Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joma

    csendes tag

    kipróbáltam a 3060Ti -t hétvégén free beta a Ghost recon fartline - hát ultrán megy 4k. A játék maga fos,.. Nem tudom lesz e olyan, amivel meg lehet akasztani. A VR DCS world is jó. Jó választás volt. Főleg, hogy Asphalt 9 -et játszom leginkább :-) Ezek a PSU igények... :-) Nem valósak. 250W PSU val ment a 1060 6Gb - om :-) A lényeg, hogy egy 12V - os szálon (a sima tápokon van több szál , 5V stb) mennyi áramot tud a táp. Nekem azon a 250W os tápon két db 12V os szál volt össz vissz. (Brand gép) Ez bőven kiszolgálta a 8 tűs tápot az egyik railen, a másikon meg volt az alaplap, proci, SSD. A bolti tápokon azt kell nézni, hogy amin a 8 tűs csati van, az hány amperes rail. A kártyának van a PCI ból szerzett 75W plusz a csati... tehát ha 150W a kártya, akkor 75W pci, és +75W 6-8 tűs csatiról kell ... ami 6A kb. A bolti tápokkal a baj, hogy az 500W pl eloszlik min 4db 12V os railre, meg 4db 5V railre stb... így marad minden vezetékre valamennyi áram. Nem koncentrálja 2 fő 12V ágra a tápot, mint a HP, Fujitsu, stb. Tehát a PSU igény egy átlagos tápra vonatkozik, de azok nem egyformák. Ki kell számolni, hogy mennyi áram kell a kártyának (Amper) és a táp oldalán ott van, hogy melyik rail, mennyi áramot tud (folyamatosan, nem csúcsáram). A 3060 kártya névleges teljesítménye TDP 200W akkor az -75W (PCI) maradék =125W/ (12V) = 10,4 A kell neki, és ezt veszi le, a 8 tűs csatin. Igazából egy 350W chieftec táp 12V szálja az 15A. Lehet használni SATA to 8 pin átalakítót stb.. Szóval a lényeg, hogy ki kell számolni. Nem lövöldözni a PSU wattokkal a vakvilágba. :-)

Új hozzászólás Aktív témák