Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • psztrkrsztn

    lelkes újonc

    Hello,

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?

    Otthoni felhasználás, netezés, filmnézés (1080p x264, x265), Youtube, Streaming (Netflix, HBO Max, néha Apple TV+) és Serviio 4K TV-re kijátszva, így örülnék neki, ha a PC a 4K filmekkel is boldogulna hogy „veszteségmentes” legyen a lejatszás a 4K TV-n (Játék nem lesz a gépen)

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    Semmi

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    Komplett PC, - Monitor, egér, billentyűzet nélkül

    4. Mennyi a kereted rá?

    Maximum 200.000 HUF (ha lehet inkább alatta)

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)

    Philips 276E9QDSB, Full HD felbontás, 60Hz (eddig így használva), Freesync: Igen - https://www.philips.hu/c-p/276E9QDSB_00/lcd-monitor-ultra-wide-color-technologiaval

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?

    Mindegy milyen AMD vagy Intel amelyik olcsóbb, nincs különösebb igény a minél jobb Serviio lejátszáson kívül, + HDMI csatlakozó – de ez ma már alapnak számít (RGB és egyébb felesleges dolgok nem kellenek)

    Már egy ideje olvasgatom a topikot, a korábbi ajánlásokból ilyesmire gondoltam:

    Processzor - AMD Ryzen 5 5600G 3.90GHz

    Alaplap - ASROCK B550 Phantom Gaming 4

    Ház - ZALMAN S3 TG (ezt a 3 db beépített ventilátor miatt választottam, mindenképpen olyat szeretnék, amiben gyárilag 3 db van)

    Videokártya – Videokártya nélküli gépet szeretnék (ez az árból is látszik)

    Memória – 16 GB (2 db-os kit) - G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GIS vagy G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600MHz CL18 KIT F4-3600C18D-16GVK

    (itt nem tudom, hogy a 3200MHz-es vagy a 3600MHz-est válasszam, melyiket kezeli jobban az alaplap és a processzor?)

    Tápegység - BE QUIET! System Power 9 CM 500W

    SSD - WD 500GB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280 WDS500G3B0C (Windows + programok) és WD 1TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280 WDS100T3B0C (adat)

    Processzor hűtő - ID-COOLING SE-224-XTS

    Erről kérnék véleményt
    Nagyon szépen köszönöm

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák