Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bitrograde

    senior tag

    válasz Ba cy lus #95863 üzenetére

    Erről "a fejhallgató nem hangfal" elképzelésről egy gondolat.
    A zene befogadásának és megismerésének több módja van. Ezek csak részben mérhetők egymáshoz, és nem feltétlenül a hanghűség mentén. Csak egy személyes vélemény: a fülhallgatózás számomra olyan intim együttlétet kínál alkalomadtán a zenével, amit az egyébként kiváló, és a zenei reprodukció terén egyébként magasabb színvonalat képviselő hangfalas rendszerem sem tud, vagyis inkább nem úgy. És ahogyan koncerten sem feltétlenül hallom a zenét, mert nem ott ülök, mert sok körülmény (akusztikai és egyéb) zavar. A fülhallgatózás - nyilván a számtalan kompromisszum mellett - azt teszi lehetővé, hogy egyedül legyek a zenével és közel hozzá. Egy jó fejhallgatós rendszer akár szó szerint is bevon-bevisz a zene közepébe, megmutatja annak belső arányait, architechtonikáját. A probléma szerintem éppen akkor kezdődik, amikor ezeket az elsősorban technikai paraméterekre lefordított "jósági tényezőket" pl. a gyártók technikailag akarják feljavítani, és nem a jó értelemben vett semlegességre (értsd: az emberi észlelés sajátosságait figyelembe vevő hangreprodukcióra) törekszenek.
    Ez nyilván az én ízlésem és zenehallgatási szokásaim alapján formált vélemény, de nagyjából az én válaszom a "Miért fejhallgatózunk?" kérdésre.

    Eladó DIY OTL fejhallgató erősítő a hirdetéseim között.

Új hozzászólás Aktív témák