Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szoke12

    őstag

    Sziasztok!
    Munkához keresnék monitort!
    Napi 8-10 órát programozók, és egyre többször fáj a szemem, a halántékom, meg este már sokszor a lámpafény is kellemetlen.
    Egy 15+ éves Fujitsu LCD van most (csak VGA kivitel), és gondoltam, talán javítana a helyzeten a csere.
    (Persze más dolgokra is próbálok figyelni, szemtorna, távolság, fényerő, stb...)

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    Jó kérdés, amennyit még ésszerű.
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    21 - 23", min 1080p
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    Nem ismerem annyira a különbséget, érveket meghallgatok. Olvastam az összefoglalót, csak arra nem jöttem rá, hogy akkor most nekem melyik is kell.
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Sík
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    95% programozás (web, asztali egyaránt), 5% film
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    Passz, egy Dell 5430-ra lesz dokkolón keresztül kötve
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    VGA, HDMI, DP
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Jó kérdés. Nem tudom, hogy dolgoztam-e ilyen monitorral, érdekene, hogy ez esetemben adna-e hozzá.
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Egyik sem szükséges

    Ha van még bármilyen tippetek, tapasztalatok akkor szívesen fogadom!

    Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    "Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

  • messier13

    újonc

    Üdvözletem Szakik!

    Áttanulmányoztam az összefoglalót, tisztult a kép, de mégis szeretnék itt tippeket kapni Tőletek, melyik lenne az optimális választás.

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    85-90 e Ft
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    min. 27" -t szeretnék (nagyobb nem kell) , a Hz tekintetében mindenképpen váltanék a jelenlegi 60 -ról és 21:9 ről, illetve amit VGA-m ki tud hajtani, QHD felbontás nem volna rossz.
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    A leírások alapján az IPS a szimpatikus.
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Sík
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Munka (AutoCad, civil 3d) sok film, és alkalmi játék (előnyben a "nyílt világúak" pl. RDR2)
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    ASUS TUF-GTX1660S-O6G-GAMING. A SYNC kérdésben már összekavarodtam :D

    Jelenlegi konfigom:
    -ASUS TUF-GTX1660S-O6G-GAMING.
    - Arctic Freezer i35
    - Intel Core i5 12400F BOX (1700)
    - 16 GB Kingston Fury 5200 Hz DDR5
    - LG 25UM57-P LED AH-IPS - 60 Hz 21:9

    Köszönöm szépen

  • Golyo69

    senior tag

    válasz Quadgame94 #133634 üzenetére

    A VA-t vettem :)

    Dell s3422dwg-re esett a választás, eddig minden jó, tetszik.
    Volt már 21:9-es monitorom de az melóra volt használva,
    most megy egy kis játék is megy rajta és eddig bejön :C

    Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

  • scyllarus

    veterán

    válasz wiggen123 #133807 üzenetére

    Ha 16:9, akkor csak a 32" marad, a kisebb és a nagyobb is ebben a tartományban 21:9.

    "Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

  • Quadgame94

    senior tag

    válasz CsMarc #133951 üzenetére

    Én ilyen használatra nem vennék 32:9 ívelt monitort alapból, főleg nem OLED-et. Ez gaming-ra van kihegyezve, vegyes felhasználásnál zavaró lehet, hogy ennyire ívelt. 650K az a monitor annyiért kijönne egy 34 inch 21:9 munkára/játékra + 42C2 játékra és filmekre. Én is ebben gondolkodom most. Egyébként van 38 inch 21:9 300K környékén. Igazából tudom, hogy a OLED csábító, de ezek a 49 inch-es 32:9 ívelt monstrumok office-ra nem annyira jók, és filmekre sem.

  • Quadgame94

    senior tag

    válasz helgi #134115 üzenetére

    Anno hasonló monitort kerestem én is. Nem találtam, hiszen ami tudná a HDR-t, az nagyon ívelt (Odyssey Neo G7) vagy esetleg nincs Local Dimming, mint abban amit te is írtál. OLED pedig 27 inch-ben van ami 16:9.

    32 inch miniLED 16:9 4K 120 Hz vagy több Hz (nem ívelt, vagy csak enyhén) monitor Nagyon drága és/vagy itthon nem kapható. 1300+ USD a minimum. Én pont ezek iatt vettem egy LG 42C2-t. Amint lesz 32 inch OLED vagy olyan monitor amit írtam miniLED-ben 300-400 ezer között akkor váltok. Én teljesen megszoktam már a 42 inchet. De a tökéletes az 35-38 inch lenne.

    De! Nekem PS5 miatt kell a 16:9. Ha munkára és PC gamingre használnád akkor a 21:9 jó lehet neked.

  • kisPocok

    csendes tag

    Sziasztok! 👋

    Monitor nézőben vagyok. Egy 27" Dell-t szeretnék leváltani valamelyikre ezek közül, vagy ehhez hasonlókra (minden tanácsot szívesen fogadok! 🙌❤️). Tudnátok tanácsot adni?

    Samsung Odyssey S34BG850SU (G8) - OLED, 380e
    Dell Alienware AW3423DWF - OLED, 403e
    LG UltraGear 38GN950 - IPS, 420e

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    Rugalmas, inkább gyűjtök a megfelelőre. 400.000 körül láttam a fentieket

    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    - 21:9 képarányút keresek, 34-40” közötti méretben
    - 3440x1440 vagy 3840x1600
    - 120Hz vagy felette
    +1: 110 PPI körüli pixelsűrűséget keresek macOS miatt

    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    OLED vagy IPS-t nézek

    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    ívelt

    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Programozás és vegyes 90%-ban, maradék 10% játék.

    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    Apple M1 Max hajtja majd ki (nincs sync pref emiatt)

    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,MKV switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    Type-C vagy DisplayPort

    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Ha van az plusz pont.

    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos.

    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    VESA foglalat legyen rajta, mert mountra kerül.

    Köszi 🎄👋

    [ Szerkesztve ]

  • Fboy

    aktív tag

    Sziasztok,

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    130K HUF
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    32-34"-os monitorokat nézegettem, 1440p felbontással, 16:9, 21:9-es képaránnyal.
    A képfrissítést tekintve jó lenne 100hz felett maradni, (jelenlegi monitorom 144hz-es Gigabyte Aorus G27F-EK) de rábeszélhető vagyok alacsonyabb képfrissítésre is, ha azt mondjátok, hogy ebben az árkategóriában valamelyik jobban megérné.
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    VA
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Nincs preferenciám, de nem volt még ívelt monitorom
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Általános, kis játék, de semmi kompetitív.
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    AMD 6600XT
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    Displayport
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    nem
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Fontos lenne a magasságállítás, de úgy látom ebben a kategóriában 32"-ban csak 75Hz-es monitorok vannak (Samsung S32)

    Amiket eddig néztem:
    Philips 346E2LAE/00
    AOC U34V5C (ennek mondjuk majdnem duplaannyi a fogyasztása - 60W vs 35W)

  • krono.

    tag

    válasz krono. #134168 üzenetére

    Végül a Gigabyte M34WQ mellett tettem le a voksom, pláne, hogy pont jártam Lengyelországban, és ott most 30ezerrel olcsóbban megkapható, mint itthon.

    Összességében teljesen elégedett vagyok, nagyon szép a képe (rtings teszt alapján beállítgattam), backlight is rendben van, KVM-et még megfelelő usb-c kábel hiányában nem tudtam próbálni, de a mai nap során kiderül milyen. A lába mondjuk nekem nem kedvencem, az előző AOC 32inchesemnek egy lapos négyzet alapú lába volt, ami mérföldekkel jobb, de már van egy vesa asztali tartó hozzá, csak át kell vennem. Gaming is jó rajta, bár még nem feltétlen tudom hogy milyen módban használjam olyan játékokban, ahol nem 21:9ben játszanék (pl. CS2). Gondoltam majd borderlessben a képernyő egyik oldalára teszem, és akkor mellé elfér valami kis ablak, de az olyan kényelmetlen, szóval valszeg marad középen. :DDD

    A 21:9 még kicsit szokatlan, ablakkezelés windowsban jelenleg a powertoys fancyzones-al megy, de ha valaki tud jobb opciókat ne tartsa magában. Mondjuk a lelki szemeim előtt kicsit jobban elfért egymás mellett egy 16:9 kép és a maradék, de így is jól használható, főleg 50:50ben.

    Azt, hogy nem ívelt, szerintem nem fogok megbánni hosszútávon, nekem természetes így is, és nem érzem fárasztóbbnak, mint a két monitort egymás mellett korábban, és képeknél sem torzít, ami egy íveltnél 2 perc tapasztalata alapján egyből zavart, ha nem a monitorral szemben kellős középen és tökéletes magasságban ültem.

  • tlala

    addikt

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    Max. 100e.

    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    27", WQHD, a Hz csak annyira fontos, amennyire a szemkíméléshez kell

    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    IPS, a relatív színhűség miatt (a jelenlegi öreg 19"-os Samsung Syncmaster 214T-m (1600x1200) is az, nekem bejön).

    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Sík.

    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Böngészés, irodai munka, családi fotók szerkesztgetése - itt jó lenne egy árkategóriájában jó színhűség.

    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    Jelenlegi öreg asztali gépem 5-4670K processzorban lévő Intel beépített grafikus vezérlőjével. Nekem ez eddig elég volt, nem játszom, nem filmezek a gépen. Ha ez nem elég pl. a szemkímélés miatt, akkor vehetek valami olcsóbb használt videókártyát még.

    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,MKV switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    HDMI, esetleg még DVI - de utóbbi nem olyan fontos.

    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Nem.

    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos.

    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Emelhető ill. billenthető előny, de nem feltétel.

    +
    Ami fontos számomra: szemkímélő, villódzásmentes mód, és szeretem a matt bevonatot.

    Köszi!

  • Dragon27

    senior tag

    Sziasztok!

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    400-600Euro körül
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    32"-34" , 1440p és a 144Hz + , 21:9 (16:9)
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    IPS, (oled, de tartok a beégéstől)
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    mind1
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    böngészés, filmezés és játék utóbbi egyre ritkábban 60-40
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    RX 6600, FreeSync
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    DisplayPort, HDMI
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Nem.
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos.
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Nem fontos, később áttérnék VESA

    Igazából már kinéztem párat, de van pár kérdés
    A monitortól szemtávolság 78cm van ideális méret 32-34" ? a 40", 21:9, (1440 kevés?) az már nagy?

    ******** MSI MAG 401QR 40" 21:9 ********
    21:9,1440,IPS, 1 ms, 155Hz, 10bit, HDR, DisplayPort, HDMI, VESA, :K :C ára is belefér csak 40" :DDD kiég a szemem? 1440 kevés ?

    SAMSUNG ODYSSEY G50A (LS32AG500PPXEN)
    Corsair XENEON 315QHD165

    Acer Nitro XV340CKPPbmiipphzx
    Dell Gaming S3422DWG VA panel miatt nem XXXX
    Ára és a Oled beégés miatt csak álom Dell Alienware AW3423DWF XXXX

  • klimokrisz

    tag

    Magyarországon az INNOCN monitorokat lehet kapni valahol?
    Munkára és játékra is igen jó lenne szerintem ez a monitor: INNOCN 27M2V
    INNOCN 27" Mini LED 4K 160Hz Gaming Monitor UHD 3840 x 2160p 1ms IPS HDR1000 HDMI 2.1 Computer Monitor, 99% DCI-P3, USB Type-C Connectivity, Pivot Sensor, Height Adjustable Stand - 27M2V

    „Pénzen nem lehet boldogságot venni! (de Tech cuccokat igen, és az majdnem ugyanaz... :-D )”

  • t256

    őstag

    Sziasztok!

    Pár hónapja írtam monitor ügyben. Akkor egy Acer monitort ajánlottatok. Azóta a vásárlás elfelejtődött, de most
    megint kène egy UW 21:9 kèparányú monitor.
    Sajnos az ajánlott Acer monitor eltűnt a boltok kínálatából.

    Tehát UW, 21:9, lehetőleg IPS panellel, keretem max 150 ezer HUF.
    milyen lehetősègeim vannak?

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • rwin5

    őstag

    Sziasztok!

    Svájcban élő jóbarátom kinézett egy monitort magának, gépépítés előtt áll. Próbálnám nagyvonalakban az összefoglalót megválaszolni.
    Már konkrétan ki van nézve egy adott típus: Dell Alienware AW3423DWF (ez Svájcban most átváltva ~320.000 Ft körül van jelenleg)

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    szerk.: 350-400.000 Ft
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    21:9 ívelt, 3440x1440, minimum 100 Hz
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    Amit ajánlotok. A kinézett monitor az OLED
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    ívelt
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    csak játékra (pl: Cyberpunk), nagyon ritkán filmnézés, youtube
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    Nincs még meg a gép sem, a monitorhoz lenne tervezve majd a gép
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb) -
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    - nem
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    nem kell érintőképernyő
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Állítható magasságú az asztal amire kerül. Forgathatóság nem lényeg, a magasságban állítás az fontosabb

    Szóval 2in1 kérdésem, ezek alapján szerintetek jó döntés a kinézett monitor vagy ebben az árfekvésben van jobb is?

    Köszi szépen a segítséget! :R :C

    [ Szerkesztve ]

  • sztivo

    Topikgazda

    válasz gusztafszon #134747 üzenetére

    Szia!

    21:9-ben talán LG 34WN65CP-t mondanék és Dell S3422DWG-t. Gigabyte M34WQC lenne még opció, de csak az A végű van jelenleg, amiben nincs VRR.

    16:9-ben Gigabyte M32QC, Samsung G6, QHD.

    4K szerintem ennyiért kiesik, de Samsung G7 Neo.

    Utóbbi kettő a legjobb piacon lévő VA. MSi-k lennének még ugyanezzel a panellel, de szerintem már nem kaphatóak, csak az E2 és E3 "upgrade", ami inkább downgrade.

    [ Szerkesztve ]

  • rwin5

    őstag

    Sziasztok,

    Ha már rátaláltam erre a topicra, akkor magam ágán is kérdeznék egyet.
    Korábban valamelyik topic összefoglalójában láttam ajánlott monitorokat kifejezetten Photoshopra, sajnos nem emlékszek rá, hogy hol. Sem itt, sem a Photoshop topicban nincs, én meg nem emlékszek rá hol láthattam :( .
    Elkezdtem foglalkozni grafikus munkákkal (főleg Adobe Photoshop, Illustrator), és már az oktatóm is felhívta rá a figyelmet, hogy a jó monitor olyan fontos, mint a gépben az ssd vagy a ram hozzá.

    Videóvágással egyelőre nem, és vélhetőleg nem is fogok foglalkozni. De esetleg, ha az is szóba jönne akkor, miben kellene másképp gondolkozzak? Gondolom 21:9, nagyobb képátló?

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    100.000 - 200.000 Ft, de amit megkövetelne az általam megfogalmazott igények, hosszú távra terveznék
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    24 inch a jelenlegi és ennél csak nagyobbat szeretnék (legalább +26), viszont max 30-ig mennék fel, nem bírom az óriási monitorokat sajnos. Az én esetemben főleg a színhű megjelenítés (sRGB, AdobeRGB) a lényeges, nem a képfrissítés és felbontás.
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    IPS
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Csak sík, én rosszul vagyok az ívelttől :D
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Kizárólag Adobe csomag (Photoshop, Illustrator, InDesign) - esetleg videóvágás?
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    Ebben a gépben egy 1660S van, FreeSync
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    2 db monitorral használnám a gépet, HDMI-vel.
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    nem
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    magasságban állítható, de nem feltétlen, megoldom, ha nincs ilyen funkciója

    Köszi szépen a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • sztivo

    Topikgazda

    válasz Dagidög #134893 üzenetére

    Igazából a gond az, hogy ennyire színhelyes VA nincsen. Sajnos a betekintési szöge sem annyira jó, tehát egy 32" monitornál már a sarkokban másképp látod a színeket.
    Ami mi opció lehet, ha veszel/vársz további OLED monitorokra, ott lesz HDR, kontraszt és ha jól megoldják, még színhelyes is. Jelenleg egyről tudok, ami speciel fótós munkára készült, Asus PA32DC, ez 1,5 millió Ft nagyságrendileg.
    Gamer vonalon jelenleg az Asus PG27AQDM 99% P3, valódi 10 bit, de alap fényerőben gyenge (peak 1000).
    Samsung G8 DisplayHDR400, 10 bit, 99,5% P3, peak 1000 nit, 21:9 - ez az OLED

    VA (csak ívelt)
    Samsung G8 Neo S32BG85 - 1000nit peak, 95% P3 - na most ívelten szerintem nem az igazi dolgozni.

    [ Szerkesztve ]

  • gaben88

    őstag

    Sziasztok,

    21:9-es, 34"-os, 3440x1440-es OLED monitorban gondolkodom, elsősorban játékhoz. Mi az ajánlott most vagy tavasszal? Szabad ilyen OLED-be beleugrani? Vagy inkább maradjak VA-nál? Philips 34M2C8600 vagy Samsung Odyssey G85SB nagyon tetszik!

    Köszönöm! :R

    iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

  • icemad

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Sziasztok.
    Monitort szeretnék venni. Heti 8-10 órát lenne használva, emiatt nem vennék csúcskategóriát. Viszont játék is lenne benne, szóval nem is a legolcsóbb (leggagyibb) megoldás érdekelne. Szóval a lényeg:

    1. 150 euró körül, de tőlem lehet használt is. Ha tudtok valami ár/érték bajnok típust 180-200 euróért az is érdekel.
    2. Most 21 inches van, ennél nagyobb lenne jó. Minimum full hd. Hz mindegy, nem online játékhoz kell, de azért 60 legyen meg. :)
    3. Va vagy IPS. Esetleg Tn is lehet. Oled ilyen árnál ugye kilőve. Szemből nézve legyen jó képe, mert csak én használom. Főleg sötét szobában lenne használva.
    4. Nekem teljesen mindegy, hogy sík vagy ívelt.
    5. Heti munka jelentése egy spec weblapon, 3d nyomtatáshoz szeletelő program, lézer gravírozóhoz tervező program, plussz átlagos böngészés. Szóval ehhez nem kell semmi extra. Mellette játék, ha van rá időm. Se kép, se videó szerkesztés. Filmet se ezen fogok nézni.
    6. Nvidia 1660 super 6gb. Milyen sync az jó kérdés. :DDD
    7. Hdmi, display port elég. Ha van rajta esetleg USB hub az elég jó kis extra lenne, de abszolút nem feltétel.
    8. Hdr ebben az ársávban nem opció.
    9. Hagyományos.
    10. Dönthető és magasságban állítható jó lenne. Ha viszont van rajta valami szabvány vesa rögzítési megoldás, akkor ezeket megoldom én.

    Nagyjából ennyi lenne. Tudom, hogy ilyen olcsó cuccot sokkal nehezebb ajánlani, mint olyat, ahol kb végtelen a keret, de hátha van valami jó tippetek. Előre is köszönöm.

    Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

  • VTom

    veterán

    válasz gaben88 #134900 üzenetére

    A PS5 nem tud 21:9-et, viszont minden játék HDR-ben megy, én így nem használnám.

    Nekem miniLED van, nagyon jó az is. Érezhető rajta a HDR.
    Az OLED képe azért nagyságrendekkel szebb annál is, jeelnleg ennél jobb nincs a piacon.

    Ha nagyrészt játékra használod, akkor én inkább az OLED-et venném.

    A miniLED-eknél nem mindegy, hogy hány dimming zóna van, ez legyen minnél több.

    Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

  • sztivo

    Topikgazda

    válasz trialboj #134983 üzenetére

    Szia!

    Semmilyen hátrányod nem származik ilyen felhasználás mellet VA monitorral, inkább még előnyödre is válik a jobb kontraszt.
    Lényegében LG 32UP55NP és Samsung S32A700/S32A800 - a 800-as állítható magasságú (USB-C egyiken sincs, csak az LG-n). Dell-t inkább ne, nem jók a színek és a kontraszt se valami jó rajtuk.
    21:9 pedig alig van sik VA kivitelben, talán egy AOC lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • soony000

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék segítséget kérni monitor vásárlással kapcsolatban.

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?

    130-200eFT
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    27"- Hz mindegy - 3840*2140
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    IPS vagy VA
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Sík
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)

    Általános, játék, programozás

    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?

    RTX 4070
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    DP
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Nem különösebben, de azért jó ha van, ha nem extra költség
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?

    Elég ha magasságot lehet állítani

    11, Egyéb fontos tulajdonságok
    - Ne legyen világító gomb/led amikor be van kapcsolva
    - Alacsony fényvisszaverődés / matt felület különösen fontos , Dark módban programozok, zavaró ha látom magam a képernyőn., nappal vagy este lámpa mellett. Nem baj ha más tulajdonság rovására megy, de ez alacsony legyen.
    - Szemkímélő ha lehet

    Jelenleg Samsung 27" CF390 van , ez a matt panel nekem megfelel, mondjuk közvetlen nem jön rá sok fény a szobában.

    Ezt néztem ki eddig:
    LG UltraFine 27UP85NP-W

    Köszönöm a segítséget!



  • stargatelost

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy új monitort vásárolni, sokat böngésztem az elmúlt napokban a témában, mi lenne a legjobb, de tanácstalan maradtam, főleg a panel témában.

    Jelenleg egy BenQ V2220 monitorom van, 21,5'', 1920 x 1080p, 60Hz, TN panel.

    A kérdésekre először így egyben válaszolok, talán így összeszedettebb lesz. Egy teljesen új gépet fogok venni, ehhez gondoltam, hogy a monitort is kéne cserélni. Mert igaz, teszi a dolgát, de egy új buildhez talán már elavult lenne, főleg Hz téren. Egyelőre egy Radeon RX 7800 XT 16GB-et néztem ki videókártyának, ez még változhat, de ilyen kategóriában gondolkodom.

    Amire használnám, az miatt vagyok tanácstalan. Az elmúlt évek AAA játékaival szeretnék játszani, de ugyanakkor filmet, sorozatokat is a gépen nézek. A játékok miatt a TN panel lenne a kézenfekvő a gyors válaszidő miatt, viszont a színeket meg mindenhol lehordják, meg hogy médiafogyasztásra nem jó. A VA nem jöhet szóba a lassú válaszidejével a játékok miatt. IPS-t meg a glow miatt kerülném, biztos, hogy zavarna.

    Szóval marad a TN panel, jelenleg is ilyen monitorom van, és már legalább 10 éve semmi bajom nincs vele, ugyanúgy élveztem rajta a játékokat, mint a médiafogyasztást, a színekkel sem volt soha bajom, sőt. De lehet, csak megszoktam, nem tudom.

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    Kb. 100-150k
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    A jelenleginél nagyobbat szeretnék, de 27''-nél csak a 2k jöhetne szóba, abból meg nem találtam olyan TN paneleset, ami ne 100 Hz alatt lenne. Mindenképpen 100 fölötti Hz-eset szeretnék. Szóval marad az FHD, így a kisebb col, 24" még jó lehet ilyen felbontáson.
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    TN
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Sík
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    AAA játékok, film- és sorozatnézés, netezés, youtube.
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    Ez még képlékeny, de valószínűleg ez lesz: Radeon RX 7800 XT 16GB.
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    HDMI és DisplayPort van írva ehhez a kártyához.
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Biztos jó lenne, de ebben a kategóriában nem hiszem, hogy lenne.
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos.
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Nem fontos.

    Ezek alapján, a bevált márkánál maradva, a topik összefoglalóban is említett jobb színhűséggel rendelkező BENQ Zowie XL2411K monitort néztem ki magamnak.

    Tudtok esetleg mást ajánlani, vagy ez jó lesz?

    Valamint néztem, honnan tudok rendelni, és az OázisComputer-nél [link] lehet kérni kalibrálást, ami elég jól hangzik, és talán tud javítani a színmegjelenésen. Van valakinek ezzel tapasztalata?

    [ Szerkesztve ]

  • Gedi88

    újonc

    Sziasztok!

    Ismerős szeretne egy új monitort venni, ebben kérem a segítségeteket.

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    Max 230.000
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    32es 2160p legalább 120hz, jelenleg 27es fhd 60hz monitort használ, 28 hüvelyk alá nem menne, ha kicsivel 32 alatti monitorra lenne jó ajánlat, akkor még az jöhet, de elsősorban 32 hüvelykes érdekelné
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    Amelyik belefér, gondolom ips vagy va lehet, illetve, amelyik videószerkesztésre jobban ajánlott
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    sík
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Elsősorban videószerkesztés miatt kell új monitor, 4k 120fps videokkal gyakran dolgozik, valamint single játék
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    A meglévő pc is újítva lesz, elöreláthatólag ryzen 7900x és rtx 4070 páros lesz
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    ami a kártyán is van, semmi extra igény nincs, hdmi kábellel lesz használva
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    nem, de ha belefér, akkor nem, gond ha van :)
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Amilyen az árba belefér, nincs extra igény

    Előre is köszönöm!

  • Celithrandi

    addikt

    Az LG új 34-es 21:9 WOLED paneljét látta valaki élőben? Pl. az Asus PG34WCDM monitorban? Arra lennék kíváncsi, hogy ugyan olyan fényes vacak e mint a korábbi 34-es Samu QD-OLED vagy az már használható lett e. Köszi.

    i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

  • Laci.1984

    lelkes újonc

    Sziasztok,
    Pár hete egy másik, Milyen gépet vegyek topic tagjainak segítségével az alábbi főbb alkatrészeket vettem meg új számítógéphez, amelyet játékra szántam (nem online, csak campaign, vegyesen autós, lövöldözős, stratégiai):
    Alaplap: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS
    Processzor: Ryzen 5 5600
    VGA: XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 6600 Core
    Egy Samsung ue32eh5000 tv-t használtam eddig (ez 32 col, 1080p, 50 v 60Hz), bár eddig nem túl sűrűn, most hogy van az új gép, majdnem napi szinten játszok kicsit, így már picit zavar, hogy vagy nem jó ez a tv a játszáshoz, vagy nem tudom, hogy kellene beállítani. Bízom benne, hogy nem kell még monitort is venni, hanem esetleg tudtok egy-két trükköt mondani, mi lenne a jó beállítás. Csatolok képeket is, nem igazán tudom szaknyelvesen elmondani, de ami zavar, hogy pl. a windowsnál, vagy sima netnél akkor néz ki „normálisan” a kép, ha az élességet 1-re leveszem a 100-ból, ha negyede-fele, vagy teljes élességre rakom, akkor színileg nem nagyon hasonlít, pontokból álló. Játékoknál nem annyira zavaró, bár ott is inkább leveszem az élességet, csak úgy vártam a csodát, hogy de szép éles lesz minden.
    Ha esetleg beállításokkal ez nem megoldható, akkor szerintetek milyen monitort érdemes venni, túlzottan sokat nem szánnék rá, 50-80k-t, akár használtan is? Egyáltalán mit bírnak el a fenti alkatrészeim (ez azért is lényeges, mert néhány hozzászólásnál olvastam olyat, hogy azokhoz az alkatrészekhez bizonyos monitor felesleges, mert úgyse tudnak annyit)? Illetve elkezdtem olvasgatni a monitorokról, és nem tudom mi az amire pl. teljesen felesleges költeni. Pl. először 4k-ban gondolkodtam csak, de aztán olvastam, hogy 27 colosnál (egyelőre úgy érzem a 32 col az túl sok, kb. 80cm-re van a fejem a monitortól) bőven elég az 1440p, de azt nézem, hogy nagyon sok monitor 1080p-s 27 colos méretben, lehet, hogy az is elég, illetve megéri-e 1440p-st venni, vagy semmi értelme. Olvastam 1ms válaszidőről, de máshol meg, hogy freesync mellett úgysincs értelme. IPS-ről is hallottam egy keveset. Jellemzően játszanék a géppel, bár nem sötét szobában, hanem villanynál, de azért némi netezés, esetleg 1-1 film is előfordulhat.
    Ha beállítással nem megoldható, és monitor vásárlás is lesz, akkor ajánlanátok kérlek több típust, esetleg, hogy milyen főbb paraméterekre érdemes figyelni, milyen márkát nem ajánlotok és picit nézegetném, aztán lehet lesz még kérdésem. Használtan egyébként egy ilyet néztem ki elsőre 50k-ért (asus PB287Q, 28 col), de lehet felesleges a 4k, és akkor talán használtan találok mégis megfelelőt olcsóbban.
    Összefoglaló szerinti kérdésekre a válaszok, bár sokra nem tudok válaszolni, lehet, ha pl. a panelnál megírjátok melyik mire jó, akkor tudok válaszolni.:
    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    50-80k, akár használtan is.
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    27 colban gondolkodtam. A mostani 32 az túl sok, 27 alá nem annyira szívesen mennék, de ha inkább azt ajánlanátok, akkor megfontolom. 80cm-re van a fejem a monitortól. Hz: játékokhoz úgy tudom minél nagyobbat szoktak 100 felett.
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    Nem tudom sajnos. Jellemzően játszanék a géppel, bár nem sötét szobában, hanem villanynál, de azért némi netezés, esetleg 1-1 film is előfordulhat.
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Sík
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Elsősorban játék
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 6600 Core, azt hiszem AMD az a freesync
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    DisplayPort 1.4a, HDMI 2.1
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Nem tudom sajnos mire való.
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    magasságban állítható
    Előre is köszönöm szépen, ha tudtok segíteni!
    Köszi, Laci

  • Celithrandi

    addikt

    válasz iszoke #135536 üzenetére

    Szerintem nem én néztem be, de akkor írd le, hogy mit néztem be.
    1. A hátsó egy Alien monitor Samu QD OLED panellal.
    2. Kérlek oszd meg velem a matt bevonatú 21:9-es 34-es OLED monitorok listáját, mert akkor ezek szerint megint én keveredtem párhuzamos univerzumba és nekem nem adja csak le az internet a tutit.
    3. Az említett monitor gyári leírása: "Tükröződésmentes felülete megakadályozza a környezeti fény visszaverődését."

    [ Szerkesztve ]

    i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

  • VTom

    veterán

    válasz PsycHo88 #135570 üzenetére

    Minden játék támogatja, kivételt képezhetnek a cutscene-ek bizonyos játékoknál, amiket lusták voltak megcsinálni szépen, pl. AC Mirage.

    A filmek legnagyobb része is 2.35:1 képaránnyal jön, még a Netflixen is szélesvásznú minden.

    Sokkal több játék és film támogatja már, mint amennyi nem. Youtube add -on is van, ami teljes képernyőre teszi a 21:9-es tartalmakat.

    Szóval én tényleg bátran ajánlom ezt a képarányt.

    Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

  • Celithrandi

    addikt

    válasz Ubul86 #135579 üzenetére

    nekem munkánál halt meg ez a panel. VA panelesem is volt ilyen méretben, de a szélek felé már fogyott el a szin, 21:9 nél közelről nekem VA nagyon gyenge volt. A nanoips az ami befutó lett munkára és játékra, de pl ha valaki sötétben filmet szeretne nézni arra meg az ips nem lesz jó.

    i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

  • sztivo

    Topikgazda

    válasz Jim74 #135699 üzenetére

    Szia!
    Neked is LG 27GP850P-t mondanék, erre tökéletes lesz, esetleg Samsung G6 S27BG650, mert az nem smearing-el VA létére, de 1000R görbülete van.

    polgi803
    A keret magas, akár még OLED-re is elég lenne (bár Forex miatt nem biztos, hogy jó döntés), de valamit konkrétabb? :P 16:9 vagy 21:9, felbontás, Hz?

    niof
    LG 27GR93U, nagyjából ez meg a lentebbi Acer fér bele a keretbe.

    [ Szerkesztve ]

  • NJanika

    aktív tag

    🐇🥩🥐

    Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    Max 60k
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    21 col kb 50-55 cm, Minél több Hz.
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    Kevésbé tükröződő
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Sík
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Játék ! XBOX Classic
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    Nincs
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    RCA
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Nem
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Minél többet tud, annál jobb.

    :R

    [ Szerkesztve ]

    "Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

  • válasz zedok #135777 üzenetére

    PS5 esetében 21:9 képarány miatt elég sokszor találkozhatsz majd oldalsó fekete csíkokkal. (Játékok amik nem támogatják azt a képarányt).
    Általad felhozott 34 UW kategóriára . Ebben az összegben 75Hz feletti modell nem lesz amit szívesen ajánlanék , meg úgy önmagában semmi sem.

    Két LG amit írtál lehet , hogy önmagában jó , de ! Merethez képest a felbontás is csekély .

    IIYAMA esetében pedig semmilyen sync nincs ami egy konzol esetében kimaradhatatlan .

    34 UW és 32” (16:9) olyan ami PS5 kompatibilis és munkára is alkalmas legyen ebben az ár kategóriában nem nagyon lesz amit szívesen ajánlanék . :N

    Három megoldás lehet.
    1, kompromisszumot kötni és valamit elfogadni (kisebb felbontás )
    2, Költséget növelni
    3, Használt piac.

    [ Szerkesztve ]

    A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

  • Redlight2

    tag

    Sziasztok!

    34"-os ,21:9-es , sík monitort keresek. 75hz -120hz / IPS , de a VA-val sincs gondom./ 3440*1440 / àllíthatò magassàgú talppal. Kb 100-150ezer között. Jàték/filmre.

    Talàltam egyet , ami a talpon kívül jònak tűnik (legfelejebb veszek hozzà valami asztalra rögzíthető monitor kart)
    [link] és baràti àra van. Van ezzel tapasztalat vagy esetleg tudnàtok egy jobbat ajànlani? :R

  • xors

    senior tag

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    200k újonnan
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    30" - 40"
    Ultrawide lenne a legjobb 21:9 képaránnyal, de gondba vagyok, mert itt a 3440x1440 felbontás megy, és aggódok, hogy a 100 körüli ppi kevés lesz, a Macbook air 13" 227 ppi mellett. Eddig volt egy 4k 27" monitorom, az megfelelő volt 160 ppi -vel, csak most ultra wide -ot szeretnék, hogy egy képernyőn tudjak dolgozni, a laptopot lehajtanám.
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    Mind1. A VA -tól kell félni az IPS -el szeben?
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Jöhet az ívelt :)
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    munka, programozás
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    Apple M1 fogja hajtani.
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    USB C és fontos hogy tudja tölteni a laptopot, így csak egy kábelt kelljen használnom.
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    nem
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Ez mind1, mert valszeg szerzek be egy rendes tartót hozzá.

  • sztivo

    Topikgazda

    válasz Landon #135983 üzenetére

    Az Acer is képes peak 1000-1200-ra. Azért írom, hogy nem nagyon van, mert tényleg alig van opció 27" QHD-ban, esetleg 21:9 vagy 4K-ban vannak még ilyen monitorok. [link] [itt a peak-re tudsz szűrni leginkább]
    Peak-ben talán még az OLED-ek lesznek ott, de az csak pillanatnyi, tehát nem a VESA HDR tanúsítvány.

    [ Szerkesztve ]

  • Beast007

    aktív tag

    Sziasztok!
    Melyek most azok azt ajánlott modellek amik a következő paraméterekkel bírnak?
    21:9 -es képarány min. 34es de ink. 38as 120- max .144hz képfrissítés (120 is elég lenne nekem de ha több az nem baj tudjam 120Hz-n használni) vagy esetleg 16:9 képarány 42-48-as méret de csak monitor jöhet szóba , mindkét esetben dp-n akarom csatlakoztatni.Felbontás: 3440X1440 vagy 4K (16:9 ), nem baj ha hdr képes. Valamint egy 4090-el menne Gsync jó ha van vmi formában.
    Előre is köszönöm a válaszokat.

    [ Szerkesztve ]

  • sztivo

    Topikgazda

    válasz Rick4 #136151 üzenetére

    Na jó, de ez nem is 100k kategória :N

    t256
    21:9 képarány nem lenne jobb? Szerintem 16:9-en sem fogsz igazán elférni, igaz árban is húzósabb egy ilyen, a legelső amit mondanék LG 34WN780P is 160k környéke.
    Az Acer nem rossz választás szerintem, esetleg LG 27GR75Q.

    Ami a képminőséget illeti, nos valamivel jobb azért, mint a 92 ppi (ami jelenleg van), 109 ppi lenne egy 1440p 27" vagy 34".

  • Zoli133

    őstag

    Sziasztok,
    Milyen monitort ajánlatnátok az alábbi igények mellé? 34", 21:9, 3440x1440, vesa mountot fogad.
    Szimulátorozáshoz lenne, most 60Hzes monitoron tolom, nyilván magasbb firssítési ráta nem árthat. Létezhet monjuk 150k körül már értelmes ajénlat vagy ez mindenképp zsebbenyúlósabb lesz?

    "It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

Új hozzászólás Aktív témák