Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Alex1978

    csendes tag

    Sziasztok!

    Notebook vásárláson gondolkozom. A választáshoz kérem a segitségeteket.
    Ilyenkor szokott jönni az alapkérdés: Mire kell? Programozásra, (néha 3DS Max rendereléshez is) és játékra is! (Az asztali gépem elavult. Felejtős. :( )
    Szeretném, ha jó videókártya lenne benne és örülnék, ha a gép legalább egy kicsit tartós lenne, nem avulna el fél év alatt.
    Kb. 230-250k-os összegre gondoltam.
    A célmárkák: HP, ASUS vagy MSI.

    Azzal tisztában vagyok, hogy egy asztali gépbe bepakolható erős videókártya teljesitménye jóval felülmúlja a mobil videókártyákét, tehát a noteszgép nem lesz olyan erős, mint egy asztali gép lehetne.
    Sok notebook adatainak (más márkákból is) összevetése után ezt találtam: HP Pavilion DV5-1180EH (220k) ITT látható

    Ebben NVIDIA® GeForce Go 9600M-GT 512MB kártya van. Az ennél drágább gépek között sem találtam jobb videókártyával felszereltet. Általában a 400-500-600k árú gépekben sincs a 9600M-nél sokkal erősebb VGA (sőt, sokban ennél gyengébb van), "csak" erősebb CPU és néha 17"-es képernyő növeli az értékét, illetve a márka.
    Egy kivételt találtam: HP Pavilion DV7-2090EH (330k) ITT a link
    Ebben ATi Mobility Radeon® HD4650 1024MB videókártya van.
    Szerintem ez a gép csak a 17"-es képernyőben és a VGA-ban jobb, mint az előző. (Tudom, a CPU is jobb valamivel, de végülis mindkettő 2GHz-en ketyeg.)
    Igazából 17"-es képernyőre nincs szükésgem, a 15" is elég lenne. A Radeon HD 4650 pedig annyival nem tud többet a GeForce 9600M GT-nél, hogy +110k-t megérjen!

    Szerencsémre, találtam egy ilyen lehetőséget: HP Pavilion DV6-1130EH (akciósan 270k) ITT látható
    A CPU ugyanaz, mint a drága DV7-esben, a videókártya is ua. a Radeon HD 4650-es, a képernyő nem 17", az ár pedig szerintem nem rossz a 330k-hoz képest. :) Eddig ő a nyerő!

    Én is nézegettem a notebookcheck oldalát és azt mondom, a 2 videókártya közül a HD 4650-es már egészen jó! A tartósságot tekintve pedig: talán...

    A kérdésem: nektek mi a véleményetek a 3 HP notebook-ról?
    Tudtok olyat mondani, ami jobb alternatva lenne a Pavilion DV6-1130EH-nál?

    Előre is köszönöm a segitséget!
    (Bocs, hogy sokat irtam!)

    [ Szerkesztve ]

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

Aktív témák