Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #98593280

    törölt tag

    válasz DrSoul #40125 üzenetére

    Egyébként nem tudom miről beszélsz és milyen grafikonokat néztél, de az alábbi alkalmazásokban:
    Pov-Ray, Cinebench, 3DSmax, Lightwave, az Athlon X4 620 rendre veri a Phenom 720-at is, nagy előnnyel, de még az X3 Athlon is veri a Phenom 550-et, néha még a 720-at is. A Maya-ban van éppen a 720 Phenom kicsit előrébb az X4 Athlon-nál, de az 550-et a 425 még itt is lekörözi.

    Az meg megint hülyeség, hogy csak a több szálas alkalmazások használják a 3. és a 4. magot, már többször írtam, hogy minden alkalmazás használ minden magot! Maximum az az alkalmazás, ami pl. 4 szálra van optimalizálva, az még jobban kihasználja a több mag előnyét.

    Egyébként meg mi van akkor, ha a 3 vagy 4 magos Athlon-t 3,5Ghz-re húzzuk? Akkor meg magasan veri az 550/720 duót alapórajelen. Még játékokban is.

    Azt kell látni, hogy a 2 magosak ideje lejárt. Legalábbis hosszútávra, már egyáltalán nem érdemes venni. Azt hogy a 3. vagy a 4 magot meg hogyan éred el, Athlon X3-al vagy X4-el, esetleg Phenom 550-el vagy 720-al, az már más kérdés és csak Tőled függ. Én az X4 620-at választottam, mert abban biztos volt a 4 mag, az L3 cache meg nem hiányzik annyira. Aki tud 4 magosítható procit venni, akár nagykerben válogatva, vagy más módon, az meg vegyen azt, X3 425, Phenom 550/720, bármelyik jó. Spórolós megoldás az AMD jelenlegi csúcsprocijához képest, amiben minden benne van: 955 Phenom.

    [ Szerkesztve ]

  • #98593280

    törölt tag

    válasz DrSoul #40125 üzenetére

    Megnézheted az Adobe Premier videóvágót is, az első 5 közül mindegyik 3-4 magos! Az első az intel Kvadja, aztán a 4 magos Phenom, 4 magos Athlon, majd a 3 magos Athlon/Phenom duó. Utána jönnek csak 2 magosak, az e7300, meg a Phenom 550.

    A Photoshop-ban is azért lettek kissé erősebbek a 2 magosak, mert voltak bizonyos teszt scriptek, amelyek állítólag csak 2 szálon tudtak dolgozni. De a különbség is is hajszálnyi, a 720-as Phenom 2 másodperccel marad le az e7300 után, az X4 620 meg 5-el.

    A Sony Vegas-szal meg még jobb a helyzet, mert a 2 magos e7300-as 20 másodperccel marad le még a 3 magos Athlon-tól is. Itt is hasonlóképp a Premier-hez az első 5 helyezett 3 és 4 magos!

    Ezenkívül ajánlom figyelmedbe a WinRAR és 7zip teszteket, a 20eFt-os X4 Athlon gyorsabb mint a Q8200 Intel, ami kb. 30eFt. Arról nem is beszélve, hogy a s775 erősen kifutó platform.

Aktív témák