Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tusi74

    őstag

    válasz Domonkos #58873 üzenetére

    Ebben teljesen igazad van, de elvileg ezek a kapcsolók zárt házasok, és nem szétszedésre készültek. Sőt, most letöltöttem a netről a MX Board 3.0 használatiját, abban az áll, hogy a keycap-okat sem szedje le a user. Nemhogy szedje szét a kapcsolókat. Ergo, ezt a terméket maguk is úgy tervezik, hogy elvileg azok gondozásmentesek. No, de. Ha egy advanced user pár év használat után szét is szedi, és úgymond "megkeni" a rugókat, teljesen más, mint amit itt hetek óta olvasok. Megveszi az adott emberke a billentyűzetet, és már azon töri a fejét, hogy fogja megmoddolni úgy, hogy az éppen jó legyen. Csendesebb, simább stb.. Ami érthető lenne egy pár ezer forintos terméknél, de elvileg ezek a mikrokapcsolók jelentik a billentyűzetek terén a csúcstechnológiát. Lehet, hogy én vagyok itt az, aki a kákán is csomót keres, de nekem mint vásárlónak van egy elképzelésem arról, hogy a pénzemért kapjak minőséget. Vagyis, ha nekem odamarketingelik, hogy a switches billentyűzet mennyivel minőségibb, mint egy gumidómos, akkor könyörögöm, a dobozból ne az legyen már az első gondolatom, hogy lehet "megműteni". Bár azt elismerem, hogy itt sokan hobbiból is megmoddolják billentyűzeteket, csak azt szeretném, ha nem ez lenne az alapértelmezett hozzáállás, hogy 20+, 30+, 40+, 50+ ezres termékeknél is azonnal javítani kelljen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák