Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Benyuss

    tag

    Sziasztok,

    Nagymamának keresek gépet általános felhasználásra. A paraméterek a következők:

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    A héten
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    100-130e ft
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Filmnézés, youtube, facebook, főzős műsor.
    4. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Felbontása és mérete lenne fontos. Korából adódóan már nem olyan jó a szeme és sok feliratos sorozatot vagy filmet néz, így jó lenne, ha minnél jobb minőségű lenne a kijelző.
    5. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Semennyit, otthon lesz az asztalon, kanapén, stb.
    6. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    mindegy.
    7. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    itt segítségre szorulok. Manapság mennyi RAM kell egy gépbe? Főleg ha mondjuk szeretné 5-6 évig használni? Eléggé kiestem ebből, munkából adódóan csak 32-es gépeim vannak egy ideje. Jó lenne SSD, szerintem 256 elég neki, mindent felhőben tárol.
    8. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Jó hangszóró a sok média fogyasztás miatt. Az üzleti gépekkel az a tapasztalatom, hogy általában a hangszóró elég sarkallatos pont, elvégre nem arra vannak kitalálva. Nem tudom pl egy macbook air milyen lehet hangszóróban, mert ott szintén munkából adódóan csak a nagy gépekkel találkoztam.

    Köszi szépen a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák