Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Dany007 #20305 üzenetére

    No, találtam egy PH!-s tesztet. DBAtti billentyűzetéből. :)
    Azt írja a Denon D1100-ra:
    Rettenetesen sok mély, az egész középtartományt megfertőzi. Jobb forrás talán valamelyest enyhítene ezen. Technikailag jóval erősebb az eddig felsoroltaknál, jó a felbontása, kellemes a közepe és magasa, ám ez csak akkor érződik, ha nem erőszakolja meg éppen egy mélyhang. Jól szigetel.
    Anyaghasználat: a korábbiaknál magasabb kategória, nagyon kellemes bőrözés, puha párnázás, és egy jó műanyag pánt.

    Csak azért idéztem, mert egészen jókat írt róla a mélyen kívül. Persze az összegzésbe odaírta, hogy: "Ezen az áron még a jó minőség, és magasabb technikai szint sem menti meg a „jó vicc” minősítéstől."
    Ami lehet igaz, mert akkor ott 55k-ba került. És ma is ennyi körül megy, sőt van ahol 60-ért adják. Ellenben ugye kint 20k az ára. Ahhoz képest meg már nem rossz.
    A másik meg, hogy itt is látszik, szerinte rettentően sok a mély benne. Szerintem meg éppen jó. Hatalmas különbség.

    Ebben a tesztben meg is találtam azt a fejest, amit az előbb említettem 12k környékén. AKG K512 MKII. Erre pedig azt írja, hogy "„meghallgatásra különösen ajánlott”". Plusz mindenféle pozitív dicséret mellett. No, ezt is meghallgattam, de számomra katasztrófa. V.színű nem is elektronikus zenéhez való és azért. Nulla mély, sok magas már-már sistergő cintányérok, zavaró plüss / szövet párna... fu nagyon mély - negatív - nyomot hagyott bennem... : )

    Szal ebből is látszik, hogy a "jó" eléggé relatív tud lenni.

    @fi:zi'k: Persze, én se objektív érveket hoztam. :) Inkább ezt olvasd el ^^ :P

    "Egyébként számomra tényleg értékelhetetlen az a fejes. 20 mp után fáj tőle a fülem."

    Na pont erről beszéltem itt feljebb. :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák