Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Demo07

    aktív tag

    Egy kis segítséget szeretnék kérni... mert 3 napja próbálkozok de valahogy nem akar összeállni a dolog...

    Gembird ABS szép sárga... lehet ezzel van az alap probléma, hogy nem az a minőség ami bármire is alkalmas...
    Ezt a konkrét darabot próbálta már valaki sikerrel?
    Ha igen akkor ott mi volt a megoldás?

    Minimum 10 sikertelen próbálkozás után tanácstalan vagyok, bár megjegyem eddig abs-t még nem nyomtattam!
    Hotend kezdő rétegnél 238 fokos, utána a nyomtatás végéig 235 fok.

    Kezdő réteg szépen megtapad, rétegek összeérnek, és szépen néz kis ameddig el nem kezd felhajlani :o
    A másfél órás nyomtatás végét már kivárni sem tudom mert olyan szinten felhajlik a modell, hogy semmi értelme...

    A nyomtatás első ~ 10-40 perc között felhajlik a nyomtatott modell külső része, ahányszor próbáltam mindig más idő után pöndörödött fel az anyag széle.

    Próbálkoztam 107 fokon, 105, 100, 95, 90, 85 fokos tárgyasztallal is... talán a 85 fokon bízta eddig legtovább az anyag felhajlás nélkül... Hűtés kikapcsolva, és 2. rétegtől 10% hűtéssel, sikertelen volt mindegyik :U
    Nyomtatás előtt szappanos meleg vízzel lemosva a tárgyüveget, és mikorszálas ronggyal szárazra törölve, kézzel nem megfogva.
    Próbáltam a tisztítás/mosás után, 3DLac-al, extra erős hajlakka, ragasztó stifttel, de nem hozott sikert.

    Próbáltam supporttal és nélküle is, akkor is felhajlik az anyag és a modell széle. 60mm/s-től, 35mm/s sebességig kipróbáltam.

    Mi lehet a gond ?
    (Creality Carborundum üveglapon, a pöttyös felén, ahogy eddig PLA-t nyomtattam hibátlan tapadással..)
    Jelenleg nincsen még körbe burkolva a nyomtató, de olyan helyen van ahol nincsen közvetlen légmozgás ami esetleg zavarna...

    Mit próbáljak ki?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák