Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pista0001

    addikt

    válasz Malibutomi #5385 üzenetére

    Ha ez az Asus is 3 slotos akkor az elvi okaimat nem számítva is kiesik az ITX ház miatt. Közben megnéztem, nem szerepel a bolt kínálatában, és mivel mást is rendelek a szállítási költség miatt innen akarok mindent egyben megvenni.

    Köszi az infót. Találtam időközben tesztet amiben szerepelt mindhárom kártya:

    Benchmarks (Windows 7 x64 - Core i7 3960X)

    MSI R7870 Twin Frozr Sapphire Radeon 7870 GHz OC XFX Radeon HD 7870 DD OC

    Power consumption (system) - idle
    93.3 W 92.7 W 95 W
    Power consumption (system) - Metro 2033 (max)
    286.2 W 282.2 W 293.4 W
    Max. temperature (Metro 2033 after 2 runs) - acc. to measure
    60 °C 55.6 °C 64.8 °C
    Max. temperature (Metro 2033 after 2 runs) - acc. to driver
    61 °C 55 °C 67 °C
    Noise level (10 cm. - Full load)
    52.9 dB(A) 40.7 dB(A) 38.7 dB(A)

    Kicsit kusza így, de remélem azért átlátható. Az XFX a leghalkabb, cserébe a legmelegebb. A Sapphire annyival nem hangosabb mint amennyivel hűvösebb, ennyit megér a dolog, főleg hogy a legkisebb fogyasztást produkálja. Az MSI mindenben a zajt nem számítva mindenben a kettő között van. Tekintve hogy a leghangosabb a trióból, ez sokat ront a helyzetén. Ami a tesztből nem derül ki az a hűtések hangszíne. A képek alapján a Sapphire-nek vannak a legnagyobb ventijei, gondolom nem magasabb a hangszíne mint a másik kettőnek. Összességében úgy tűnik hogy mégiscsak ki fogom érte adni a felárat, az egyetlen maradék "hibáját" meg majd megszokom (kék NYÁK).

    sakal83: lehet kapni azt is, kb ugyanennyiért. Utánanéztem, kicsit izmosabb (szó szerint csak kicsit), mellette annyit kajál mint egy 7970-es. Na azt azért neeem.... :N

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák