Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dongaross

    újonc

    Sziasztok! Haverom tervezgeti, hogy új gépet vesz. Főleg játékra használná. A lehető legolcsóbban szeretné megúszni, ezt néztem össze neki, szerintetek vállalható?

    MB: GIGABYTE GA-F2A68HM-S1 13K
    CPU: AMD Athlon X4 860K 3.70GHz FM2+ BOX 17K
    RAM: KINGSTON 8GB DDR3 1600MHz CL11 KVR16LN11/8 18K
    vagy ha a mostani gépéből áttenné a DDR3-as 1333 MHz-es 4GB RAM-ot, akkor venne még mellé egy ilyet:
    RAM: CSX 4GB DDR3 1333MHz CL9 CSXA-LO-1333-4G 9K
    VGA: GIGABYTE GV-N1050D5-2GD GeForce GTX 1050 2GB GDDR5 PCIE 38K
    PSU: CHIEFTEC GPA-400S8 400W 10K
    HDD és SSD van a jelenlegi gépen, az nem kell.
    96K vagy 87K-re jön ki, attól függ milyen memóriát vesz.

    Ha ez mégsem lenne jó kitöltöm az összefoglalót.
    1. Leginkább játék.
    2. SSD, HDD, Kingston 4GB DDR3 1333MHz-es memória, ha maradhat.
    3. Alaplap, CPU, RAM, VGA, PSU.
    4. 80-96K
    5. FullHD

    [ Szerkesztve ]

  • XplayR

    csendes tag

    Sziasztok
    Haveromnak kellene gépet összerakni játékra+ videószerkesztès (csak gép) a keret 200.000 ft És annyi a kritériuma hogy amd legyen.
    Alaplap,proci,hűtès,vidkari,memória ès táp alkatrèszek monitort meg majd vesz egy sima full hdt.Lécci segítsetek mert én inteles vagyok azért nem tudok neki segíteni mert az amds cuccokhoz sajna nem értek. Remélem Tudtok segíteni. A válaszotokat előre is köszi!!!

  • Macisajt3

    tag

    Uraim!

    A begyűjtött információk alapján - többször módosítva - az alábbi konfigot tettem össze:

    Ház: Zalman Z9 NEO
    Táp: Be Quiet! Pure Power 10 600W BN278 (elég lenne 500as is?)
    Processzor: Ryzen 1700x
    Alaplap: Gigabyte GA-AB350 Gaming 3
    Ram: G.Skill Ripjaws V 2x8gb 3000Mhz
    VGA: Gigabyte GTX1050 Ti OC 4GB GDDR5 GV-N105TOC-4GD
    SSD: Kingston 240gb Hyperx Fury SHFS37A
    HDD: WD 1 Tb 64 MB WD10EZEX (vinyó nem kell több, ott a NAS-ban néhány terra)
    Proci hűtő: Be Quiet! Pure Rock BK009

    Monitor: Asus MX259H 25" Full hd

    Billentyűzet: Fujitsu KB900
    Egér: Van :D

    1.) Maga a gép ez így egyben kb 335.000,-. Van esetleg benne össze nem illő, cserélendő rész?

    2.) VGA tekintetében gondolkozok, hogy esetleg érdemes lenne-e valamelyik 1060-ast tenni. Van esetleg valakinek valami príma leírás, hogy a különböző jelű, de azonos családba tartozó VGA-ak között mi a különbség? (Pl a gigabyte 1050 ti esetén is találtam vagy 6 különböző modellt)

    3.) Főként amatőr képszerkesztés lesz a gépen (Photoshop és gimp, 80+ réteggel), ehhez kellhet esetleg erősebb VGA? Játszani nem játszom.

    4.) Ugye jól sejtem, hogy a kinézett VGA-nak ez a monitor nem jelent gondot? (25" Full hd)

    5.) Esetleg billentyűzetre van valakinek alternatív javaslata? Valami egyszerűbb féle kéne, lehet vezetékes és nélküli is, viszont korábbi 10 év laptophasználat után valami laposabb verzió kéne. Esetleges plusz feature, ha egy színben világít és vannak dedikált multimédiás gombjai.

  • merka

    csendes tag

    helló
    szeretnék új gépet venni ki is néztem magamnak az alkatrészeket csak azt nem tudom hogy jó e az összeállítás
    alaplap : Gigabyte B250M-Gaming 3
    processzor: Intel Core i5-7600K BX80677I57600K
    processzor hűtő :Cooler Master Hyper 212X RR-212X-17PK-R1
    táp: Chieftec Smart 600W GPS-600A8
    memória : Crucial 8GB DDR4 2133MHz CL15
    ház : DeepCool Smarter
    a videokártyát és a merevlemezt megtartanám és játékra szeretném használni
    a választ előre köszönöm

  • Balint12

    újonc

    Sziasztok!
    ősszeszedtem egy kisebb konfigot ( tápom és vinyóm van )

    Proci: Intel Pentium G4400

    Alaplap: ASRock H110M-HDS

    Ram: GeIL Pristine DDR4 2400MHz CL16 4GB

    Videókártya: Gigabyte GV-N710D3-2GL

    És ez lenne 60-70.000 ft

    Vélemény?
    (Majd bőviteni fogom a ramot és veszek ssd-t)

  • válasz Tsebacsi #125597 üzenetére


    (#125597) Tsebacsi
    Szia!

    Alaplap: MSI B350M Mortar/B350M-Pro VDH, Asrock B350M Pro4 ~23-25k
    CPU: AMD Ryzen 5 1500X ~52k (4mag/8szál)
    Ram: Kinézett lap támogatási listájából válassz, 2666-3000Mhz körüli órajeles mehet. 2*4Gb ~23k (2666Mhz feletti üzem tuningnak számít, de ez pár kattintással elvégezhető, Ryzen topikban segítenek)
    VGA: GT 1030 2Gb ~22-24k (Pl.: Valamelyik venti néküli bőven elég)
    HDD: WD Blue 1Tb (WD10EZEX), Toshiba P300 1Tb ~14k
    SSD: 240/250Gb Samsung 750 Evo, Kingston HyperX Fury, Adata SP920/SX930 ~28-30k
    Ház: CM N200 ~12k (mATX is, fekete is, viszont csak 1 usb3.0 van az elején)
    Táp: FSP Hexa+ 400W ~13k
    Össz: 187-193k

    SSD-re menjen a vágóprogram, oprendszer és a nyers videó is, akkor elég gyors lesz az egész :)
    Programokat amúgy miket használ? Ill. hobbi szinten megy, vagy munkaszerűen vág?


    (#125598) bence562
    Hát igen, őszinte leszek, szívem szerint mindegyiket cserélném. Tápot mindenképpen!

    Alaplap: Adott.
    CPU: Használt i7-4770/4790 ~55-60k
    Ram: Mosatni elad, helyette 2*4/2*8Gb DDR3 1600Mhz, pl. Kingston Fury ~15-23k (ezt is apróról akár, 4Gb ~6-8k közötti árat érhet)
    VGA: Jobbfajta GTX 1060 6Gb apróról ~80k (sok garival!!)
    HDD: WD Blue 1Tb (WD10EZEX), Toshiba P300 1Tb ~14k
    Ház: Zalman Z3 Plus (155mm / 360mm)/Z9 Neo (160mm / 420mm), Cooler Master N300 (164mm / 320mm)/590 III (159mm / 405mm), Deepcool Kendomen (160mm / 310mm) Aerocool Aero-500 (155mm / 374mm)/Aero-800 (155mm / 390mm), NZXT Source 210 (160mm / 330mm) ~13-16k (Zárójelben az első szám a cpu hűtők maximum magasságát, a második a maximum beépíthető VGA hosszát jelzi.)
    Táp: Be Quiet! Pure Power 10 400W (BN272, 80+ Silver) – 500W (BN273, 80+ Silver) / Pure Power 10 400W CM (BN276, 80+ Silver) – 500W CM (BN277, 80+ Silver) --> (FÉLmoduláris) / Straight Power 10 400W (BN230, 80+ Gold), Seasonic S12II 430W (80+ Bronz)/S12II 520W (80+ Bronz)/G-450 (80+ Gold) --> (FÉLmoduláris) / M12II 520 Evo (80+ Bronz) --> (TELJESmoduláris), Cooler Master G450M (80+ Bronz) --> (FÉLmoduláris), FSP Hexa+ 500W (80+) / Hyper S 500W (85+) v. 600W (85+) / Hydro Bronze 500W (HD500, 80+ Bronz) / Hyper M 500W (85+) v. 600W (85+) --> (FÉLmoduláris), Corsair CX450M (80+ Bronz) --> (FÉLmoduláris) ~16-23k
    Össz: ~193-216k

    Ha véletlen belefér, akkor SSD-t mindenképpen vennék:
    SSD: 120Gb/128Gb Kingston HyperX Fury, Adata SP920/SX930, Goodram Iridium Pro ~20k

    Esetleg i7 helyett most vegyél i5-öt ~35-40k között mennek), és 1-2 év múlva mehet az i7 bele.


    (#125599) BK87
    Szia!

    Ha olcsón akarod megúszni, akkor apróról egy használt i7-3770 ~45k.

    Ha drágább: Jelen állás szerint R5 1600 ami nagyon jó vétel, de ha gondolod kivárhatod az Intel 8xxx szériát is, hátha az sem lesz rossz vétel, de az majd a tesztekből derül ki.
    Ryzennél megvan azaz előny, hogy pár évig tuti támogatva lesz.


    (#125600) Turist
    Szia!

    Alaplap: Asrock H110M--HDV R3.0 ~15k
    CPU: Pentium G4560 ~23k (2 mag / 4 szál, i3 szint)
    Ram: 2*4Gb DDR4 Kingston HyperX Fury/HyperX Savage, Corsair Vengeance LPX, G. Skill Aegis / Ripjaws V, Patriot Viper 4, Adata XPG ~21-25k
    HDD: WD Blue 1Tb (WD10EZEX), Toshiba P300 1Tb ~14k
    SSD: 120Gb/128Gb Kingston HyperX Fury, Adata SP920/SX930, Goodram Iridium Pro ~20k
    Ház: CM N200 ~13k
    Táp: Be Quiet! Pure Power 10 400W (BN272, 80+ Silver) ~16k
    +ODD: Legolcsóbb, satás ODD megfelelő. ~5k
    Össz: 127-131k


    (#125601) Dongaross
    Szia!

    Nem túl jó. AMD-ből a Ryzen éri meg, FM2 eléggé elavult és elhagyott platform.
    Alap játszós gép:

    Alaplap: Alaplap: Asrock H110M--HDV R3.0 ~15k
    CPU: Pentium G4560 ~23k (2 mag / 4 szál, i3 szint)
    Ram: 2*4Gb DDR4 2133Mhz ~21k
    VGA: GTX 1050 2Gb ~40k
    HDD: Van.
    SSD: Van.
    Ház: Van?
    Táp: FSP Hexa+ 400W ~12k
    Össz: ~111k

    Én ez alá nem adnám, ha játék a cél. Később fejleszthető is marad.


    (#125602) XplayR
    Szia!

    Alaplap: MSI B350M Mortar/B350M-Pro VDH, Asrock B350M Pro4 ~23-25k
    CPU: AMD Ryzen 5 1500X ~52k (4mag/8szál)
    Ram: Kinézett lap támogatási listájából válassz, 2666-3000Mhz körüli órajeles mehet. 2*4Gb ~23k (2666Mhz feletti üzem tuningnak számít, de ez pár kattintással elvégezhető, Ryzen topikban segítenek)
    VGA: GTX 1050Ti 4Gb ~50-55k (Pl.: MSI Gaming, Gigabyte OC Dupla Ventis/Widforce 2 OC)
    HDD: WD Blue 1Tb (WD10EZEX), Toshiba P300 1Tb ~14k
    SSD: 120Gb/128Gb Kingston HyperX Fury, Adata SP920/SX930, Goodram Iridium Pro ~20k
    Ház: CM N300 ~13k
    Táp: FSP Hexa+ 400W ~13k
    Össz: 208-215k


    (#125603) Macisajt3
    Szia!

    1.) A gép az rendben van.
    Kérdés, hogy ha még nem olyan komoly a képszerkesztés, csak amatór, biztos kell neked az 1700?
    Szerintem elég lenne egy R5 1600X is 6mag/12szállal, és így tudsz azért fogni a gépen. Később ha szükséges könnyen tudod cserélni.

    2.) A hűtés a különbség, ami lényeges is, ezenkívül az órejelekkel játszanak (OC és sima verzió)
    3.) Ha nem jástzol, akkor bőven elég a 1050Ti.
    4.) Nem fog.
    5.) Nekem Cougar 200K-val van tapasztalatom, elég minőségi, kéynelem rajta gépelni, a világítása meg nem égeti ki a retinádat. ~10k


    (#125604) merka
    Szia!

    És milyen VGA ami marad? Ill. mennyi a keret?
    7. gen Intelt én nem vennék, ha Intel, akkor várd meg a 8. generációt már.
    Többi cucc sem a legjobb. Mondj egy keretet, és abból gazdálkodom valamit.


    (#125605) Balint12
    Szia!

    Mirek kell?

    Alaplap: HDV R3.0 legyen ~15k
    CPU: És G4560, ha belefér. Ki tudja mikor jön jól a több szál. ~23k
    Ram: OK.
    VGA: Ezminek? Van a prociban IGP, ami erősebb is szerintem, mint ez a 710. Nem kell.
    HDD: Van.
    SSD: VGA helyett inkább ssd legyen: 120Gb/128Gb Kingston HyperX Fury, Adata SP920/SX930, Goodram Iridium Pro ~20k
    Ház: Milyen van?
    Táp: Milyen van?

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • Jotengri6

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #125596 üzenetére

    Alaplap : ASROCK AB350M Pro4
    Processzor : AMD Ryzen 5 1600 3.20GHz AM4 BOX
    Memória : G.SKILL 8GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 F4-3000C16S-8GISB
    Videókártya : GIGABYTE GV-N105TWF2OC-4GD GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 Windforce OC PCIE
    SSD : SAMSUNG 250GB 850 EVO M.2 SATA 2280 MZ-N5E250BW
    Ház : AEROCOOL Aero-500
    Táp : BE QUIET! Pure Power 10 400W CM

    Végösszeg bruttó 240 körül, ez ok
    Ez a config szerinted rendben lesz? (későbbi VGA bővítés lehetőségével)

    http://www.asrock.com/mb/amd/AB350M%20Pro4/index.asp#Memory

    Memóriában szeretném megerősítéseteket kérni, melyiket ajánljátok a listából, ami kellően magas órajelű is. Korábban olvastam, hogy a G.Skill és a samsung chipesek mennek megbízhatóan a platform alatt, de nem találtam ilyen árkategóriában (átfutottam rajta?), így választottam egyet "találomra".

    Köszönöm a sok segítséget.

  • TwoheBee

    újonc

    válasz dugo_ #125583 üzenetére

    @dugø: igen, mindenképp ilyen vonalon akarok építkezni. Mikrocég, ehhez szabott költségvetéssel és létszámmal. Jelenleg társtulajdonos, rendszergazda, beszerző és vezető fejlesztő vagyok egy személyben. Saját erőből bővítünk hardvert, létszámot, egyebet, amikor összejött a rávaló, hitelből semmit. És nem az EU vagy az állam csecsein lógunk.

    A jelenlegi felállás előnye, hogy a rendszereink minden kritikus elemét közvetlenül (fél)szemmel tudom tartani, és pontosan (ki)ismerve a sajátosságaikat a rendellenességeket, hibákat azonnal ki tudom javítani. Ezt semmilyen support nem pótolhatja. Másrészt kb. harmadáron érjük el ugyanazt, vagy jobb végeredményt. Amit lehet és érdemes, azt automatizálom. A belsős képzéseket én tartom. Pontosan ismerem a készen kapható márkás konfigurációk előnyeit, és consumer-professional-brand kérdésben sok éves tapasztalataim és szakmai beszélgetések alapján egészen más véleményen vagyok. Egyetlen érdekesség: az archívumunkat egy 8 ezer Ft-os használt Dell toronyra bíztam, kivettem belőle a DVD-írót és a 80 GB-os vinyót, beleraktam 4*3 TB HDD-t, és évek óta megbízhatóan működik. Ha valamelyik mentés sikertelen, akkor megismétlem, ehhez nem kell UPS, csak teher lenne. A túlfeszültségvédők léte az alap, mert mindenkinél, különösen vidéken gyakoriak az elektronikákat gyilkoló tüskék, de kevesen tudnak erről a veszélyről. Adatvesztést robbanás, tűz, árvíz és hasonlók okozhatnának nálunk, ezek ellen szerverterem se védene. Az integritásvédelem viszont szintén alap, silent data loss és zsarolóvírusok ellen is véd, a RAID pedig nem.

    Az i7-8700K-ról meggyőztél. Már rendelhető, és ugyan hetekig kell várni rá, de megéri, EZER KÖSZÖNET! Amikor elkezdtem tervezgetni, még szörnyen távolinak és drágának tűnt, de az ára egészen jó és ezt a pár hetet kibírom. Neki megfelelően MSI Z370-A Próra cseréltem az alaplapot a tervben. Korrektnek tűnő tesztet még nem találtam róla, de az MSI-on kívül talán csak az Asrockban bíznék meg új chipkészletű alaplapot keresve. RAM mennyiségében is igazad van, EZT IS KÖSZÖNÖM! Ezek az alaplapok 64 GB RAM-ot képesek kezelni, 4 slotban, és ugyan a 4×8=32 GB-s távlati tervem jónak tűnt, de a múltat ismerve kell majd valamikor a 64 GB, tehát most elkerülhetetlen a 2×16. És IGEN, az i7-8700K-hoz már én is kevésnek tartom a DeepCool Gammaxx 200T-t, a Be Quiet Pure Rock tippet pedig KÖSZÖNÖM. Pont ilyen kontrollt és tippeket remélve fordultam hozzátok, és nem csalódtam :).

    Vinyóból Toshiba-hívő vagyok, nagy adatközpontok statisztikái alapján. Fogadjátok ezt a tippemet viszonzásul. A Hitachinak voltak még jó drive-jai, amíg el nem adták ezt az üzletágukat. A japánok tudnak valamit, amit az amcsik és az európaiak nem, mert ők is Kínában és Délkelet-Ázsiában gyártatnak szinte mindent, de sokkal jobb, megbízhatóbb cuccokat kínálnak adott árszínvonalon. Seagate-et kerüljétek, WD so-so.

    3D-s videokártyából valami használtat veszek majd, egy másik filléres márkás használt gépbe. Más célra nekünk megfelelnek az IGP-k. Erre sem akartam költeni, a több gép pedig több gonddal jár, de beláttam, hogy kár lenne ezt is beleerőltetni az új gépbe.

    A 6 HDD kb. 40 W-ot fogyaszt, a hőtermelésük ennek megfelelő. A Fractal Design Define R4 FD-CA-DEF-R4-WH házba 6 házventilátor kerülhet, gyárilag 2-t adnak hozzá. Ezzel nem lesz gond. A Fractal Design tipikusan olyan gyártó, aki messze lekörözi a multis brandeket, ezúttal a házak terén.

    Az FSP Hydro X 450-nek is utánanézek majd. A hangkártyás topicot láttam, de eleve kételkedek a hangkártyák hangminőségében, bármennyire is dicsérik őket. Példa: -120 dB-es zajszinttel jellemzik a gyártók a legjobb kártyáikat, alaplapi hangvezérlőiket. Frekvenciamenetről, torzításokról, áthallásról mélyen hallgatnak, a szubjektív meghallgatásokról nem is szólva. A 7+1 csatornát és hasonlókat viszont mindig kiemelik, parasztvakításban profik. Csak ezért keresem majd "vájtfülűek" tanácsait, kicsit én is annak tartom magamat. A hangkártya is olyan kompromisszum, amit alighanem hiba lenne elkövetni, de még reménykedek, hátha találok valami elfogadhatót, és akkor lesz +1 kártya a gépben, félmillás audiofil rendszer helyett, amit ugye szintén el kellene helyezni, óvni, gondozni stb. Mert zene _kell_.

    @bluemirage: fájlmegosztás, dokumentumkezelés és lokális webszerver a szervergépünk feladata. Ezek, és a mentés, illetve az archiválás mind-mind külön tudomány, se a HP, se más cégek nem árulják készen, polcról. Hardvert igen, tudást senki, gyakran a supportjuk is csak mellébeszél, persze csillagászati órabérért vagy vaskos alapdíjért. Csak egyetlen kritikus pont: ha NAS-on tárolod a mentéseket, akkor a NAS-ról kell indítani a mentés műveletét és nem a NAS-ra kell menteni, tehát pull és nem push. De ez tényleg offtopic.

    Szervertermet, gépet, vinyót pedig fölösleges agyonhűteni, nem növeli a megbízhatóságot. Az egyenletes hőmérséklet igen, de az lehet viszonylag magas is. Kánikulában úgyis légkondizunk, 30 Celsius fölé nem megy nálunk sehol, a 20 fok az alig hidegebb, a gépeken belül pedig sokkal kisebb lenne az eltérés. Ha gond van egy gép hűtésével, akkor nem a termet kell jobban hűteni, hanem meg kell keresni az okot, például leállt egy házventilátor stb., és helyrehozni azt.

    UPS vidéken szükséges, a fővárosi lét egyik előnye a megbízható áramellátás. Átlagosan talán évi 1 leállást okoz nálunk (kerülettől is függhet, ezt nem tudom). Vidéki városokban (!) előfordul mostanában, hogy napokig hol van, hol nincs áram, ez alighanem a rezsicsökkentés egyik első látványos eredménye, a számlázási rendszerek zűrzavara a másik :(. Minket szerencsére nem érint.

    Csak néhány példát írtam arról, miben és miért nem értek egyet veletek. De mindent köszönök, az általam nagybetűkkel kiemelteket külön. És ne kíméljetek, ha még lenne mondanivalótok! (Elnézést az off-topic részletekért.)

    [ Szerkesztve ]

  • válasz TwoheBee #125608 üzenetére

    A kulcsmondatod itt van: Jelenleg társtulajdonos, rendszergazda, beszerző és vezető fejlesztő vagyok egy személyben.
    Tényleg segítő szándékkal írom, hogy a munkásságodból még baj(otok) lesz. De én feladom. :W
    Hajrá.... :C :U

    [ Szerkesztve ]

    Meliora sunt bono inimica

  • merka

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #125606 üzenetére

    helló

    gigabyte hd 7770 1gb a videokártyám és olyan 140-150000 max a keret a lényeg az volna hogy az alap elég erős legyen a videokártyát meg veszek majd később ha kell amivel mostanában játszom arra jó de jó volna ha egy ideig nem kellene azt fejlesztenem és nem lényeg hogy intel vagy amd csak megbízható legyen

  • Tsebacsi

    nagyúr

    válasz SyMbioTe #125606 üzenetére

    Köszönöm szépen! :R Hobbi szinten vág csak. A programok passz, én csak a közvetítő vagyok :B

    Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

  • Tsebacsi

    nagyúr

    válasz Tsebacsi #125612 üzenetére

    Rákérdeztem, Cyberlink power director, Pinnacle studio, FullHD főleg.

    Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

  • zsolt320i

    senior tag

    Sziasztok!

    Gépvásárlás előtt állok, és ebben kérem a segítségeteket.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    CATIA (3D-s CAD szoftver)
    Játékok

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Perifériák (billentyű, egér)
    Monitor

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Monitoron , billentyűzeten és egeren kívül mindenre

    4. Mennyi a kereted rá?
    180.000

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    1080P-ben legalább közepes beállításokkal menjen minden játék, és a CATIA is gyors legyen rajta.

    Szóba jöhet használt gép is, vagy használt alkatrészek is.

    Segítségeteket előre köszönöm!

  • Tomee001

    csendes tag

    válasz dugo_ #125546 üzenetére

    Hali!

    Köszönöm a gyors választ! Nagyjából össze is válogattam ami kell. Annyi kérdésem lenne még, hogy a memóriánál mennyire kell ragaszkodni a QVL-hez? Csak mert a bolt oldalán alig találok olyan szériaszámút, ami a felsoroltak közt van, ami van, az meg a legdrágábbak közt van. Szóval ha attól a gyártótól, ami a felsoroltak közt van, veszek egy valamilyet, mondjuk egy HyperX-et, de az pont nincs felsorolva, abból lehet-e gond.

    Ill. manapság van-e még számottevő jelentősége a Dual Kit-nek? Hely van rá, árban se nagy a különbség. Nem lesz húzva a gép, csak menjen.

    Köszi!

  • Feriboy2

    aktív tag

    válasz Tomee001 #125615 üzenetére

    Ha nincs a ram a qvl listán attól még menni fog, csak lutri, hogy hány megahertzen.
    van jelentősége a dual channel ramnak.

  • Odus

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Új gépet szeretnék összerakni, a részletek a következők:

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Szinte kizárólag játékra, később esetleg videóvágás

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Csak az alaplapot vettem meg eddig, Asus ROG Strix Z270E gaming

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Proci, Videókártya, memória, SSD, HDD, táp, ház, procihűtő

    4. Mennyi a kereted rá?
    600 ezer körül

    Amit kinéztem:
    Alaplap: Asus ROG Strix Z270E gaming (már meg van)
    Proci: i7 7700K
    Memória: Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3333MHz HX433C16PB3K2/16
    Videókártya: ASUS GeForce GTX 1070 8GB GDDR5 256bit PCIe (ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING)
    SSD: Samsung Evo 850/960 250 GB
    HDD: WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
    Táp: Corsair CX650M
    Procihűtő: Be quiet dark rock pro 3
    Ház: Cooler Master N300 NSE-300-KKN1, de egy Mastercase pro 5 is szóba jöhet
    Monitor: 24", G-Sync, de az lesz az utolsó, amit megveszek

    Szeretnék segítséget kérni a build véleményezéséhez, még soha sem raktam össze gépet, a fiamnak szeretném ajándékba, bármilyen tanácsot szívesen veszek.

    Üdv.
    Zoli

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Odus #125617 üzenetére

    ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING = 170k
    Pont ennyitől indulnak a 1080-ak. Sokkal jobban megérné bármelyik!

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • Odus

    csendes újonc

    válasz palfitom #125618 üzenetére

    Köszönöm, megnézem őket. Mi a véleményed a többi alkatrészről?

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Odus #125619 üzenetére

    Nagyjából rendben van.
    Ram-ból lehetne olcsóbbat is venni, pl. CMK16GX4M2B3000C15R (~49k), F4-3000C15D-16GTZB (~50k) F4-3200C16D-16GTZB (~51k).
    Tápot olyan helyen vedd, ahol 5 év garit adnak rá!

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz palfitom #125618 üzenetére

    Palit 1080 (NEB1080U15P2-1045D) már 162000-től van, Zotac (ZT-P10800C-10P) pedig 178-tól!
    (az aprón pedig sok-garis Asus Strix 1080 155k)

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • zsolt320i

    senior tag

    válasz zsolt320i #125614 üzenetére

    Erre vki?
    Annyi kiegészítés, 180.000-ból nem lehet kihozni normális gépet Catia-ra és játékra, akkor a keret monitor és perifériák nélkül lehet 220.000.

    Thx!

  • Odus

    csendes újonc

    válasz palfitom #125621 üzenetére

    Most ezt találtam, 166k körül van.
    GIGABYTE GeForce GTX 1080 WINDFORCE OC 8G GDDR5X 256bit PCIe (GV-N1080WF3OC-8GD)

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Odus #125623 üzenetére

    Simán megéri, főleg a 1070-hez viszonyítva.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • Odus

    csendes újonc

    válasz palfitom #125624 üzenetére

    Köszönöm. Még a házra szeretnék rákérdezni a videókártya mérete miatt. Jó a Cooler Master N300 is, vagy inkább a mastercase pro 5?

  • Niners52

    újonc

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Csak játék
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Egy 27-es Asus HDMI-s monitorral
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    komplett gép
    4. Mennyi a kereted rá?
    max 400.000 Huf
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    HDMI
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Lehetőleg i7 és GTX 10..
    Hogy is írjam..komoly kinézetet szeretnék,ne legyen se karácsonyfa se túl egyszerű hatása:)

    Válaszokat előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Odus #125625 üzenetére

    280 körül vannak a kinézett kártyák, az N300 pedig 320-ig támogat, tehát belefér, és ajánlott kuckó.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • komyka

    tag

    Sziasztok.

    300-330e HUF körül kellene egy gépet összedobnom perifériák nélkül. Főként játékra FHD-ben, és videóvágásra új alkatrészekből. Nincs elkötelezettség márkák iránt. Van valami beállt-bevált konfig amit tudnátok ajánlani?

    Előre is köszönöm. :R

  • Odus

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Még lenne egy kérdésem. SSD-ből érdemes M.2-t venni, vagy jó a Sata?

    Köszönöm
    Zoli

  • Atka89

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kérem segítsetek.
    Komplett számítógépet vennék monitorral, egérrel billentyűzettel.
    Amire használva lenne az játék részről nba 2k17 nba 2k18
    továbbá még egyetemi tanulmányok elvégzéséhez szükséges mennyiségű autocad.
    A gond a következő: összesen 170 ezer ft van rá.
    Gyűjteni nem tudok, mert idővel ez az összeg már csak kevesebb lehet. :)

    Ámítógép

  • válasz Jotengri6 #125607 üzenetére


    (#125607) Jotengri6
    Szia!

    Gép az jó lesz.
    Rammal kapcsolatban szerintem kérdezz be Ryzen topikba, valószínűleg menni fog a gépbhen a ram, csak az órajel, ami kérdéses. Emiatt célszerű QVL-ből választani. Viszont tény, hogy sokszor kevés olyan van, ami itthon is kapható.


    (#125610) merka
    Szia!

    Alaplap: MSI B350M Mortar/B350M-Pro VDH, Asrock B350M Pro4 ~23-25k
    CPU: AMD Ryzen 5 1500X ~52k (4mag/8szál)
    Ram: Kinézett lap támogatási listájából válassz, 2666-3000Mhz körüli órajeles mehet. 2*4Gb ~23k (2666Mhz feletti üzem tuningnak számít, de ez pár kattintással elvégezhető, Ryzen topikban segítenek)
    VGA: Marad, később csere.
    HDD: WD Blue 1Tb (WD10EZEX), Toshiba P300 1Tb ~14k
    SSD: 120Gb/128Gb Kingston HyperX Fury, Adata SP920/SX930, Goodram Iridium Pro ~20k
    Ház: Zalman Z3 Plus (155mm / 360mm)/Z9 Neo (160mm / 420mm), Cooler Master N300 (164mm / 320mm)/590 III (159mm / 405mm), Deepcool Kendomen (160mm / 310mm) Aerocool Aero-500 (155mm / 374mm)/Aero-800 (155mm / 390mm), NZXT Source 210 (160mm / 330mm) ~13-16k (Zárójelben az első szám a cpu hűtők maximum magasságát, a második a maximum beépíthető VGA hosszát jelzi.)
    Táp: Be Quiet! Pure Power 10 400W (BN272, 80+ Silver) – 500W (BN273, 80+ Silver) / Pure Power 10 400W CM (BN276, 80+ Silver) – 500W CM (BN277, 80+ Silver) --> (FÉLmoduláris) / Straight Power 10 400W (BN230, 80+ Gold), Seasonic S12II 430W (80+ Bronz)/S12II 520W (80+ Bronz)/G-450 (80+ Gold) --> (FÉLmoduláris) / M12II 520 Evo (80+ Bronz) --> (TELJESmoduláris), Cooler Master G450M (80+ Bronz) --> (FÉLmoduláris), FSP Hexa+ 500W (80+) / Hyper S 500W (85+) v. 600W (85+) / Hydro Bronze 500W (HD500, 80+ Bronz) / Hyper M 500W (85+) v. 600W (85+) --> (FÉLmoduláris), Corsair CX450M (80+ Bronz) --> (FÉLmoduláris) ~16-23k
    Össz: 161-173k

    Ez így egy jó, erős alap, később 1060 6Gb szintű VGA-val is gond nélkül megbírkózik.


    (#125614) zsolt320i
    Szia!

    Alaplap: MSI B350M Mortar/B350M-Pro VDH, Asrock B350M Pro4 ~23-25k
    CPU: AMD Ryzen 5 1500X ~52k (4mag/8szál)
    Ram: Kinézett lap támogatási listájából válassz, 2666-3000Mhz körüli órajeles mehet. 2*4Gb ~23k (2666Mhz feletti üzem tuningnak számít, de ez pár kattintással elvégezhető, Ryzen topikban segítenek)
    VGA: GTX 1050Ti 4Gb ~50-55k (Pl.: MSI Gaming, Gigabyte OC Dupla Ventis/Widforce 2 OC)
    HDD: WD Blue 1Tb (WD10EZEX), Toshiba P300 1Tb ~14k
    SSD: 120Gb/128Gb Kingston HyperX Fury, Adata SP920/SX930, Goodram Iridium Pro ~20k
    Ház: Zalman Z3 Plus (155mm / 360mm)/Z9 Neo (160mm / 420mm), Cooler Master N300 (164mm / 320mm)/590 III (159mm / 405mm), Deepcool Kendomen (160mm / 310mm) Aerocool Aero-500 (155mm / 374mm)/Aero-800 (155mm / 390mm), NZXT Source 210 (160mm / 330mm) ~13-16k (Zárójelben az első szám a cpu hűtők maximum magasságát, a második a maximum beépíthető VGA hosszát jelzi.)
    Táp: Be Quiet! Pure Power 10 400W (BN272, 80+ Silver) – 500W (BN273, 80+ Silver) / Pure Power 10 400W CM (BN276, 80+ Silver) – 500W CM (BN277, 80+ Silver) --> (FÉLmoduláris) / Straight Power 10 400W (BN230, 80+ Gold), Seasonic S12II 430W (80+ Bronz)/S12II 520W (80+ Bronz)/G-450 (80+ Gold) --> (FÉLmoduláris) / M12II 520 Evo (80+ Bronz) --> (TELJESmoduláris), Cooler Master G450M (80+ Bronz) --> (FÉLmoduláris), FSP Hexa+ 500W (80+) / Hyper S 500W (85+) v. 600W (85+) / Hydro Bronze 500W (HD500, 80+ Bronz) / Hyper M 500W (85+) v. 600W (85+) --> (FÉLmoduláris), Corsair CX450M (80+ Bronz) --> (FÉLmoduláris) ~16-23k
    Össz: 211-228k

    Ez így már játékra is alklamas, Catia nvidiát szereti, ezért 1050Ti a javasolt.


    (#125615) Tomee001
    Szia!

    Ha nincs rajta, akkor is esélyes, hogy menni fog, viszont nem biztos, hogy a magasabb órajelet bírni fogja.
    Dual Channell azért a javasoltabb, de ha van rendes vga is a gépben, akkor nem annyira lényeges a különbség.


    (#125626) Niners52
    Szia!

    Ha Intelt szeretnél, akkor javasolm, hogy várj még egy keveset, mert mindjárt itt van a 8. generáció, 7.-es újonnan szerintem már nem annyira éri meg.
    Szerintem már nem kell sokat várni, hogy megjelenjenek a boltokban (alzánál már pl. akad)


    (#125629) komyka
    Szia!

    Alaplap: MicroATX: Gigabyte AB350M Gaming 3, MSI B350M Mortar/B350M Mortar Arctic, Asrock AB350M Pro4 ||| ATX: MSI B350 PC Mate/B350 Gaming Plus/B350 Tomahawk, Asrock AB350 Pro4/Fatal1ty AB350 Gaming K4, Gigabyte AB350 Gaming 3, Asus Prime B350 Plus ~ 23-33k
    CPU: AMD Ryzen 5 1600 ~72k (6mag/12szál)
    Ram: Kinézett lap támogatási listájából válassz, 2666-3000Mhz körüli órajeles mehet. 2*8Gb ~43k (2666Mhz feletti üzem tuningnak számít, de ez pár kattintással elvégezhető, Ryzen topikban segítenek)
    VGA: Palit Super JetStream GTX 1060 6Gb ~88k
    HDD: WD Blue 1Tb (WD10EZEX), Toshiba P300 1Tb ~14k
    SSD: 240/250Gb Samsung 750 Evo, Kingston HyperX Fury, Adata SP920/SX930 ~28-30k
    Ház: Zalman Z3 Plus (155mm / 360mm)/Z9 Neo (160mm / 420mm), Cooler Master N300 (164mm / 320mm)/590 III (159mm / 405mm), Deepcool Kendomen (160mm / 310mm) Aerocool Aero-500 (155mm / 374mm)/Aero-800 (155mm / 390mm), NZXT Source 210 (160mm / 330mm) ~13-16k (Zárójelben az első szám a cpu hűtők maximum magasságát, a második a maximum beépíthető VGA hosszát jelzi.)
    Táp: Be Quiet! Pure Power 10 400W (BN272, 80+ Silver) – 500W (BN273, 80+ Silver) / Pure Power 10 400W CM (BN276, 80+ Silver) – 500W CM (BN277, 80+ Silver) --> (FÉLmoduláris) / Straight Power 10 400W (BN230, 80+ Gold), Seasonic S12II 430W (80+ Bronz)/S12II 520W (80+ Bronz)/G-450 (80+ Gold) --> (FÉLmoduláris) / M12II 520 Evo (80+ Bronz) --> (TELJESmoduláris), Cooler Master G450M (80+ Bronz) --> (FÉLmoduláris), FSP Hexa+ 500W (80+) / Hyper S 500W (85+) v. 600W (85+) / Hydro Bronze 500W (HD500, 80+ Bronz) / Hyper M 500W (85+) v. 600W (85+) --> (FÉLmoduláris), Corsair CX450M (80+ Bronz) --> (FÉLmoduláris) ~16-23k
    Össz: 297-319k


    (#125630) Odus
    Szia!

    Megériheti, ha nem sokkal drágább, de alig fogod gyorsabbnak érezni átlag használat során egy SataIII-nál.


    (#125631) Atka89
    Szia!

    Kicsit szűkös a keret, de szerencsére nem olyan erős az alap gépigénye a játéknak, ha nem akarsz fullhd/ultra/csillió fps-el játszani, akkor megodlható:

    Alaplap: Asrock H110M-HDV R3.0 ~15k
    CPU: Pentium G4560 ~23k (2 mag / 4 szál, i3 szint)
    Ram: 2*4Gb DDR4 Kingston HyperX Fury/HyperX Savage, Corsair Vengeance LPX, G. Skill Aegis / Ripjaws V, Patriot Viper 4, Adata XPG ~25k
    VGA: GTX 1050 2Gb ~40k
    HDD: WD Blue 1Tb (WD10EZEX), Toshiba P300 1Tb ~14k
    Ház: CM N300/N200 (mATX) ~13k
    Táp: FSP Hexa+ 400W ~13k
    +Monitor: BenQ GW2270h/GW2270 (VA panel), AOC i2276Vwm (IPS panel) ~32k
    Össz: ~175k

    Bill + egérre javaslom térj be pl egy Media Markt ba, és nyomkodd/fogdozd meg őket, amelyik kényelmes, azt vedd meg.

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • Niners52

    újonc

    válasz SyMbioTe #125632 üzenetére

    Köszi!
    Most hogy visszaolvasgattam jó pár oldalt,érdekelne hogy AMD Ryzennel hogy nézne ki egy 400 k-s konfiguráció szerinted?
    Mert ugye a 8.gen.-ről még nem lehet sokat tudni a Ryzent meg erősen ajánljátok:)

  • laci06

    senior tag

    Sziasztok!

    Gépet szeretnék összerakni körülbelül 450K-ért.
    Pár dolog ami fontos lehet:

    Szeretnék 2*4TB HDD-t, ami Raid-be lehetne kötni. A gép az 24/7-ben menne, és folyamatosan internetről húzna adatot. Egy 250-es SSD-t is szeretnék (960 EVO-n gondolkodok). Játékra abszolút nem lenne használva, egy kis passzív vga, amin van HDMI elég lenne.

    Húzott ryzen 1700X-ben gondolkodok, és 16Gb ramban. Mit lehetne kihozni?

    Köszönöm a segítséget!

  • Soká

    senior tag

    válasz SyMbioTe #125596 üzenetére

    Kedves SyMbioTe!

    Bocs, hogy csak most köszönöm meg az ajánlatodat, két napig tanulmányoztam a hardverpiacot, hogy egy kicsit megint képbe kerüljek és értsem, mit miért... :))

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Niners52

    újonc

    Közben nézelődök itt Németországban kapható komplett Gamer PC-k között és ezt találtam:

    CPU: Intel® Core™ i7-7700K, 4× 4200 MHz, Turbo bis zu 4500 MHz
    CPU-Kühler: HeatPipe-Kühler Scythe® Katana 3 (SCKTN-3000)
    Boot SSD: M.2 SSD 250 GB Samsung 960 Evo (3200 MB/s lesen | 1500 MB/s schreiben)
    Festplatte: 2000 GB SATA, Seagate®/Toshiba/WD®
    Speicher: 16 GB DDR4-RAM, Dual Channel, 2400 MHz, Ballistix Sport
    Grafik: MSI GeForce® GTX 1080 Armor 8G OC, 8 GB GDDR5X, DVI, HDMI, 3× DisplayPort, inklusive GeForce® Experience™
    Mainboard: MSI Z270-A PRO, Sockel 1151, Intel® Z270 Chipset, M.2 (SATA oder PCIe 3.0 X4), 6× SATA III (6 GBit/s), RAID support, 4× USB 3.1, 2× USB 2.0, 2× Front-USB, 1× PCIe X16, 1× PCIe X16@X4, 4× PCIe X1, 1× PS/2, ALC892 7.1 Sound (HD-Audio)
    opt. Laufwerk: 24× ASUS Multiformat DVD-Brenner (CD-R, CD-RW, DVD±R, DVD±RW, DVD R9 (DL))
    Netzwerk: 10/100/1000 MBit/s Gigabit Ethernet LAN, DSL fähig
    Sound: integrierter OnBoard 7.1 Controller ALC892 , HD-Audio
    Gehäuse: ATX Design-Midi-Tower Deepcool Dukase, Farbe schwarz
    Netzteil: 600 Watt be quiet! Netzteil (System Power), 80 PLUS® zertifiziert
    Betriebssystem: Windows 10 Home, 64Bit (vorinstalliert und inkl. Installations-DVD)

    Kicsit meghaladja a keretemet,ennek az ára 1600 Euro ami kb 480.000 Ft és ugye 400-at szántam rá de kikérném erről a véleményeteket.

    Válaszokat előre is köszönöm

  • gagarin70

    tag

    Sziasztok!

    Egy egészen konkrét kérdésem lenne.

    A gyerekemnek akarok venni/összerakni egy költséghatékony (hm...) gamer gépet. Adott egy ilyen alap, amiben már normális proci van, 8 GB RAM és mégis csak egy márkás konfig.
    A kérdés, ha veszek bele egy rendes(ebb) videokártyát (nyilván, ami fizikailag belemegy), akkor elmennek rajta normálisan a mai játékok? Jó kérdés, hogy mivel játszik: amit tudok pl. az a GTA, Rust, ilyen mászkálós-lövöldözős játékok.

    Nem vagyok hülye a hardver/szoftver témához, de sem vagyok gamer sem, ezért nem igazán tudom, hogy milyen paraméterekkel számoljak - az viszont tuti, hogy vagyonokat nem akarok kiadni érte ;)

    Ja, és azért szemezek a Dell-lel, mert be a helytakarékosság szempont (ne legyen egy sörösláda méretű hangos doboz a szobában) és valszeg jó áron meg tudom szerezni.

    Nagyon köszönök minden épitő hozzászólást!

  • válasz Niners52 #125633 üzenetére


    (#125633) Niners52
    Valahogy így:

    Alaplap: MicroATX: Gigabyte AB350M Gaming 3, MSI B350M Mortar/B350M Mortar Arctic, Asrock AB350M Pro4 ||| ATX: MSI B350 PC Mate/B350 Gaming Plus/B350 Tomahawk, Asrock AB350 Pro4/Fatal1ty AB350 Gaming K4, Gigabyte AB350 Gaming 3, Asus Prime B350 Plus ~ 23-33k
    CPU: AMD Ryzen 7 1700 ~90k (8mag/16szál)
    Ram: Kinézett lap támogatási listájából válassz, 2666-3000Mhz körüli órajeles mehet. 2*8Gb ~43k (2666Mhz feletti üzem tuningnak számít, de ez pár kattintással elvégezhető, Ryzen topikban segítenek)
    VGA: Asus Strix GTX 1080 8Gb ~200k
    HDD: WD Blue 1Tb (WD10EZEX), Toshiba P300 1Tb ~14k
    SSD: 240/250Gb Samsung 750 Evo, Kingston HyperX Fury, Adata SP920/SX930 ~28-30k
    Ház: Zalman Z9 Neo (160mm / 420mm)/Z9 Neo Plus (160mm/420mm)/Z11 Neo (175mm / 400mm), Cooler Master MasterBox 5 (167mm / 410mm)/590 III (159mm / 405mm), Aerocool Aero 800 (155mm / 390mm)/Aero 1000 (170mm / 410mm), NZXT S340 (161mm / 364mm)/Source 210 (160mm / 330mm)/Phantom 240 (158mm / 400mm), Corsair Carbide 100R (150mm / 414mm)/Carbide 200R (165mm / 420mm), Fractal Design Core 2500 (160mm / 380mm)/Define S (180mm / 425mm), Phanteks Eclipse P400 (160mm / 395mm), Bitfenix Shinobi (165mm / 320mm), Thermaltake Core V31 (155mm / 420mm)/Supressor F31 (180mm / 420mm) ~16-25k (Zárójelben az első szám a cpu hűtők maximum magasságát, a második a maximum beépíthető VGA hosszát jelzi.)
    Táp: Cooler Master G550M (80+ Bronz) --> (FÉLmoduláris), FSP Hyper S 500W (85+)/Hyper M 500W (85+)/600W (85+) -> (FÉLmoduláris)/Hydro X 550W (80+ Gold), Seasonic S12II 520W (80+ Bronz), Corsair CX550M (80+ Bronz) -->(FÉLmoduláris), Be Quiet! Pure Power 10 500W (BN273, 80+ Silver)/Pure Power 10 500W CM (BN277, 80+ Silver)/Straight Power 10 500W (BN234, 80+ Gold), Antec HCG-520W (80+ Bronz) ~18-33k
    Össz: 432-468k

    Kinti árakat nem tudom, ez itthon kerülne kb. ennyibe.
    Ha sok, akkor a VGA-n lehet sprórolni egy GTX 1070-el.


    (#125634) laci06
    Szia!

    Pont a napokban lett kitaglalva, hogy ezek az alkatrészek nem 24/7-es robotolásra vannak tervezve, sokkal kisebb lesz az élettartamuk az alkatrészeknek.
    Amúgy mit takar pontosan ez a felhasználás, torrent, vagy adatok mentése/letöltése?


    (#125635) Soká
    Kicsit Soká jött a válasz :DD :P
    Bocs, ezt nem hagyhattam ki, szívesen amúgy :).


    (#125637) Niners52
    Amit fentebb, ebbe a hsz.-be írtam Neked, az jobb választás, tartom a véleményem, hogy 7. gen Intel nem annyira éri már meg újonnan, mikor a küszöbön a 8. generáció.
    Maga az összeállítás amőgy nem rossz.


    (#125638) gagarin70
    Szia!

    Elsőre, mennyiért tudnéd beszerezni? Ill. vga-n kívül minden benne van gondolom?!
    Részint ez dönti el, hogy megéri-e.
    Másik, hogy ebbe nagy VGA-k nem fognak elférni, ezekbe a keskeny házakba sokszor csak Low Profile VGA fér el, amiből jelenleg a legerősebb a GTX 1050Ti.

    Szóval az ár a kérdés, amúgy egy 7. generációs i5 + 8Gb rammal el tudna játszani egy jó VGA társaságában.

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • laci06

    senior tag

    válasz SyMbioTe #125639 üzenetére

    Adatok mentése, letöltése. Vagyis nem titok, tőzsdékről mentene folyamatosan áradatokat ahogy frissül az orderbook. A kód ami fut az i5 750-emet teljesen kinyírja, arról ugranék feljebb egy nagyot.

    Mit ajánlanál? Mit gondolsz ezekről:

    AMD Ryzen 7 1700X
    Asrock X370 Killer SLI
    Corsair DDR4 Vengeance LPX 2x8GB 3200 C16
    Corsair RM550x
    Fractal Design Define R5 Black
    MSI GeForce GT 710 1GD3H LP
    Samsung 960 EVO 250GB
    Scythe Mugen 5 Rev.B
    2*Seagate HDD NAS 3.5" 4TB ST4000VN008 Ironwolf

  • gagarin70

    tag

    válasz SyMbioTe #125639 üzenetére

    Szia
    Köszönöm a választ!

    >Elsőre, mennyiért >tudnéd beszerezni?

    Olyan 100-110k körül, és igen, benne van minden, csak egy rendes videokártya kellene. Őszintén szólva 20-25-nel többet nem szannek rá, ha nem muszáj... :-/.

    Köszi!

  • Ochocinco46

    aktív tag

    Üdv,

    Édesapámnak szeretnék egy új gépet netezésre.
    Gépház és a benne lévő hardverek kellenek csak, táp, lap, proci, ram, hdd, ssd.
    Keretet nem igazán írnék, tényleg semmi extra igény nincs, szóval lehet a legolcsóbbakat is, természetesen a megbízhatóbb fajtákból. (visszaolvasás után, ha nagyon kell megadnék egy ilyen ~90k-t? )
    FHD monitor az adott, és a perifériák is.
    Annyi megkötés lenne esetleg, hogy ha a jövőben hobby szinten elkezdene akár solid edge-zni, akkor bővíthető legyen mondjuk i3-ra pl. stb.

    köszönöm előre is!!!

    [ Szerkesztve ]

  • dugo_

    veterán

    válasz Ochocinco46 #125642 üzenetére

    Asrock H110M-HDV R3.0
    Intel Pentium G4560/G4600
    HyperX Fury, Corsair LPX DDR4 2400MHz 2x4GB KIT
    HyperX Fury, Adata SP920 120/128GB
    WD Blue WD10EZEX 1TB, Toshiba P300 1TB
    FSP 350-60APN (csak felsőtápos házhoz, rövid kábelek, ha nem lesz 75W feletti VGA a jövőben; egyébként FSP Hexa+ 400W, ezen van PCIe és hosszabb is)
    Deepcool Wave 2 vagy valami hasonló felsőtápos ház, ha a kisebb táp lesz. Hexához mehet alsótápos, Zalman Z3 Plus, Aerocool Aero-500, CM N300

    90-be nem fér bele, vagy -HDD, vagy -SSD, vagy -4GB RAM, vagy G3900. Mindegyik olcsósító opció érezhető visszalépés lenne, én nem ajánlanám.

    i3-ra nem kell cserélned, a G4560/G4600 gyakorlatilag egy butított i3, szintén 4 szállal.

    [ Szerkesztve ]

  • Ochocinco46

    aktív tag

    válasz dugo_ #125643 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ, megnéztem, 100 elejéből megáll, úgyhogy ez lesz. SSD nélkül biztos nem veszek gépet, hdd az kell, meg proci is akkor jó lesz ez a jövőre nézve akár, úgyhogy nem lesz olcsósítva.
    köszi mégegyszer:)

Új hozzászólás Aktív témák