Egy AL-KO-nak azért még mindig nagyságrendekkel jobb a szervizháttere mint egy Demon-nak vagy társainak.

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz #46372352 #2679 üzenetére

    Igen az Oleo-Mac fűkaszák minőségre nagyon jók. Követem Fűrészmánia Balázs-t, ők szinte csak Oleo-Mac gépekkel dolgoznak, legalábbis fűkaszából fűrészből tuti.

    inf3rno
    Persze igazad van neked is. Viszont azt is vedd figyelembe hogy ki mire használja az olcsó gépet. Ha nem ebből élsz, de mondjuk van egy baromi nagy telked amin vágni kell a füvet, vagy kert, vagy tök mindegy, akkor azért nem mindegy a rezgéscsillapítás miatt hogy 4 órán át milyen géppel dolgozol.
    Persze ez sok mindentől függ, de lényegébe egy kis kertes házhoz bőven megfelelő egy olcsóbb gép. De akinek van telke és nagy területet kell vágni, oda azért jól jön a komolyabb gép. És itt nem a rezgéscsillapításra értem, hanem a lóerőre. Néha vicces olvasni 15-40 000ft-os gépeknél azt hogy 4-6 lóerő között van a teljesítményük. :D Miközben a 400 000ft-os STIHL FS 560 3.8 lóerő. Jó persze azt írnak rá amit akarnak, de az a szomorúbb hogy sokan el is hiszik.
    Én az AL-KO-t ezek fölé sorolom be, majd utána Oleo-Mac és hasonló minőségű társai, valamint a 2 csúcs egyértelmű hogy Husqvarna meg STIHL. Mindenki meg tudja magának találni hogy mire van szüksége. Csak mikor olyat olvasok hogy valaki napi szinten egy olcsó kaszával dolgozik, és beírja hogy elzsibbad a keze nagyon. Basszus ezek az olcsó kaszák nem arra vannak kitalálva hogy ebből éljen meg az ember.
    Arra ott van pl a Husqvarna 545RX ami egy iszonyat jó kasza, nagyon profi a rugós rezgéscsillapítása, fogyasztása is jó neki, nagyon kényelmes heveder jár hozzá amibe nem zsibbadsz el. Szóval sokan irreális elvárásokat támasztanak egy 20 000ft-os kaszához, ez itt a gond. Kínai ide Kínai oda, lehet hogy egy Straus 1-2 hetente 2 órás használattal 10 évig jó lesz. De napi használatba megadja magát fél év vagy 1 év alatt.

    Nekem is volt pár éve egy alkalmi munkám ahol egy telken kellett füvet vágni, nem szívesen vállaltam el mert az akkori AL-KO kaszám nem arra volt kitalálva. Pár alkalom volt egy szezon alatt (nem talált senkit aki megcsinálta volna), de utána mondtam hogy sry de nem. A gép az bírta volna valószínűleg csak én nem. El kell fogadni a gyártó ajánlását mikor azt írja hogy xy gép ottohni használatra, xy meg profi használatra.

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz inf3rno #2682 üzenetére

    MTD azért megint más kategória mint a Straus pl meg hasonló társai. Az MTD inkább AL-KO-val van párba.
    Nekem a BC4125 kaszán kb 7-8 évig bírta a fej, el se tudom képzelni hogy bírhatta addig. Mondjuk én nagyon figyelek arra hogyha lehet ne érjen a földhöz a fej forgás közbe, mert ugye attól jobban kopik. A gyári fejnél ha jól rémlik akkor olyan orsó volt hozzá amin a 2 szál egy mélyedésbe futott, elég borzalmas volt. Miután elkopott vettem hozzá egy utángyártott tecomec fejet, na ott már külön mélyedés volt a 2 szálnak, szinte el se akadt a damil.
    Amit meg nem annyira rég vettem BC500 B kaszát annak meg gyors töltős feje van. Beállítom a damilfejen a koppantót abba az irányba hogy kell, áthúzom rajta a damilt, majd feltekerem a koppantó eltekerésével és kész is van.

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz inf3rno #2684 üzenetére

    Pont hogy nem szabad szorosan feltekerni! Nehéz elmondani hogy tekerd fel, de ne is szorosan, ne is lazán, hanem úgy hogy kényelmesen legyen rajta.
    Amúgy általában 3 dolgot érdemes megcsinálni hogy ne legyen gondod vele
    - van aki beáztatja a damilt 1-2 napig vízbe, és az be is vált neki mert kicsit lágyabb lett
    - ne legyen szorosan feltekerve
    - cserélj damilt -> nehéz megmondani hogy melyik a jó, ezt inkább ki kell tapasztalni. Mert van akinek a gyári Husi vagy STIHL is szakad.
    De elvileg a szakadást nem feltétlen a meleg okozza, hanem az hogy hirtelen beleakadsz 1-1 nagyobb gazba, vagy kerítés, vagy fa, vagy hasonlók. De mondom ez sok mindentől függ. Nálad megoldotta az hogy az orsót rendesen raktad bele, de ha nincs ilyen gond hogy rosszul lenne belerakva, akkor érdemes az áztatást kipróbálni.De van akinek azt tanácsolták hogy szilikonnal vagy WD40-el fújja be az orsót a tekerés előtt. Lehet mindent olvasni a témában.

    Nagyon kíváncsi vagyok hogy AL-KO szerviz mit kezd a kaszával amit elvittem gariztatni, illetve hogy mennyi idő után lesz belőle valami. Nagyon reménykedek hogy csinálnak vele valamit mert így szar használni.
    Az a baj hogy 3 kasza jöhetne szóba ami erőbe kellene minimum.
    STIHL FS120 - 1.3kW
    Husqvarna 135R - 1.4kW
    Husqvarna 543RS - 1.5kW
    Ez a 3 150-170 közötti sávba van.

    STIHL-nél az a baj hogy 1.3kW-os kasza (FS120) meg 1.7kW-os kasza (FS240) között 85 000ft különbség van ami nem kevés.
    Na mindegy meglátom mi lesz, de pozitívan állok hozzá hogy sikerül gariztatni rendesen.
    STIHL-t amúgy szeretem mert vannak jó "innovatív" termékei, amik megkönnyítik a munkát. Nemrég vettem ezt a keverőflakont mert az előzőnek szar volt a kupakja, és bármennyire húztam rá, folyt a benzin egy picit. Itt van rendes gumitömítés a kicsinél meg a nagynál is. A kupaknál meg vannak belül a beosztások, így nagyon könnyű bekeverni a benyát az olajjal.
    Husqvarna gyárt olyan kannát amit a tankba kell dugni, majd picit meg kell nyomni és csak akkor folyik a tankba a benzin. Szóval nagy gyártók ilyen kis dolgokra is figyelnek.

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz inf3rno #2686 üzenetére

    Ha belefutsz egy nagyobb gazba akkor az is okozhat pl szakadást mert a damilt hirtelen megrántja.
    Vannak bénán elhelyezett tankok, de általában az segít hogyha a kannán van betöltőfej akkor bele lehet célozni.
    Sokszor rossz hallgatni hogy az emberek hogy kaszálnak. Mikor szinte nullára visszaengedi a gázt, majd újra 80%--ig húzza, és így szépen órákon át. Nem csoda hogy egy kasza pár év alatt kileheli a lelkét, vagy legalábbis a kuplung. :D

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz inf3rno #2688 üzenetére

    A gyengébb kaszákkal az a gond hogy húzni kell neki, különben elakad a nagy gazban, nem bírja a kis motor és könnyen be tud lassulni a damilfej. Illetve a szöghajtás se a túl nagy erőhatásokra van tervezve.

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz inf3rno #2690 üzenetére

    Meg kell találni az arany középutat. Viszont el kell fogadni azt is hogy vagy sűrűbben vágod, vagy gyenge géppel egy örökkévalóság a munka. Írtad hogy 4-5 órát vágsz 500nm-t. Egy 555RXT-vel ez a munka szerintem maximum fél óra lenne, ha kicsit lepihensz félúton mert mondjuk nem bírod, akkor legyen 45perc. De nyilván hülyeség alkalmi munkára csak otthonra 330k-s gépet venni, ezért érdemesebb sűrűbben vágni, de mondjuk kis géppel is fele annyi ideig tart.
    Vagy ha esetleg veszel egy erősebb gépet, akkor érdemesebb mulcsozó kést felrakni. De ahhoz már tényleg kell legalább 2.5LE környéki gép hogy kényelmesen pörgesse.
    Illetve azért azt is figyelembe kell venni bár sokan nem gondolnak rá, hogy egy STIHL-nél meg mondjuk egy Kínai kaszánál nagyon mást mutat az hogy rá van biggyesztve hogy 2.5LE. Egy nagyon Kínai gépnél az jó esetben 1.5-1.7LE környékénél van. Szóval lehet játszani a számokkal, de bárhogy nézzük mélyen zsebbe kell nyúlni ha jó kaszát akar az ember venni.

    Én is sóher voltam meg is jártam. :) Épp ma beszéltem Bauhaus-al, holnap megy szervizbe az AL-KO kasza, aztán nagyon remélem hogy pár napon belül kapok választ hogy mit állapítottak meg nála, mi a szarért remeg.

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz inf3rno #2695 üzenetére

    Igen akkor nem egyszerű sajnos, kitartást hozzá mindenesetre! De én azért mindenesetre megpróbálkoznék a helyedbe hogy egy kést felrakjak. Elmondható hogy késsel lassabban lehet haladni, viszont akkor már inkább kést raknék fel a helyedbe mert azzal a gép nem szenved annyira.
    Írtad a fogaskereket hogy lehetséges nem bírná, vagy ha jól emlékszem valami hasonlót említettél a te gépednél. Alapvetően késsel kisebb terhelés éri a szöghajtást mint damillal. Persze ha a kés megakad a betonba, vagy földbe akkor az gáz a szöghajtást nézve. De ha odafigyelsz rá akkor kés is jó.

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz inf3rno #2697 üzenetére

    Én a 0.9kW-os AL-KO géppel nagyon sok éven keresztül vágtam le a krumpliról kiásás előtt késsel a föld fölötti részt. :)
    És a szöghajtásnak semmi baja se lett azóta sem. Pedig volt pár év mikor 7-800nm környékét tisztítottam meg így vele. Szóval nem szabad mindent elhinni amit mondanak!
    Ráadásul a te géped erősebb is!
    Egy mulcskést már nem ajánlanék neked, de egy sima kést minden további nélkül nyugodtan rakj fel. Annyi hogyha úgy érzed szar helyen vagy, akkor egy kicsit magasabban vágd a gazt, ne pont a föld fölött, és így nem akad bele a kés semmibe sem.
    Arra figyelj hogy a szöghajtást zsírozzad ha ad rá lehetőséget az MTD.
    A szórásvédőt én mindig le szoktam ilyenkor szerelni mert csak zavar. Elvileg csak a "szoknyát" kellene ha van ilyen lehetőség a szórásvédőn, de én az egészet leszedtem, sokkal kényelmesebb volt így dolgozni késsel.
    Ez a te döntésed természetesen, én azt mondom ha van szoknya a védőn azt pattintsad ki, aztán próbáld meg úgy, de esélyes hogy a szórásvédő még így is gátolni fog a munkába.

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz n_stolz #2699 üzenetére

    Szerintem elűzni nem lehet sehogy. Nálunk voltak másfajta rágcsálók, azok élvefogóval lettek befogva, ennél jobb megoldást nem nagyon tudok.

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    Sziasztok

    Már egy ideje küzdök a gyorscsatlakozókkal, valami okból kifolyólag néhány hét után már olyan nehezen lehet széthúzni őket. Van márkás illetve nem márkás is. Viszont a szélesített verziót használom hogy a vízátfolyás nagyobb legyen. 3/4"-os tömlők vannak az udvaron illetve kertben.
    Megelégeltem a dolgot és elkezdtem kicsit kutatni. És végül Gardena körmös réz csatlakozókat vettem. Első blikkre hibátlannak tűnnek. Remélem a hosszú távú tapasztalatom is ilyen lesz vele. Van aki otthonra ilyet használ?

    Illetve szeretnék méretre venni tömlőt. Van olyan hely ahol méterre megadom hogy mennyi kell és annyit kapok? Jobb minőségű érdekelne mint pl. a Gardena. Nekem azzal az égvilágon semmi bajom nincs. De ha tudtok jobbat esetleg hasonló áron akkor szívesen meghallgatom.

    Köszönöm!

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    Sziasztok

    Vásároltunk nemrégiben néhány (7) húsevő növényt és a leírtak alapján ültettük el őket, valamint ioncserélt vízzel öntözzük mindegyiket. Viszont a 7-ből pont a kedvencem amit nagyon vártam az a vénusz légycsapója (Dionea Muscipula), azzal valószínű valami probléma lesz. 1.5 hét alatt a 4. levelet vágtam le mert elfeketedett.
    Ez minek a jele lehet?

    Köszönöm a segítséget.

    Most perpill így néz ki.

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    Sziasztok

    Szeretnék szivattyúval kapcsolatban segítséget kérni. Az egész projekt az udvarról indulna mivel ott van egy kút. Most egy sima felszíni önfelszívó (Extol 750W-os) szivattyúm van nyomáskapcsoló nélkül, tehát folyamatos átfolyás szükséges neki.
    Akarok venni egy olyan szivattyút amin van nyomáskapcsoló illetve legalább az is 750W-os de az se baj ha 1000W-os.
    A kútban most egy 6 méteres 32mm-es KPE cső van lent, de már 4 méteren van víz. Még nyáron a legmelegebb időszakban is volt hogy 1.5 órán át locsolgattam vele, szóval kb. kimeríthetetlen a vízkészlet, és nagyon szép tiszta is. A szivattyúra raknák egy elosztót.
    - Egyik felére menne egy 40m-es tömlő hogy az udvarban a füvet meg virágokat locsolgassam.
    - Másik felére pedig akarok rakni egy szintén 32mm-es KPE csövet amit a kert fele vezetnék ki. Ez nagyjából 35m-t jelent max 1 méteres szintnövekedéssel. Ennek a végén egy kerti csap lenne nagyjából a föld fölött 1 méterrel. A cél az lenne hogyha akarom akkor egy vödörbe engedek vizet a kertbe, ha akarom akkor felrakok egy 10m-es csövet és a zöldségeket öntözgetem vele.

    Erre szeretnék egy szivattyút. A mostani szivattyút amikor már nem akarok használni akkor ugye áramtalanítani kell, ha elzárnám a locsolófejet akkor leégne valószínűleg. Na most jó lenne egy olyan szivattyú amit nem kellene áramtalanítani hanem folyamatos nyomás alatt tartaná a dolgokat.
    Tudom hogy a nyomáskapcsoló erre van, és azt is tudom hogy a mostanira is lehetne rakni. De van olyan szivattyú amire direkt erre a célra van beépített nyomáskapcsolóval, és mondjuk bírja azt hogy naponta jó pár alkalommal be legyen indítva?

    Vagy mit tudnátok tanácsolni?

    Köszönöm szépen előre is! :R

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    Sziasztok

    Van kb 33-35db nagyobb műanyag cserép amibe palánták vannak. Ennek a locsolását szeretnénk megoldani csepegtető öntözéssel. A cserepek simán a földön vannak és olyan 25cm magasak lehetnek. A tervem az lenne hogy egy 220l-es hordót felrakok egy állványra ami 100-150cm magasan van, majd onnan KPE cső le egy szintig a cserép tetejével, oda menne egy elosztó ami a 6 sorig végigmegy, majd onnan minden sorba menne egy csepegtető cső végig.
    Ezt a csepegtető csövet néztem ki: Csepegtető cső DN16 mm 33 cm 2 L / h ( 25 m / tek )
    Valami ilyesmire gondoltam, sry a rajzért 2p alatt ezt tudtam összedobni. [kép]

    Na most a kérdésem az lenne hogy ez az elgondolás jó-e így szerintetek? Érdemes KPE cső helyett LPE csövet használni a sorokig vagy egy 25mm-es KPE cső tökéletes megoldás?
    A hordót ki akarom fúrni ebbe belemenne egy csatlakozó ami szeleppel van ellátva, a másik végére pedig menne a KPE cső. Ezt a csatlakozót milyen néven keressem szerintetek? Vagy nekem olyasmi is jó lenne hogy van egy hosszú menetes csatlakozó, kívül van egy anya, belül egy tömítés plusz még egy anya így meg van oldva az átvezetés, és akkor erre menne egy olyan szelepes csati amire már mehetne KPE cső.

    Köszönöm a segítségeteket! :R

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    Sziasztok

    Pizzázás miatt szeretnénk bazsalikomot itthon növeszteni. Meg szeretném kérdezni hogy milyen tápoldatot tudnátok ajánlani ami fűszernövényekhez is jó?

    Köszönöm! :R

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz Dorian #14088 üzenetére

    Sok helyen olvastam hogy érdemes hozzá tápoldat aztán ezért is kérdeztem rá. De akkor csak sima víz és ennyi, nem szükséges semmi plusz hozzá még az elején sem?
    :R

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    Sziasztok

    Szeretnénk a kertbe cukkinit ültetni. Vettem 2x18-as palántanevelő tálcát. Az lenne először a kérdésem hogy milyen földet érdemes venni a tálcákba amikbe a magokat beleszórva 2-3 hétig növekedhetne a palánta hogy aztán ki lehessen ültetni?
    Illetve a kertbe a föld a héten lesz előkészítve, ez mennyire problémás hogy mondjuk május közepén ki lesz ültetve a cukkini terv szerint a földbe, de csak most lesz rotálva?
    Illetve 2 évvel ezelőttről maradt meg egy csomó sertés trágya az jó lehet szerintetek vagy érdemes venni valamilyen más trágyát mert mondjuk 2 év után a gödörben már nagyon kiszáradt pl?
    Tudom hogy legjobb lett volna már a fagyok elmúltával megmunkálni a földet vagy még ősszel, de most sajnos így jött ki a lépés. Remélem nem vagyunk túlzottan elkésve cukkini termesztéséhez.

    Érdemes úgy csinálni hogy először a földön átmegyünk rotakapával, után trágyát rászórjuk, majd megint rotakapa ami beforgatja a trágyát a földbe?
    És akkor a terv az lenne hogy Május közepe környékén mikor már a palánták fejlődésnek indultak akkor ki lennének ültetve.
    Ez mennyire járható út?

    Köszönöm a segítséget! :R

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz Rive #15540 üzenetére

    Párom nagyon szereti a rántott cukkinit, így nem baj ha lesz bőven. Tudom hogy kb. felér egy lottó szám kéréssel, de ha 2-3 magot ültetek egy kis cserépbe, majd ez kikerül a földbe akkor várhatóan ezekből mennyi cukkini lesz? Mondjuk hetente 4-5db x hónapon keresztül? Sajnos cukkini az kimaradt így nem tudom hogy pontosan mennyi terem egy tőn.

    Ha nem kell palántaföld az csak jó akkor veszek sima virágföldet. A föld azon részébe ahova lesz ültetve pár éve nem lett ültetve semmi, kicsit tartok tőle hogy esetleg kevés benne a tápanyag, így a trágyázást mindenképp meg akarom úgy csinálni hogy jó legyen.

    Köszönöm! :R

    iPhone 13 Pro Max

Új hozzászólás Aktív témák