Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Colienergia

    csendes újonc

    Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek, a részleteket kifejtem a pontokon belül.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Játékra.
    Szeretném, ha a gép nem feltétlenül maximum grafikán, de az eddig megjelent játékokat elfuttatná élvezhető szinten, laggmentesen.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    Jelenleg csak laptoppal rendelkezem, asztali számítógéphez nincs semmilyen alkatrészem, teljesen a 0-ról kellene építkezni.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Laikusként már nézegettem árban megfelelő jelenleg felkapott termékeket kiválasztani, ehhez várnék hozzáértő véleményeket és javaslatokat.
    Ha úgy ítélitek meg, hogy elemenként +5/10 ezer forintért jelentősen jobb teljesítmény érhető el és az szükséges is az elvárásaim elérésének érdekében, akkor a teljesítmény mindenképpen fontosabb az árnál, ez a gépvásárlás számomra egy hosszútávú befektetés (3-5 év), nem akarom kisajnálni azt a pár ezer forint pluszt belőle.

    PC
    Alaplap: ?
    Processzor: AMD Ryzen 5 1500X, egyéb ötlet? Intel?
    Memória: 2x8GB típus, márka?
    Ház: Nyitott vagyok, de mindenképpen féloldalt átlátszót szeretnék. (CM masterbox lite 3.1 tetszik)
    (Hűtés): Szükséges?
    Táp: 500W elég? Az általatok javasoltakhoz mérten várom az ötleteket.
    Videokártya: GTX 1050TI (Melyik fajtája kellene?) Egyéb ötlet?
    HDD: 1TB tökéletesen elég lenne szerintem.
    SSD: 120 GB elég?!

    Perifériák (Ez egy következő lépés lesz, egér és billentyűzet egyelőre régi lesz használatban, monitorként pedig a TV-m fog üzemelni egy ideig.)
    Egér, billentyűzet javaslat?
    Monitor javaslat? Nem vagyok nagyigényű, nem tudom milyen tényezők számítanak, monitorra túl sokat nem szeretnék költeni, alacsonyabb árkategóriás javaslatokat várnék.

    4. Mennyi a kereted rá?
    Hardveraprós árak mellett, garanciát preferálva körülbelül 200 ezer forint a PC-re. (+10% simán belefér.)
    A monitor / egér / billentyűzetre nincs fix keret.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    A PC megvételét követő 1-1,5 hónapban TV-t, utána általatok javasolt monitort fogok használni.

    Előre is köszönöm a javaslataitokat!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák