Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    TV vásárlás előtt állok, elkelne egy kis segítség. Köszi.

    1. Tévére szánt összeg, forintban?

    140.000. max
    2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)

    Film gyűjtemény nézés NAS-ról.
    Netflix.
    Elalváshoz.
    3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?

    Az ágyam végében (lábtól) van a jelenlegi 42"-os TV-m, [link], annak a helyére kerülne fel egy 200*200-as VESA konzolra.

    Nézési távolság kb.180cm.

    Max 55" fér el.

    4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?

    Sötét. ( Hálószoba, időben 90+ %-ban besötétítve )
    5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?

    Szemből. 2 fő.
    6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)

    Netflix, és nemtudom
    7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)

    Optikai áteresztés fontos lenne, hogy a hm erősítőm dekódolja a hangot, ne a TV.

    Jelenlegi LG TV-m 2.0-ra lekeveri a jelet, és hiába van [link] DENON 1604-es hm erősítőm 5.1 hangfallal, nem tudom csak sztereóban élvezni a filmeket. ( NINCS HDMI, továbbá nincs tervben erősítő csere a közeljövőben )

    Ethernet. NAS-ról közvetlen lejátszáshoz, ill. Netflixhez
    8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?

    Nincs szükség talpra.
    9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.

    Noname-n kívül bármi jöhet, ami, nem elviselhetetlenül lassú, vagy nem fagy le.

    Nem ismerem a jelenlegni op. rendszereket, nem volt még "okos" TV-m.

    10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)

    Nincs, ill. lehető legjobb natív kontraszt, sötét fekete.
    11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy
    anélkül)?

    Új.

    Árukereső fenti paraméterekre ezt dobta. [link]

    Árukeresőben feldobott Samu 2021-es, és nem szerepel a listában [link] ezzel együtt még érdekes lehet nekem?

    Mit ajánlotok?

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz alphamooncam #83284 üzenetére

    Tegnap óta, mióta ide írtam [link] , akik hasonló kérdést tettek fel srácok kaptak valamilyen választ.

    LG felé hajlok, mert a 7022-es Samu, már két éves technika, illetve mióta ide írtam, azóta is olvastam itt róla kritikát.

    Látta, szagolta-e már valaki az LG UR7800 szériát, vagy csak OLED, QLED éri el a válaszadási szintet.

    Idő közben az LG suporttól kaptam választ arra, hogy a kinézett [LG50UR78003LK] TV optikai kimenetén van lehetőség átengedésre, tehát a 19 éves Denon Hm erősítőm elvileg fogja tudni dekódolni a DD és DTS hangot.

    Valaki használ NAS-t okos tévével?

    Mik a tapasztalatok, könnyen fogom-e tudni tallózni a Film könyvtárat, illetve mennyire macerás beilleszteni a TV-t az otthoni hálózatba? ( Nem vagyok informatikus. )

    Közben azt is sikerült kiderítenem, hogy az LG nem IPS, hanem VA paneles.

    Ugyan a talált teszt [link] 43"-os TV-re vonatkozik, de elolvasva volt benne egy beállítási tipp, nem tudom érdemes-e majd a kinézett
    50"-os TV-n is alkalmazni, ha megveszem.

    "Az LG 43UR78003 színvisszaadása megfelelő szinten van.

    A melegített (azaz [5827K] kék komponens bizonyos hiányát mutató) filmkészítő módban több tucat tesztszín minta reprodukálásakor az átlagos hiba 4,1 volt, ami meghaladja az érzékelési küszöböt (3,0).
    SDR színvisszaadási hibák gyári beállítások LG 43UR78003
    Ennek az eredménynek két oka van. Először is, a TV gyári kalibrációja túl meleg, vagyis hiányzik a kék komponens. Másodszor, és ez egy fontosabb ok, a "filmkészítő" mód gyári beállításaiban a gamma, vagyis a fényerősség karakterisztikája túl világos - mintha a gyártó nappalra akarta volna nézni a tévét, és nem házimoziban. Szerencsére gyorsan kijavíthatja a helyzetet, csak módosítsa a gamma értéket az alapértelmezett BT.1886-ról 2.4-re. Ez az egyetlen korrekció önmagában csökkenti az átlagos reprodukciós hibát 4,1-ről 3,3-ra.
    SDR színvisszaadási hibák az LG 43UR78003 gamma korrekció után
    További fejlesztés érhető el a fehéregyensúly és a színösszetevők kalibrálásával."

    Köszönöm előre is a válaszokat.

    [ Szerkesztve ]

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz rainman72 #83357 üzenetére

    "Gyanús :F
    Nem fogja passthrough se a dts hangsáv.
    Évek óta nincs licence idén is csak oleden,de próba"

    Nekem is gyanús volt, azért erőltettem, mentem utána.

    Mérges leszek ha átvernek, mert ez az alapja a régi TV cseréjének, mert egyébként semmi baja.

    Más. 43"-os tesztelt TV elektronikája vélhetően azonos az 50"-os ugyanazon tipusú TV-vel csak a panel mérete különbözik.

    Elképzelhető, hogy egy az egyben átvihetőek a beállítások, annak ellenére, hogy más a panelek mérete?

    ( Nincs kalibrálásra lóvém, örülök, ha le tudom cserélni a TV-t )

    Köszi.

    [ Szerkesztve ]

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz rainman72 #83361 üzenetére

    DD(DD+)-nak mennie kell,DTS nem fog.

    Amikor 13 évvel ezelőtt megvettem az LG-met nagy pofára esés volt hogy optikai miért csak max sztereó, miért kell egyáltalán dekódolni, és lekeverni az audió folyamot.

    Már akkor vergődtem ezen a liszenszes baromságon, hogy mi a toszért nem rakják bele a passtrought.

    Azért nem kell fizetni liszenszdíjat, hogy ne dekódolja, és ne csináljon az audio folyammal semmit, akkor mi a búbánatos búbánatért nem elérhető az áteresztés! :W

    Na mindegy.

    Kiváncsi leszek a DTS-re átereszti-e.

    Denon ( házimozi erősítőm gyártója ) anno kifizette a DD mellett a DTS liszenszdíját is.

    Más.

    Panelben lehet eltérés.
    43" lehet VA vagy IPS,lutri sajna,de vszinű az az utóbbi lesz.
    50" VA az Lg-nél is meg mindenhol.
    Beállítások régről szerintem nem.

    Korábban linkeltem a tesztet. A link szerint a tesztelt 43"-os TV VA peneles.


    [link] "A TV VA LCD kijelzőt használ. A VA mátrixok fő előnye a kontraszt – magasabb, mint az IPS vagy ADS mátrixokban."

    Gondolom, az elektronikájuk, szoftverezettség, képbeállítások 1:1-ben ugyanaz a 43-asnak és az 50-esnek.

    A panel tipusa is mindkettőnek VA.

    Kérdés. Szerinted mekkora az esély arra, hogyha konkrétan a tesztben írt képbeállításokat lemásolom, akkor az elérhető leghelyesebb színbeállításokat kapom?!

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz Vhiktor #83369 üzenetére

    Akkor a gammához ne nyúljak?

    Egyébként kösz a gyors választ. :R

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz alphamooncam #83370 üzenetére

    MM visszaigazolta a megrendelésem [lg-50ur78003lk] TV-re.

    Kiszállítással, utánvéttel együtt megállt 140k alatt.

    Na de nem ezért írok ide hanem, mert "megszagoltam" az Aréna Plázában.

    Eladó segített a menüben barangolni, és volt olyan pont, hogy optikai áteresztés, ill egy másik helyen lehetett NAS ( DLNA ) -t választani.

    Hogy működni fog-e azt még nemtom...

    Képminőség.

    Kb. lehetetlen ebben a környezetben bármit megállapítani, egyik kutya másik eb, nincs látható különbség a bemutató TV-k között. :O

    Nem láttam mást csak túlszaturált színeket, meg hogy mindegyik olyan fényes, hogy kiveri a szemem.

    [ Szerkesztve ]

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz rainman72 #83429 üzenetére

    "200e nem az az ár amiért adnak jó tv-t csak használhatót átlagos képminőséggel.

    Lg felejtős szinte minden ársávban,kivéve az oledek vagy 1-2 qned,de nem ennyiért."

    Kifejtenéd ezt kérlek?

    Még csak megrendeltem az LG-met. 140k-ért.

    Hasonló árért, ha tudsz jobbat szívesen elolvasnám, nem szeretnék rosszul választani.

    Preferenciáim: [link]

    TV vásárlás előtt állok, elkelne egy kis segítség. Köszi.
    1. Tévére szánt összeg, forintban?
    140.000. max
    2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
    Film gyűjtemény nézés NAS-ról.
    Netflix.
    Elalváshoz.
    3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
    Az ágyam végében (lábtól) van a jelenlegi 42"-os TV-m, [link], annak a helyére kerülne fel egy 200*200-as VESA konzolra.
    Nézési távolság kb.180cm.
    Max 55" fér el.
    4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
    Sötét. ( Hálószoba, időben 90+ %-ban besötétítve )
    5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
    Szemből. 2 fő.
    6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
    Netflix, és nemtudom
    7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)

    Optikai áteresztés fontos lenne, hogy a hm erősítőm dekódolja a hangot, ne a TV.
    Jelenlegi LG TV-m 2.0-ra lekeveri a jelet, és hiába van [link] DENON 1604-es hm erősítőm 5.1 hangfallal, nem tudom csak sztereóban élvezni a filmeket. ( NINCS HDMI, továbbá nincs tervben erősítő csere a közeljövőben )
    Ethernet. NAS-ról közvetlen lejátszáshoz, ill. Netflixhez
    8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
    Nincs szükség talpra.
    9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.
    Noname-n kívül bármi jöhet, ami, nem elviselhetetlenül lassú, vagy nem fagy le.
    Nem ismerem a jelenlegni op. rendszereket, nem volt még "okos" TV-m.
    10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
    Nincs, ill. lehető legjobb natív kontraszt, sötét fekete.
    11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy
    anélkül)?
    Új.
    Árukereső fenti paraméterekre ezt dobta. [link]
    Árukeresőben feldobott Samu 2021-es, és nem szerepel a listában [link] ezzel együtt még érdekes lehet nekem?
    Mit ajánlotok?

    [ Szerkesztve ]

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz alphamooncam #83284 üzenetére

    Tegnap megérkezett az LG UHD UR78 50 colos, 4K Smart TV, 2023 [link]

    (Most lőttem, az ágyból :D )

    Egy 13 éves, egyébként tökéletesen működő IPS paneles 42" LG-t váltott.

    Ahhoz képest, hogy belépő szintű TV ( 140k volt ) nekem szintlépés volt, és nem is kicsi.

    A Fekete már nevezhető feketének, nem úgy mint az elődje az IPS paneles s.szürke.

    4K nem érdekelt volna, elég lett volna az 1080P is, de a HDR+ miatt a csere nagyon megérte, mert az látványosat "üt".

    -NAS-ról lejátszás pipa. ( mondjuk nem minden, pl. *.iso sem játszik )
    -Netflix pipa
    -Optikai 5.1 pipa ( DTS nincs, de mivel a streaming DD, és az meg megy, így nem érdekel. )
    -Piros, Zöld, Kék tesztképek pipa, se halott se beragadt pixel
    -Op.rendszer, lehetne gyorsabb is, de legalább nem fagy ki.
    -200x200 Vesa pipa, régit leakasztottam, újat a helyére, kész.

    Beállítás:

    -Energiatakarékosságot kilőttem, mert csak fátylat húz a képre.
    -Filmmaker mód minden forrásra
    -Gamma 2.4-re

    kb. ennyi, és asszem elkezdem leszedni a fóliát a keretről...

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz Quadgame94 #83911 üzenetére

    Én ilyen hanyatt egeret használok a sima táv mellett.

    Lg50UR7008 tévéhez, és teljesen jó.

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    Valaki tud arról statisztikát, hogy a TCL-t átlag mennyi ideig használják?

    Többek között azért is vettem LG-t ismét, mert az előző 10 évig ment hiba nélkül.

    TCL-től milyen eséllyel várható ez, vagy úgyis fejlődik annyit a technika, cseréld le 3 év múlva...

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz Vismajor01 #83993 üzenetére

    "Szerintem ez nem racionálisan elvárható. Mármint, ki tart meg egy tv-t 10 évig? :C Autóm nem lesz addig 1, nemhogy TV. Lehet, hogy vannak ilyenek de rohadtul meglepődnek ha az átlag 5 évnél tovább tervezne egy TV-vel."

    Nekem ment 10 évig hibátlanul. Ugyanennyit tervezek az újjal is.
    Netflix nem volt 10 éve, a gyerek meg igényelte.

    Ha 10 év múlva lesz olyan új funkció, amit az új nem tud, és lesz rá igény lecserélem.

    Anno kifizettem a TV árát, és használnám addig, amíg csak lehet.

    Szóba hoztad a kocsi témát.

    Swiftem most 23 éves. 13 éve vettem. Karban tartom, elvisz Á-ból B-be.

    Mostmár azért el-el gondolkodom, hogy jó lenne egy szervókormány, elektromos ablak, meg légkondi, de még nem döntöttem, hogy az új funkciók megérnek- e mondjuk 6.000.000.Ft-ot.

    Szóval nem vagyunk egyformák.

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák