Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • forandor

    tag

    Üzemanyag ellátás abban az esetben, amikor alul van a tank.

    Tavaly kapott a gulliver új benzincsövet, új karbitömítéseket, a gyári golyós benzincsőszelep helyett egy autókban használt membrános verziót (próbáltam szívni ellenkező irányban a végét, és odatapadt a nyelvem, a golyósra ez nem mondható el). De az a nyamvadt üzemanyag így is visszafolyik, egy kicsit lassabban, de akkor is. Direkt szétszedtem a robogót, hogy megnézzem a benzin merre jár 1 hónap állás után (átlátszó csövek), hát persze, hogy teljesen visszafolyt. Amúgy alig 1 hét is elég neki, hogy a benzin szintre érjen. Maga a motor pöcc-röff lenne. Figyeltem rugdosás közben a benzin útját, és amint elérte a benzin a karbit, a gép már indult is (szívató nélkül, úgy 1 hónap után). Zavar a jelenség, mert több mint egy percig rugdalni kell, minden egyes huzamosabb pihenő után.
    Ha jól rémlik valami ehhez hasonló szerzet nyomja fel az anyagot. Lehet, hogy ezt is cserélnem kéne? Amúgy nem lehet ezeket felújítani (új membrán, tömítés bele azt cső)? Egyébként, ha megszívom a benzincsövet, akkor jön fel a tankból ez az igen komoly literárral rendelkező kőolajpárlat. Sajnos nem tudom, hogy hogy épül fel ez a pumpa belülről, így nem tudom, hogy ez normális jelenség-e.

    Tapasztalt már bárki hasonlót alultankos motor esetén?

Új hozzászólás Aktív témák