Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pano

    addikt

    válasz dolon75 #65357 üzenetére

    Hali!

    Épp tegnap óta van nálam egy 5547-es Dell noti i5-ös "verzsön", rokon vette és nálam kötött ki telepítés miatt, mert ő nem ért hozzá.

    Leírom az eddigi tapasztalataimat.

    Az első és talán a legfontosabb, hogy nem ez az első 5547-es amit látok (na jó, második :D). Van egy elég szájhúzásra adó okot adó probléma vele: A két alsó saroknál az illesztés el van cseszve a palm restnél. Amikor az első ilyet láttam azt hittem az egyedi gyári hiba lesz, de ennek is ilyen sajnos. Nyikorog, nyekereg ha megnyomod a rest sarkát.
    Bal oldalt nem annyira vészes, de jobb oldalt ahol a vinyó van érezhető (a saroknál le is mozdul ha megnyomod, mint ha nem lenne "bepattanva"). Ez az egyetlen hely ahol hajlamos melegedésre a noti, de a melegedés hatása az így is rossz illesztésre kihatással van.
    Ez számomra elég nagy csalódás volt, mert ez a Dell-től nem megszokott. Persze, lehet együtt élni vele, de kérdés az, hogy ki akar :)
    A többi rész összeszerelési minőségével nincsen gond.

    Kijelző: Ugyan az a szisztéma, mint az előző szériában. Sajnos fakó színek és amitől sikítófrászt kapok, hogy világos színeknél szabad szemmel kivehetőek a pixelsorok, elég feltűnően (főleg világoskék színek esetében).
    Az átlag szintet hozza ez a panel is, de akinek kényes a szeme az inkább kerülje. Betekintési szögek az so-so, egy hangyaf.....nyit jobb mint az átlag, szerintem.
    De ebben se rosszabb, mint a kategória többi versenyzője.

    Magával a teljesítményével nincsen gond, nagyon szépen megy még a sima HDD-vel is Win8-cal. Abszolút nem lehet rá panasz, a hűtés is csendes.
    A portok elhelyezése nekem kifejezetten tetszik, hogy oldalt hátrébb vannak, csak a töltőcsatlakozónál lévő USB port szerintem túl közel van, ha hálózatról megy a noti mondjuk egy normál méretű pendriveot már nem igen fogsz oda csatlakoztatni. Ezt a portot inkább érdemes mondjuk egy vezeték nélküli egér nano adapterének megtartani.
    A zsanérok erősek, jól tartanak, hozzák a szintet. A kijelző nem remeg, vagy lötyög, még gépelés közben sem.
    A billentyűzet szintén okés, az alátámasztás is jó, csak a 4.5.6 billentyűk lenyomásánál látható némi besüppedés, de nem vészes. S véééééééééééééégre elhagyták azt az ocsmány fényes felületet a billentyűk között. Halleluja!
    Kérdem én: miért nincs touch pad kikapcsoló funkciógomb?:(

    Szoftveres szempontból sincs különösebben gond, minden okés. Bár a Radeon kártya drivere érdekes.. de hát AMD megszokhattuk. A gyártó honlapján lévő driver simán felment, de az AMD honlapján nem találtam drivert hozzá (ez mégis WTF?!).
    Próbáltam letölteni az auto detectet, de az meg az istenért se akart elindulni, beakadt szépen a memóriába és annyi.
    Aztán ráleltem a "notebook gpu driver" csomagra, annak meg a telepítője kihalt folyamatosan. Innentől kezdve nem voltam hajlandó tovább foglalkozni vele. Akinek lesz, annak bőven jó lesz a dell honlapján lévő driver, mert játszani nem fog, én meg tovább cseszekedni ezzel biztos nem fogok :D

    Summa, a lényeg. Az "alap" 5547-es, ami kb 170 körül mozog még ajánlható, de a 200 körüli verziókat én biztos nem venném meg, ami 200 felett van azt meg pláne. Az illesztési problémák miatt.

Új hozzászólás Aktív témák