Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zgospel

    őstag

    válasz freelanced #79775 üzenetére

    Bőrruha esetében szerintem jobb a mugenrace mint a shox saját márkás bőrruhája, de ez csak a szubjektív véleményem, szóval én a superzoneban vennék inkább. Textilben nem tudom.

    Sisaknál attól függ hogy mi a szempont. Van egy szabvány amit minden sisaknak teljesítenie kell, szóval mindegyik meg fog védeni. Aztán van amelyik sokkal túlteljesíti ezt a szabványt, van amelyik meg csak alig. Van a Sharp teszt, amit itt tudsz elérni [link], ez irányadónak jó, de nem feltétlen szentírás, mert vannak 30-40 ezres sisakok amik 5 csillagot teljesítenek, meg láttam már 150 ezres Shoei sisakot is 3 csillaggal.

    Azonban egy drágább sisak nagy valószínűséggel:
    - csendesebb (pályasisakoknál nem feltétlen)
    - jobban szellőzik
    - aerodinamikusabb, nagyobb sebességeknél sem rezonál be
    - jobb minőségű plexije van, vastagabb, optikailag helyes, páramentes, könnyen cserélhető
    - nem ázik be
    - az összetettebb héjszerkezet miatt némileg könnyebb és biztonságosabb
    - ha van beépített napszemüveg akkor az normálisan szűri az UV-t, szintén optikailag helyes

    Ez nem ökölszabály, csak általánosság.

    Meg hát mire van szükséged? Zárt? Felnyitható áll? Dual sport? Esetleg nyitott? Inkább túrázni vagy valami sportosabb?

    Fontos még a sisakoknál, hogy általában minden márkának megvan hogy milyen fejformára gyárt, de ez némely márkánál modellenként is különbözhet. Van olyan ember is akinek olyan "átlagos" fejformája van, hogy szinte minden sisakból talál méretben passzolót, aztán vannak olyanok mint pl én :DDD Én először Shark sisakot akartam venni, de semelyik sem volt jó a fejemre. Az M-es sisak elviselhetetlenül szorította a homlokom miközben arcnál jó volt, az L-es meg jó volt homlokban de hozzá sem ért az arcomhoz. Úgyhogy le kellett mondanom a Sharkról, és a boltban az eladók is tanácsolták hogy engedjem el, mert nem lesz jó.

    Szóval erősen ajánlott felpróbálni vásárlás előtt, vakon rendelni netről nem biztos hogy sikerrel zárul.

    Ha a két említett boltnál maradunk, akkor a Superzoneban ha jól emlékszem Scorpion sisakok kaphatók, én nekem élőben ránézésre annyira nem tetszett azok közül egyik sem, hogy nem is próbáltam őket, meg utánuk se néztem hogy mit tudnak.
    A Shoxnál AGV sisakok kaphatók, de tudni kell a Shoxról hogy jelentősen túlárazzák őket. Az AGV K3 még csak-csak, kb 5-10 ezerrel drágább mint tőlünk nyugatabbra, de az AGV K5 náluk 115-120 ezer Ft, miközben Olaszországból szállítással együtt 85-90 ezerért itt van. Azért egy 30 ezer Ft-os különbség az marhára nem mindegy! És hát az EU-ban vagyunk, úgyhogy országhatárokon is átívelő árverseny van :)

    Ha márkákat kéne felsorolni akkor én nekem személy szerint a Shark, HJC, AGV sisakok szimpatikusak az ár-érték arányuk miatt, de ott van a Nolan és az X-Lite is amiről szintén elég jókat hallani.
    Schubert, állítólag a legcsendesebb sisakokat ők gyártják, de nem olcsó.
    Aztán van a Shoei, ami egy prémium japán márka, szerintem kurva drága, és fogalmam sincs hogy tud-e annyival többet. Az Arai szintén egy prémium japán, nem tudom hogy árulják-e itthon.
    Ha extrémebb mintákra és sisakfestésekre vágysz akkor az Icon sisakokra érdemes ránézni.
    Alacsonyabb árfekvésben MT Helmet, Grex, LS2, Lazer ami így hirtelen eszembe jut. Egészen biztos hogy kihagytam a felsorolásból több márkát is, sajnos nem ismerem mindet.
    Ja, még a Bell jutott eszembe, de azt itthon nem kapni, legalábbis én nem találtam.

    Bocs ha túl hosszú lett. :B

    https://www.flickr.com/photos/zpapa/

  • Khaosz55

    addikt

    válasz freelanced #79775 üzenetére

    Nekem mugen ruháim vannak a superzone-ból. Nincs velük semmi bajom szeretem őket. Kinézetben sokkal jobb mint a shox. A bőr ruhám is superzone-ból lesz majd.

Új hozzászólás Aktív témák