Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz lemmy71 #3160 üzenetére

    Milyen lombhullató bokrokat használsz?

    Nálunk nagyon száraz a telek egyik része, és a fákon kívül alig marad meg valami. Azok is lassan nőnek amíg nem jutnak elég mélyre a vízhez. Pl tavaly a szilva egy év alatt duplázta meg a magasságát. Annyira nem hatalmas probléma, mert időm van, csak hát na. A bokroknak esélyük sem nagyon van. Az ellenállóbbak maradnak csak meg, vagy azok, amik nyáron árnyékban vannak. Sajnos nem tudok minden nap odamenni öntözni, csak kb. heti egyszer, és igazából mindegy, hogy ősszel vagy tavasszal ültetem a bokrokat, az első nyár elviszi őket. Próbálkoztam már kivivel, málnával, mogyoróval, szőlővel, de emiatt nem volt túl sok sikerem. A szőlő fele megmaradt és egy kis málna. Van még jósta, az valahogy túlél, de alig nőtt valamit, pedig már 5+ éve ültettem és tavaly úgy néztem, hogy valami élősködő azt is tönkre tette. Máshol ennyi idő alatt benőtte volna már az egész kertet. :S Közben utána gondoltam, és ahol kipusztult a sövénytuja, az is olyan részen van, ahol nincs árnyékban. Egyedül ott maradt meg, ahol a ház vagy a diófa árnyékolja. Az orgona bezzeg túlél, hogy rohadna meg, azt kiirtani sem lehet. Ez van, jó lenne valami, ami bírja a szárazságot és még terem is, de gondolom ilyen bokor nem létezik. :S Hosszú távon valamit talán segítenek majd a fák, ha megnőttek és elkezdenek rendesen párologtatni.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák