Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kicsirigó7

    senior tag

    válasz hogolyo #11268 üzenetére

    Szia!

    Hogy megéri-e Plextort venni? Ezt mindenkinek magának kell eldönteni.
    Azt hogy egy optikai író mennyire válik be, (márkától függően vagy függetlenül). Nehéz megjósolni.
    Amikor a Pio-kat dicsérték nagyon, nálam járt 4 típusa, de egy sem maradt 2 hétnél tovább.Nekem akkor a NEC AD-4550 és az LG H10N volt a befutó.

    A Samsungokat állítólag sokat visznek vissza gariba.Én már a harmadik szériát nyűzöm, de még mind jó. A régebbi íróim már a rokonságom vagy a barátaim gépeiben vannak.
    Az SH-203B, 203D és a SH-223F, a legjobban sikerült íróik eddig.
    DVD+R DL lemezeknél, csak a Verbatim és Ricoh lemezekhez ajánlott.
    Sima DVD-R+R lemezekkel is jól boldogulnak. Van némi firmware hiányosságuk, de csak a régebbi 8x-an írható alapanyagoknál.Mivel 2009-es a legutolsó frissítés, így az azóta kiadott lemezek mid-jével is lehet gond.Bár szerintem, azóta nem is adtak ki ujjat.Vagy ha igen, akkor azok még drága,professzionális nehezen beszerezhető limitált szériák.

    Valakiknek az ASUS írói jönnek be, másvalakiknek meg az LG írói.

    Márt írtam, de írta más is,ha visszanézel pár oldal hsz-t, hogy a Lite-on IHAS 324=Plextor PX-880 SA, de az
    ASUS DRW-24B1ST is detto ugyan az.
    Vagy is, mind a hármat a Lite-on gyártja. Csak a másik kettőnek átírták a nevét bios szinten, így más firmware megy rájuk, és más az előlapjuk. A belsejükben megegyeznek.
    Az nem mindegy, hogy mennyiért jutsz hozzá.
    Azt neked kell eldöntened hogy mely márka névben bízol meg.
    Én csak annyit javaslok hogy a Lite-on általában több firmware frissítést szokott kiadni az
    íróihoz.

    Samsung íróinál az SH- 223F sajnos már kifutó darab. Az újabb L és C széria már nem számít annyira jó vételnek. Valószínűleg már nem MTK chipszettel készülnek. Így nem lehet velük tesztelni. Írásminőségben is alulmaradnak az F szériához képest.
    De, az én saját tapasztalatom szerint, még így is jobbak mint az új LG-k.

    A Sony Optiarc az nem = NEC, Pár évig egyesült a három cég, de már szétváltak.
    Az írókat az Optiarc készíti NEC chipszettel, De csak ennyiben NEC termék.
    Amúgy jó bevált írók, az AD-724X sorozat, nagyon dicsérik őket. Főleg DL írásminőségük miatt.De normál lemeznél is jók.
    Az AD-7260X már az, ez évi kiadás. Még nem sok vélemény van róluk,szerintem nagyon jó író(k).De az idő majd mindent megmutat.
    A firmware frissítés miatt, már az új szériát érdemesebb venni. A kiforrottság alapját a régebbit.

    Vannak olyan gép konfigok amikben egyik jobban muzsikál mint másik?
    Igen vannak, mint ahogy már írta (kali) nekem is a #11193) hsz-ben.
    De a legtöbb esetben ez akkor derül ki, amikor már adott az alaplap és az író.
    Egy újabb lapnál ilyen esetben egy ACHI módra átállítással megoldódik a probléma.+ az operációs rendszer csere.
    Régi lapoknál ahol még SATA1 csatlakozás van, nem érdemes satás írót venni.
    Sajnos a fenti okok miatt, nem fogja egy pc bolt sem visszavenni az írót.
    De ne aggódj általában kicsi az esély arra, hogy egy új író nem fog jó lenni egy új alaplaphoz.
    Ha mégis akkor marad a magán úton eladás.

Új hozzászólás Aktív témák