Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Troy. #2771 üzenetére

    Gombára és puha kitines rovarokra (pl levéltetű) jó a narancs olaj. Szőlőknél rézzel szokták keverni. Kell valami extra detergens is bele, mert víztaszító, és azt hiszem még olajat is szoktak keverni hozzá valamennyit, hogy jobban tapadjon, de nem vagyok egy növényvédős. 1-2x permeteztem ilyesmivel csak lemosó permetezés részeként. Lehet kapni elvileg előre bekevertet, de legutóbb amikor néztem indokolatlanul drágának tűnt. Én barackfára szoktam kenni narancs olajat töményen, amikor komolyabb sebe van, és nem akar gyógyulni, arra használ. Most viszont úgy néz ki, hogy elkapta valami mini tapló jellegű a barackjainkat és annyi lesz nekik 1-2 éven belül. Nem igazán tudok mit tenni velük bio módon, maximum levagdosni a fertőzött ágakat, de valahol már a törzsön is látom. Volt egy másik telken barack fa, azt is ugyanez vitte el néhány éve. Majd lövök fotókat, hogy milyen, hátha van valakinek ötlete rá. Tőlem akár vegyszer is lehet. A paradicsommal kapcsolatban elsősorban az a baj, hogy ahogy megjön a hideg nedves őszi idő, elterjed rajta a gomba, és nem tudsz vele mit csinálni. Az üvegház segítene neki esetleg. Valaki csinálja, hogy rezet üt be a szárába, és az is megvédi valamennyire, de igazán a melegebb idő állítaná csak meg a fertőzést, és nehéz megmondani, hogy a réz mennyiség ami bele kerül ennél a módszernél veszélytelen e az emberre. A baracknál is amúgy ugyanez van, hogy a mi "hegyi" klímánk már túl hideg neki, és nem mindegyik fajta bírja. Még ami sok éves az is csinálhatja, hogy egyik évben egyszer csak váratlanul elhalálozik.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák