Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pelgrim_v1

    tag

    Hello.

    Mivel túl vagyok a jelenleg megjelent sony only címeken (a továbbiakat meg ismerős kölcsön play stationén le tudom majd tolni) ezért úgy döntöttem visszatérek pc közegbe. Jövő hónapban lesz esedékes. A képlet úgy néz ki hogy ps4 elad 2 játékkal, kb 50e számítok belőle és akkor legyen ez mellé 110e maximum pótlás az új gépre.

    Keret: 160e
    Cél: Játékok (Full hd, elsősorban dota2 max setting 60 fix fps meglegyen, de újabb címekbe is belekostolnék ha jön valami ami érdekel) illetve Fruity Loops

    .Monitor van perifériák külön keret de a vas maga Abszolúte nulláról épül. Nem vagyok márka fan, Teljesítmény orientál ember vagyok. Nem próbálkoztam összerakással mert a tudásom kimerül abba hogy tudok telepíteni meg regisztrálni windowst (intel oldalon a nevekkel és foglalatokkal is bajba vagyok már az utóbbi két évnyi művészi vásárló szopatásuk miatt a chip setekkel és foglalatokkal) ha valaki tud olcsóbban jobbat mint amit én itt linkelek (akár összerakni azt még én is megoldom) az is megfelel. Én jelenleg csak a környékem bolti kínálatát néztem és nem tudom hogy melyik lenne a jobb ebben a keretben:

    Ryzen konfig: http://pchazterv.hu/uj-gamer-szamitogep/ (Belépő amd gamer konfigot néztem, nem találtam direkt linket hozzá)

    Intel konfig: http://www.computerimperium.hu/images/Imperium_Core_i3_Premium_HD_PC.jpg

    előre is köszönöm a segítséget

    [ Szerkesztve ]

  • válasz Jamesb2 #125542 üzenetére


    (#125542) Jamesb2

    60-ból pont kijön apróról egy haswell gép.

    Lap: s1150-es B85/H97-es ~10-15k
    Proci: s1150 i5 pl.: i5-4440/4460/4570/4590 ~30-36k

    Nincs gond a DDR3-al, mert ha le is adnád maximum feleannyi DDR4 ram jönne ki belőle.

    "Ezt a kérdést sosem értem"
    Pedig legfontosabb kérdés, alap.
    Autónál is, ha neked komoly terepre kell, és nem mondod, ne lepődj meg, ha Swiftet javasolnak. Sarkított példa, ne vedd magadra. :)
    Nyilván azért kell a kérdés, hogy ne legyen ágyúval verébre kategória, i5 pl. nem kell netezéshez, mert valaki csak arra vesz gépet, és egyátalán nem játszik.


    (#125549) The.Bali
    Szia!

    Ez a keret nagyon szűkös, ITX az helyből felejtős:

    Alaplap: Asrock H110M-HDV R3.0 ~15k
    CPU: Celeron G3900 ~10k
    Ram: 1*4Gb DDR4 Kingston HyperX Fury, Corsair Vengeance LPX ~13k
    HDD: WD Blue 1Tb (WD10EZEX), Toshiba P300 1Tb ~14k
    Ház: Modecom Mini Cool/Trend, Deepcool Smarter/Wave V2, Logic M4 ~6-8k
    Táp: FSP hexa+ 400W ~12k
    Össz: 70-72k

    Később egy SSD nem ártana rendszernek, az sokat tud gyorsítani rajta, de az most nagyon nem fér bele.


    (#125550) Helsing
    Szia!

    Elsősorban minenképp 4. generációs i5-ös gépeket nézz (esetleg 3. gen), nem olyan régi kártyákkal, és minőségi táppal.

    Amit másodiknak linkeltél, az egész jó, egyedül a tápot kellene benne cserélni, mert az nem a legjobb.
    Azt leszámítva jó vásárnak tűnik.

    Én még ezt találtam, ami jónak tűnik, ez Budapesten van:
    [link]
    Ide pedig HDD-t kell venned, az ~15k-s kiadás.
    Egyedül a VGA kicsit szűkös a 3Gb vramjával, amúgy elég erős, és garancia is van még ~fél év-1 év a legtöbb cuccra.


    (#125551) pelgrim_v1
    Szia!

    Ennyiből egy alap, játszós gép jön ki:

    Alaplap: Asrock H110M-HDV R3.0 ~15k
    CPU: Pentium G4560 ~23k (2 mag / 4 szál, i3 szint)
    Ram: 2*4Gb DDR4 Kingston HyperX Fury/HyperX Savage, Corsair Vengeance LPX, G. Skill Aegis / Ripjaws V, Patriot Viper 4, Adata XPG ~21-25k
    VGA: GTX 1050Ti 4Gb ~50-55k (Pl.: MSI Gaming, Gigabyte OC Dupla Ventis/Widforce 2 OC)
    HDD: WD Blue 1Tb (WD10EZEX), Toshiba P300 1Tb ~14k
    SSD: 120Gb/128Gb Kingston HyperX Fury, Adata SP920/SX930, Goodram Iridium Pro ~20k
    Ház: Zalman Z3 Plus (155mm / 360mm)/Z9 Neo (160mm / 420mm), Cooler Master N300 (164mm / 320mm)/590 III (159mm / 405mm), Deepcool Kendomen (160mm / 310mm) Aerocool Aero-500 (155mm / 374mm)/Aero-800 (155mm / 390mm), NZXT Source 210 (160mm / 330mm) ~13-16k (Zárójelben az első szám a cpu hűtők maximum magasságát, a második a maximum beépíthető VGA hosszát jelzi.)
    Táp: FSP Hexa+ 500W ~15k
    Össz: 171-183k

    Valamelyik webshopban gépösszerakóban összerakod, és összeszerelteted.
    Aqua, PCX, Ipon, mindegyik vállal összeszerelés. Aquaba alkatrészenként kosárba rakod a cuccokat, ÉS az összeszerelést is.
    PCX és iPonban pedig a gépösszerakó legvégén lehet bepipálni, hogy kérsz összeszerelést.

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • #86564352

    törölt tag

    válasz SyMbioTe #125552 üzenetére

    Építő észrevétel az ajánlásodhoz:

    "Később egy SSD nem ártana rendszernek, az sokat tud gyorsítani rajta, de az most nagyon nem fér bele."

    Nem később kell egy SSD, hanem most! Gyenge konfigban a legfontosabb elem manapság, még régi SATA2 gépeket is netezésre alkalmas sebességre hoz, mert a Windows a pagefile-t nem a lassú HDD-re teszi.
    The.Bali azt írta Office-ra és netezni kell a gép, akkor felesleges 1 terabyte HDD-t ajánlani neki. Word dokumentumok tárolására overkill és pénzkidobás. Helyette egy 120GB SSD ami rengeteget dob a használat sebességén és halk is.

    [ Szerkesztve ]

  • molnar24

    újonc

    Sziasztok,
    egy kis segítséget szeretnék kérni így gép vásárlás előtt.
    A keret 250k plusz-minusz pár ezer.
    Amire kellene az főként full hd gamek, filmek, meg persze tanulás/munka is ezen történne.
    Nem vagyok nagy márka függő így hát ilyen elvárások nincsenek.
    Teljesen a 0-tól kellene a kalkulációt, egyedül ami van az a monitor.LG 25UM58-P
    Használt termékeket sem vetem meg csak megbízható forrásból származó legyen. (ha van ilyen egyáltalán)
    És ha lehet ne legyen batárnagy a ház (nincs kedvem asztalt is venni :))
    Előre is köszönöm a válaszokat.

  • geristar

    tag

    Érdemes most még várni egy kicsit a gép vásárlással, hátha lemennek az árak karácsony előtt? Vagy éppen hogy emelkedni fognak? A memóriák árai fognak vajon mérséklődni a közel jövőben?

  • jagyugyaerik

    tag

    Sziasztok! Szeretnék egy teljesen új asztali gépet vásárolni és szeretném a véleményeteket kikéri.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    55' UHD tv-vel szeretném összekötni. FHD film nézés és játék.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    HDD

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap, CPU, RAM, Videókártya, Táp

    4. Mennyi a kereted rá?
    maximum 250000

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    UHD felbontás HDMI.

    Előre is köszi a válaszokat!

    Üdv,
    Erik

  • Raga

    senior tag

    válasz geristar #125556 üzenetére

    Én egy szakértőt kérdeztem ezzel kapcsolatban...
    Válasza vagy most vegyek gépet de legalább memóriát meg ssd-t vagy várjak jövő május vége vagy júniusig mert akkor szoktak lemenni az árak töredékre.
    Továbbá azt mondta hogy a jelenleg szánt max 350 ezres keretembe akkorra már lehet 1060 helyett 1080 GeForce is belefér meg 16 giga helyett 32

  • dugo_

    veterán

    válasz Raga #125559 üzenetére

    Apró bibi, hogy a ram árak nem a karácsonyi normál árlengés miatt vannak az égben és májusra sem várható változás. A töredék pedig inkább 10-15%-os áresés olyan cuccokra, amikben nincs dram/nand flash.

    350-ből nem lesz 32 gigás, 1080-as géped újonnan (de talán használtan se), ezt az álmot szerintem engedd el.

    [ Szerkesztve ]

  • dugo_

    veterán

    válasz molnar24 #125555 üzenetére


    molnar24

    Asrock AB350M-Pro4
    AMD Ryzen R5 1600
    8GB DDR4 2666-3000MHz a QVL-ről, Samsung chipes memóriák jól mennek a platform alatt
    Gigabyte 1060 3GB Windforce
    WD Blue 1TB WD10EZEX, Toshiba P300 1TB
    HyperX Fury, Samsung 850 EVO, Adata SX930, Goodram Iridium Pro, Crucial MX300 ~250GB
    FSP Hexa+ 400W, EVGA B3 450, BQ Pure Power 10 (CM) 400W
    CM N200

    Ha sok, akkor vagy 1500X prociból, vagy 1050Ti gpu-ból, attól függően, hogy a játékaidhoz, munkához miből kell több.


    jagyugyaerik

    Neked is mehet a fenti.

    Asrock AB350M-Pro4
    AMD Ryzen R5 1600
    8GB DDR4 2666-3000MHz a QVL-ről, Samsung chipes memóriák jól mennek a platform alatt
    Gigabyte 1060 3GB Windforce - fullHD jákékra, 4K-ra kevés a keret
    HyperX Fury, Samsung 850 EVO, Adata SX930, Goodram Iridium Pro, Crucial MX300 ~250GB
    FSP Hexa+ 400W, EVGA B3 450, BQ Pure Power 10 (CM) 400W
    CM N300, Aerocool Aero-500, NZXT Source 210

  • Eraah

    tag

    Sziasztok!

    Ismét segítséget szeretnék kérni egy ismerősömnek kellene gép.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Film, Net, Játék, Dota 2, GTA elfogadhatóan fusson, mondjuk 720pben mediumon. Ha az én 955+7790 kombómmal ez megvalósítható, akkor remélem adott keretből is. :U

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Monitor, egér, billentyűzet van.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Ház és annak tartalmára volna szükség.

    4. Mennyi a kereted rá?
    Nagyon maximum 100 ezer forint

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    HDMI, hd és full hd között van a terv.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    - Én használt gépre gondoltam, használt alkatrészekből nyilván, a keret szükössége miatt. A táp legyen új.

    - Ha valaki esetleg látott hardverapron vagy máshol ilyen keret környékén kész elfogadható használt gépet és belinkelné, az is nagy segítség lenne. Én is nézegetem természetesen.

    - Alapvetően laptopot akar de probálom rábeszélni, hogy sokkal jobb teljesitményt kaphat igy sokkal jobb áron. 100ért még használtan sincs olyan laptop amin pl. tud GTA V-zni. Ha mégis akkor szóljatok bátran. :K

    Köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

  • magyarmark

    csendes tag

    Sziasztok!

    Amit le szeretnék szögezni az elején: én nem tudok gépet összerakni, ezért szeretnék úgy kérni, hogy az alkatrészek elérhetőek lehessenek az ipon.hu oldalon . Azért mert onnan rendeltem 2 éve, szóval megbízok bennük és olcsón szerelik össze. (remélem ez nem baj, ha igen, akkor valami más összeszerelős oldalon, a lényeg hogy én nem tudom magamnak. Végső esetben valami helyi boltba beviszem, de ott biztos elkérik az árát... egy sz*ros laptop ventilátor cseréért 10ezret kért volna el a pali, amit otthon megcsináltam magamnak később)
    Az a baj, hogy a 2 éve rendelt alkatrészekből nincs meg minden, különben megrendeltem volna ugyan azt. Az ottani fórumon is leírtam mindezt, de ott 1 hónapja jött segítő válasz, úgyhogy inkább ide is írok egyet, nem akarok ott várakozni heteket.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    játék és otthoni alap dolgok

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    semmilyennel

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    a gépházra és annak tartalmára
    optikai meghajtó kimaradhat, a mostaniban sincs, nem volt belőle nagy gond eddig
    egér, billentyűzet van, monitor még nincs

    4. Mennyi a kereted rá?
    A 2 éves gép 170ezerbe került és nagyon jó játékok futnak rajta, ezért gondolkodok egy 150-170ezres határban újra.
    (az öcsém játszott elég új játékokkal rajta, a legújabb volt talán a Mad Max, szépen futott, de felmelegedett a gpu, én próbáltam a Tom Clancy's Division-t és az overwatch-ot is, ezeken is felmelegedett de futott rendesen 60fps-t tartotta, ilyesmikre gondolok új alatt.)

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    mint írtam még nincs, de szeretnék fullhd-ben, 1080x1920-on, mivel még nem választottam nem tudom a csatlakozót. Használtan nézegetek 20ezer körül, ha tudtok valami jót ajánlhattok monitort is.

    A 2 éve endelt gép:
    Alaplap: ASROCK H97 Pro4
    Processzor: INTEL Core i5-4460 3.20GHz 1150 BOX
    Memória: CORSAIR 8GB Vengeance Pro DDR3 1600MHz CL9 KIT CMY8GX3M2C1600C9
    Videókártya: GIGABYTE GV-N950OC-2GD GTX950 2GB GDDR5 OC PCIE
    Merevlemez: TOSHIBA Desktop 1TB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA100
    Ház: 3r system r370
    Táp: DEEPCOOL DE530

    nincs már iponon az alaplap, memória, videókártya

  • SutPet

    aktív tag

    válasz SutPet #125531 üzenetére

    Erre valaki? Vagy dobjam a ramokat is ?

    God must love stupid people, he made so many of them.

  • dugo_

    veterán

    válasz SutPet #125565 üzenetére


    SutPet

    Használt 4. gen Haswell i5 + hozzá B85/H87/H97 lap garival és el is ment a keret. Hogy konkrétan mit vegyél, az az adott kínálattól függ. Lapnak nézz utána a lapos topikban, ajánlóban. Mondjuk így meg erős GPU limited lesz az i5 mellett.
    B85 és H87-hez friss bios kell, ha Haswell refresh procit találsz.


    magyarmark

    Amit két éve megvettél 170-ért, az ma egy 200k feletti konfig lenne. Innen sejthető, hogy a 150-170k-s keret kevés, ha ezt akarod hozni.

    Asrock AB350M-Pro4
    AMD Ryzen R3 1200, ha tuningolsz, 1300X, ha dobozból kell a magasabb órajel
    8GB DDR4 2666-3000MHz a QVL-ről, Samsung chipes memóriák jól mennek a platform alatt
    1050Ti 4GB - Gigabyte D5 pl. legolcsóbban
    WD Blue 1TB WD10EZEX, Toshiba P300 1TB
    HyperX Fury 120/240GB
    FSP Hexa+ 400W, EVGA B3 450, BQ Pure Power 10 (CM) 400W
    CM N300, Aerocool Aero-500, Zalman Z3 Plus, NZXT Source 210

    Ha elhagyod az SSD-t, akkor lassú lesz, ha olcsóbb kártyát választasz, akkor semmit nem lépsz előre a 950-hez képest.

    Monitoron legyen HDMI vagy DP port.


    Eraah

    60k körül vannak 4. gen i5 félkonfigok, azokat kéne megnézni. Esetleg tápcsere, mellé meg egy új VGA. A 100k nagyon szűkös.

    [ Szerkesztve ]

  • magyarmark

    csendes tag

    válasz dugo_ #125566 üzenetére

    Köszi a választ

    Pár dolgot még visszakérdeznék:
    1.
    "8GB DDR4 2666-3000MHz a QVL-ről, Samsung chipes memóriák jól mennek a platform alatt"
    ebből nem értettem sokat :D beírtam a keresőbe 2666-3000mhz-re de nem értem miben különbözik az egyik a másiktól, hogy mire szolgál a sok kód mégis 10ezres különbségek vannak, ha tudnál valamit pontosítani ezen, az jó lenne.
    ezt tettem bele: CORSAIR 8GB Vengeance LPX DDR4 2666MHz CL16 CMK8GX4M1A2666C16R

    2.
    1050Ti 4GB - Gigabyte D5

    1050ti-nél csak asus volt ezt tettem bele:
    ASUS PH-GTX1050TI-4G GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 PCIE

    3.
    ssd a mostaniban sincs, mégse lassú (legalábbis nekem nem tűnik annak) ez nem az ilyen gyors indításra van meg ilyesmik? Játékot nem fogja befolyásolni nem?

    4.
    monitoros topikot olvastam, dvi-s csatlakozású monitort ajánlanak, de ránéztem az alaplapra és dvi-d volt írva, remélem itt nincs ütközés. (dupla meg single, nem értek hozzá, de remélem a dupla többet jelent és így is úgy is kezeli)

    5.
    A tápot nem tudom írtál-e, betettem azt ami 2 éve is volt véve.

    kb 180ezer jött ki, úgy is ha a te ajánlásodat meg úgy is ha ahol lehetett a régieket választottam (persze úgy kicsit olcsóbb)

    Ebből nem lehet faragni sehol?

    A régi 170ezerbe az összeszerelés és a házhoz szállítás is benne volt, tehát kb. 165 volt maga a gép, a videókártya és a processzor 50-50 körül volt már akkor is.
    Hol a drágulás? kb számok:
    merevlemez +2000 ( a régi még mindig annyi amennyi volt, itt 2000-et lehetne faragni)
    ház +6000 (ha a régit választom, 2000-el drágult, 4000-et lehet faragni, de nem tudom, hogy az a ház jó-e ezekhez az alkatrészekhez)
    Alaplap +6000 (itt nem tudom lehetne-e faragni)
    proci -12000 (ez jó sokat levisz)
    memo +12000 (ez meg jó sokat felvisz, de a kettő kilövi egymást)
    táp +2000 (drágult)
    Memóriánál nincs olcsóbb változat? A régi 1600Mhz-es volt azért volt olyan olcsó.

    Köszönöm előre is

  • dugo_

    veterán

    válasz magyarmark #125567 üzenetére

    1.
    QVL
    A Ryzen kéri a magas órajelű ramokat, ugyanakkor 3000MHz környékén és felette nagyon kényes is rájuk. 2666MHz nagy valószínűséggel menni fog azzal LPX-szel is.

    2.
    Ezt ne, nem félpasszív.

    Van D5 az iponban:
    https://ipon.hu/webshop/product/gigabyte_gv_n105td5_4gd_geforce_gtx_1050_ti_4gb_gddr5_pcie/1527798
    Kicsit drágábban két ventis:
    https://ipon.hu/webshop/product/gigabyte_gv_n105toc_4gd_geforce_gtx_1050_ti_4gb_gddr5_oc_pcie/1527797
    Még kicsit drágábban tápcsatis, ha tuningolnál:
    https://ipon.hu/webshop/product/gigabyte_gv_n105twf2oc_4gd_geforce_gtx_1050_ti_4gb_gddr5_windforce_oc_pcie/1527796

    3.
    Mert még nem ültél SSD gép előtt, azért nem érzed lassúnak. Legfontosabb alkatrésze egy gépnek.
    A rendszert és minden használt programot arra érdemes telepíteni, a boot idő töredékére csökken, pályabetöltések egy pillanat alatt végbemennek, megszűnnek a játékok közbeni esetleges mikrolagok.

    4.
    A monitoros topik ajánlója elavult. Ma a HDMI 2.0 és DP 1.4 a két legújabb digitális szabvány, ezek vannak a legújabb VGA-kon is. FullHD felbontáshoz ezek nem feltétlenül kellenek, de legalább HDMI 1.4 és DP 1.2 jól jön. A DVI a múlt.
    A monitort pedig a videókártyába kell dugni, ha van, nem az alaplapra.

    5.
    Írtam, olcsótól a drágáig:
    FSP Hexa+ 400W, EVGA B3 450, BQ Pure Power 10 (CM) 400W

    +1
    A forint-USD árfolyam borult meg, illetve a telefonok hatalmas ram és tárhely növekedése miatt minden nagy félvezetőgyár azoknak a nand flash igényeknek igyekszik eleget tenni, ezért a PC piacon drágul minden RAM, SSD, nagyobb a kereslet, mint a kínálat.

    Ez 155ezer:

    Asrock H110M-HDV R3.0 - sokkal gyengébb felszereltségű, mint a régi H97-es lap.
    Intel Pentium G4600 - csak 2/4 szálas, gyengébb, mint az i5
    HyperX Fury, Corsair Vengeance LPX DDR4 2400MHz 8GB - mivel ez a platform 2400-at kezel csak
    Gigabyte GV-N1050D5-2GD GeForce GTX 1050 2GB GDDR5 PCIE - 2GB VRAM nagyon kevés ma már, limitál
    WD Blue 1TB WD10EZEX, Toshiba P300 1TB - SSD nélkül lassú lesz
    CM N300
    FSP Hexa+ 400W

  • dReFiX

    senior tag

    Egyik kollégának szüksége lenne egy asztali gépre, paraméterek a következők:

    1. Mire fogod használni a gépet? Office, internet játék, ( internetes játékok ]
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? monitor egér bill.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? ezen kívül mindenre
    4. Mennyi a kereted rá? 100K
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? dsub HD ready

    Van erre a kombinációra bevált konfiguráció ? Ami esetleg később minimálisan fejleszthető legyen ?

    Segítségeteket előre is köszönöm !

  • dugo_

    veterán

    válasz dReFiX #125569 üzenetére

    Asrock H110M-HDV R3.0
    Intel Pentium G4560/G4600
    HyperX Fury, Corsair LPX DDR4 2400MHz 2x4GB KIT
    HyperX Fury 120GB, Adata SP920
    FSP 350-60APN (csak felsőtápos házhoz, rövid kábelek, ha nem lesz 75W feletti VGA a jövőben; egyébként FSP Hexa+ 400W, ezen van PCIe és hosszabb is)
    Deepcool Wave 2 vagy valami hasonló felsőtápos ház, ha a kisebb táp lesz. Hexához mehet alsótápos, Zalman Z3 Plus, Aerocool Aero-500, CM N300

    Ez a minimum. Viszont ennyiből csak 2 RAM slotos lap jön ki, 16GB-hoz az egész KIT-et cserélni kell. Egyéb tekintetben fejleszthető i7-7700-ig, VGA-t meg a táp határolja be (meg a ház, nagy hőtermelő azért ne egy 7ezresbe kerüljön).

    [ Szerkesztve ]

  • The.Bali

    aktív tag

    válasz SyMbioTe #125552 üzenetére

    Sziasztok!

    Köszönöm a válaszokat. Valóban akkor a winyó helyett SSD-vel jobban járnék. Alternatív megoldásként használt gépből milyet lenne érdemes választani? Azzal mennyit lehetne spórolni?

  • válasz The.Bali #125571 üzenetére


    (#125571) The.Bali
    Szia!

    Igen, ha elférsz ~110Gb-on, akkor az SSD sokkal jobb lenne, ha belefér a keretbe, akkor azt vedd.
    Én azért HDD-t írtam, mert így is túlléptem a megadott keretet.
    Használtan s1150 alapú Celeron/Pentium/i3 gépeket nézhetsz, SSD-vel, normális táppal.
    De szeritnem inkább újonnan vedd, sokkal nem jönnél ki olcsóbbra használt cuccokból sem.

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • simauser

    tag

    válasz dugo_ #125548 üzenetére

    Köszi a segítséget!

    Elsőre én is HT-s pentiumra gondoltam, de sokszor hallom, hogy ma már kevesek a Pentiumok, még HT-val is, ráadásul most áll a bál a processzor-fronton, lehet, hogy érdemes lenne várni valamennyit?

    Azért külön köszi, hogy AMD-s konfigot írtál, eszembe sem jutott az AMD, pedig most pont érdemes lehet Ryzenes processzort venni. 37-40 körül az 1300x nagyon barátinak tűnik a 3,5 Ghz-es órajelével.

    Are you threatening me, Master Jedi?

  • dugo_

    veterán

    válasz simauser #125573 üzenetére

    Persze, hogy itt-ott kevés a két mag, de 100ezerből nem lehet túl messzire nyújtózkodni.

    A Coffee Lake-ből csak a top procik és lapok jönnek most. A te szempontodból érdekes lehet a 4/4-es i3-8100, de az tudtommal csak jövő év elején jön a nem tuning lapokkal együtt.

  • válasz Tomeck007 #125575 üzenetére

    ez egy cseh cég... :( remélem, hogy nem az áfás trükk' miatt tűnik olcsónak... Mint a Kander és társaik. De ez ide off.
    A lényeg, hogy én is kíváncsian várom, hogy mennyi lesz a magyar kisker ár. :U I5-8xxx vs R5-1500X/1600... végre lesz egy kis izgalom... :C

    [ Szerkesztve ]

    Meliora sunt bono inimica

  • TwoheBee

    újonc

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Egyrészt a céges szervergépünk lesz, LAN-on.
    Éjszaka mentések és archiválás is a feladata lesz.
    Napközben szoftverfejlesztésre és virtuális gépek futtatására is használom majd.
    Továbbá képfeldolgozásra, videovágásra és videoszerkesztésre, néha filmnézésre is, a szokásos irodai feladatokon és böngészésen, levélíráson stb. kívül.
    Játékra szinte sosem.
    Tervező programok: nem (gondolom ez mérnöki tervezőprogramokat jelent, CAD/CAM stb.).
    3D munka: meglévő 3D-s windowsos programok futtatása rövid ideig, menüpontok, kezelés és más technikai részletek vizsgálatára, tehát szaggathat is mint állat, nem igazán számít sem felbontás, sem fps.
    Renderelés: nem.

    Ezt a gépet hosszú évekig használjuk majd, a teljes stabilitás és a csendes működés fontosabb, mint némi többlet teljesítmény, tehát tuning kizárva.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    SATA-s DVD-író, USB-s billentyűzet és egér, fejhallgató, USB-s scanner, USB-s nyomtató, egyebek.
    A DVD-írót kivéve csak körítések vannak.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Összeállítottam a konfigot, de minden észrevételt, kritikát, javaslatot örömmel fogadok.
    Bizonytalan vagyok a tápellátásban (tápcsatlakozók típusa, száma, hossza),
    továbbá a ház, az alaplap és a táp elrendezésének esetleges problémái felől.
    A 3D-s VM kérdéséről a végén írok.

    A jelenleg tervezett alkatrészek és a kiválasztásuk szempontjai:
    CPU: Intel i7-7700K, az egyszálú teljesítmény kimaxolása + a nagy teljesítmény érdekében. A tuning kizárva, a K-s változatot a többlet kiadással elérhető többlet teljesítmény indokolja. A Ryzenekről hosszas mérlegelés után lemondtam (eleinte Ryzen 7 1700 volt a konfig alapja).
    CPU-hűtő: DeepCool Gammaxx 200T, mert nem tuningolok semmit, ezért elégnek tűnik. Ha tartósan erős terhelést kapna, a felerősödő zaját megfogja majd a ház, lásd lejjebb.
    Alaplap: MSI Z270-A Pro (DisplayPort, NVMe-re képes m.2 SATA, legalább 4 RAM-foglalat, RAID 10 kell, és tudja ezeket).
    RAM: 2x8 GB Crucial DDR4 2400MHz Ballistix Sport LT, mert az árához képest jó a sebessége, a tuning pedig ugye kizárt. Ha kevésnek bizonyul, kerülhet mellé majd egy másik pár ugyanilyen.
    SSD: Samsung 960 Evo NVMe PCIe M.2 250GB, elsősorban a virtuális gépek snapshotjaihoz kell a sebesség, de ha már lesz, akkor az oprendszer is kap egy partíciót rajta.
    HDD: RAID-be kötve 6 db Toshiba 3TB 64MB SATA3 DT01ACA300. Olcsó (Ft/MB), és vinyó létére elég gyors.
    Videokártya: nem lesz, az i7-7700K IGP-je pótolja. Kiegészítés lejjebb.
    Monitor: AOC Q2778VQE, a 2560×1440-es felbontása miatt, DisplayPorton meghajtva, az alaplapi IGP+DisplayPort révén. A 2560×1440-esek közül a képátmérője és az ára miatt választottam ki, a minősége és a szolgáltatásai megfelelőnek tűnnek az alkalmazási céljaimhoz.
    Ház: Fractal Design Define R4 FD-CA-DEF-R4-WH, fekete jobban tetszene, az R4-es sajnos csak fehérben kapható, de nem tragédia. Minőségi, roppant csendes, tágas, nem csicsás.
    Táp: Be Quiet 400W Straight Power E10 BN230. Csendes, a teljesítménye és kábelellátása megfelelőnek tűnik ehhez a konfighoz. Kissé mégis bizonytalan vagyok benne, lásd a 3. pontot. És ha ajánlotok valami még jobbat, hasonló áron, annak örülnék.

    A gépen várhatóan valamelyik 64 bites Ubuntu variáns, esetleg Mint Linux lesz az alap oprendszer, ez is okozhat inkompatibilitást.
    Ha egyetlen nekem tetsző Linuxszal se megy, Windows 10 akkor se kerülhet rá.
    Ámde a szoftverfejlesztés során olykor szükség lesz 3D-s windowsos programok kipróbálására, Windows 10 trial verziókkal, kizárólag virtuális gépben.
    Ehhez tudtommal mégis kell majd fizikai videokártya a gépbe.
    Ezért külön megköszönöm, ha javasoltok 10 Ft körüli, nem gamer, de mégis jó teljesítményű kártyákat. A fenti AOC monitoron van DVI, D-Sub és HDMI is a DiplayPort mellett. Minden ehhez kapcsolódó tapasztalot is hálásan fogadok!
    (Jó lenne megspórolni a külön windowsos gépet.)

    4. Mennyi a kereted rá?
    Amennyi kell, értelmes határokon belül. Ezért nem írtam árakat a 3. pontban.
    Gyakorlatilag korlátlan a keret, mégis minden garast a fogamhoz verek. (Ez nem ellentmondás.)

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    2560×1440. Ebben a felbontásban játszok majd, amikor jut rá időm, de abszolúte kevés grafikai teljesítményt igénylő, régebbi játékokkal, pihenés jelleggel.
    Örülnék még nagyobb felbontásnak, de nem találtam megfelelő képátmérővel elfogadható árú monitort.
    A 2560×1440 is nagy ugrás lesz a meglévő 1920×1080-hoz képest.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    A CPU Intel legyen. A Ryzenekhez képest +50% körüli egymagos sebesség, a picit kisebb fogyasztás, az IGP (használható teljesítménnyel) az előnye számomra, az apróbb kompatibilitási problémák elkerülése komoly előny. Mint írtam, kezdetben Ryzen 7 1700 volt a konfig alapja, mindent ahhoz igazítottam, végül feladtam, ahogy gyűltek az információk. Az AMD-é a szívem, az Intellel csak érdekházasság lesz ez.

    Díszítési célú LED-ek lehetőleg ne világítsanak a házon, alaplapon, ventilátorokon és másutt. Tájékoztató LED-ek jól jönnek. Hőmérőknek, fordulatszám-szabályzásnak és -kijelzésnek is örülnék. A háznál kifejezetten kívánatos a porszűrés. Végül a teljes konfig legyen olyan halk, mint a szellő susogása. A meglévő billentyűzet és az egér is halkan, diszkréten kattog.

    A hangról nem írtam eddig. Ha az alaplapi hangvezérlő minősége gyenge, akkor valamilyen hifihez közelítő hangkártya is jó lenne, ha van ilyen egyáltalán. Csak fejhallgatót kell majd meghajtania, most AKG K-66-ost, de ezt lecserélem majd, mert elégedetlen vagyok a basszusával. Ezt nem most tervezem, és inkább hifis körökben érdeklődök majd, de minden tapasztalatot, javaslatot örömmel fogadok erről is, mert nehéz eligazodni az óriási kínálatban.

    Köszönöm a segítséget!

  • magyarmark

    csendes tag

    válasz dugo_ #125568 üzenetére

    Köszönöm még egyszer, nagyon vágod a témát :)
    először is bocsi ahol hülye voltam, meg rosszul keresgéltem abban a kis listában

    Na akkor azon a QVL-es listán rajta kéne legyen a memória? mert az amit kiválasztottam pont nincs rajta, sőt kb a 10 legolcsóbb 2666-3000-est megnézve egyik sem volt ott. Tudom hogy azt írtad jó lesz, de biztosra szeretnék menni.

    szóval a lista, hogy biztos minden jó-e (memória még válaszra vár):
    ASROCK AB350M Pro4
    AMD Ryzen 3 1300X 3.50GHz AM4 BOX
    CORSAIR 8GB Vengeance LPX DDR4 2666MHz CL16 CMK8GX4M1A2666C16R (ha jó)
    GIGABYTE GV-N105TOC-4GD GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 OC PCIE
    WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
    HyperX 120GB FURY SATA3 2,5" SHFS37A/120G (ha akarnék)
    AEROCOOL Aero-500
    FSP Hexa+ 400W

    kösz a 150ezrest is, de annyi rosszat írtál melléjük, hogy az meg már túl lefele van. Jó lett volna egy középút 170-el, de azt hiszem megbékélek azzal a 180-al. Ssd-t meg majd legközelebb.

    A Forint/USD már 2 éve is irdatlan rossz volt, akkor a grafikonokon láttam milyen rossz időben vágtunk bele a gépvásárlásba mert jó pár ezerrel voltak olcsóbbak az alkatrészek kivétel nélkül, ha egy kicsit visszamentem az időben. Azt hittem ettől már nem rosszabbodik.

    Ja a monitorban meg én voltam hülye, mert azt írták dvi MINIMUM, tehát azok amiket te írtál természetes ők is úgy értették szerintem

    [ Szerkesztve ]

  • #42706048

    törölt tag

    Sziasztok!

    Megerősítés kellene ,hogy így ez a gép megfelelő e.Vagy esetleg valami más alkatrész kellene-e ezekhez.Inkább játékra használnám mellette office programok rendszeres használata,fordítás.
    Nem akarok várni már a 8. intel generációra. Ryzent sem szeretnék semmiféleképpen sem! A processzor még eldől melyiket tudom a legjobb áron meg venni :) Processzor hűtőt még nem tudom. Vízhűtést nem szeretnék.

    ASRock Fatal1ty Z270 Gaming K4
    Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz CMK16GX4M2B3000C15
    Intel Core 6700k-7700K
    Msi gtx 1080
    Samsung 850
    Corsair RM650x
    Thermaltake Versa C22 Snow Edition
    Deepcool Tesseract SW

  • dugo_

    veterán

    válasz magyarmark #125581 üzenetére


    magyarmark

    Én se tudok biztosabbat mondani. Menni fog benne biztosan valamilyen órajelen, kérdés, hogy tudod-e 2666MHz fölé vinni, beveszi-e XMP-vel, vagy kézzel kell beállítani a biosban. A lista nem azt jelenti, hogy csak az megy benne és csak úgy, hanem hogy azok biztosan legalább azon az órajelen, amin letesztelték. Emellett még rengeteg ram van, amivel össze lehet párosítani, legfeljebb te leszel a tesztelő.

    Egyébként jól néz ki így a konfig.


    TwoheBee

    A gép szinte minden egyes feladata kizárja azt, hogy a konzumer piacról válogass alkatrészeket. Se az élettartamuk, se a rendelkezésre állásuk nem teszik lehetővé, hogy 24/7-es üzemben menjenek, pláne ilyen fontos feladatokkal leterhelve.
    Innentől viszont az én tudásom elfogy, de szerintem inkább a professzionális felhasználásra szánt brand munkaállomásokat kéne megnézni, egyéni árajánlatokat kérni, azokhoz van rendes support, next business day on site garancia stb.

    A mentésre szánt szerver az egy tök külön téma kéne, hogy legyen, pláne nem ilyen filléres, hangoskodó, alapvetően kerülendő merevlemezekre felépíteni. Szünetmentes tápra kötni alap például.

    Ha mindenképp ilyen vonalon akarsz építkezni, akkor én már az i7-8700K-t venném, alá valami jobb Z370-es lapot, amiről már van pozitív teszt. Hozzá BQ Pure Rock hűtőnek.

    2x8GB RAM nagyon kevés ezekhez a feladatokhoz.

    HDD-ből WD Gold, Red Pro, Seagate Ironwolf (Pro), Skyhawk vonalon néznék megfelelőt.

    10kFt körül nincs értelmes videókártya, GT1030-at érdemes venni, mert az tudja jelenleg az összes modern hardveres gyorsítást. De videóvágáshoz a használt program preferenciája szerint erősebb AMD/Nvidia kártya sem lenne túlzás.

    Ház jó, de én nem tölteném meg HDD-vel, 6db hőjével már számolni kell, a hangszigeteltek nem a legjobb szellőzésűek.

    Táp jó, van rajta minden kellő csatlakozó. Hasonló áron 80+ Gold 6 SATA-val: FSP Hydro X 450.

    Hangkártyához: https://logout.hu/tema/milyen_hangkartyat_vegyek_4/friss.html


    hajni12

    Az Alzánál már kapható a Coffee Lake. Egy Tesseract-ba be ne rakd ezt a konfigot.
    Fractal Design Define S
    Phanteks Enthoo Pro M
    Thermaltake Core V41

    Milyen CPU hűtőt vegyek?

    [ Szerkesztve ]

  • #42706048

    törölt tag

    válasz dugo_ #125583 üzenetére

    köszi szépen.Pedig a Tesseract-ba kell tennem,mert ez van most itthon.Nem szeretnék egyenlőre költeni másik házra.Igen láttam, hogy kapható. 8600K t szerettem volna azt gondoltam ilyen 80 körül lesz az ára kezdéskor is.De nem igazán lett így.Annyit meg már nem ér nekem amennyi a mostani ára.Várni meg nem szeretnék már annyit, hogy le menjen ára.

    [ Szerkesztve ]

  • magyarmark

    csendes tag

    válasz dugo_ #125583 üzenetére

    Aha, köszi szépen még egyszer, akkor megrendelem, remélem pont az ilyen dolgokra van a "tesztelés +1 nap".
    Engem ilyen xmp-s dologgal ne riogass :D nem tudom mi az, rákerestem pl tuning-ra itt a prohardveren és veszélyesnek, bonyolultnak hangzik, remélem nem kell nekem semmit csinálni vele.

    20ezres keretből nem nagyon láttam hdmi vagy dp-s monitort, jó lesz az a dvi, a videókártya oldalon ott van output-ban, úgyhogy remélem rá tudom dugni.

  • dugo_

    veterán

    válasz magyarmark #125585 üzenetére

    DVI-D legyen legalább, és akkor nincs semmi frikszi.

    Van fent egy Dell U2311H 20-ért két pixelhibával, azon van DP is. Az aprót hibát leszámítva az egy remek monitor volt a maga idejében.

  • #42706048

    törölt tag

    válasz dugo_ #125583 üzenetére

    Meggondoltam magam mégis várok 1 hónapot. 8600K + hozzá való alaplap + ram ra. :DD

    De a többi alkatrész amit írtam megfelelőek ugye? köszönöm

    [ Szerkesztve ]

  • dugo_

    veterán

    válasz #42706048 #125587 üzenetére

    Igen, minőségi cuccok.
    Samsung 850-ből érdemes olyan helyeket keresni, ahol megadják a teljes garit. EVO-ra 5 év, PRO-ra 10 év jár, általános otthoni felhasználásra az előbbi is elég.

  • válasz TwoheBee #125579 üzenetére

    "Egyrészt a céges szervergépünk lesz, LAN-on. Éjszaka mentések és archiválás is a feladata lesz." :( :Y
    Ha csak fájlmegosztás lenne a céges feladat és minden mást a kliensek végeznek, akkor egy jobb NAS fele kellene elmozdulni és még az is csak félmegoldás. Ha más szerverfunkciókat is el kell látni, akkor kell egy szervert vennetek. Egy micro vagy toronyszervert esetleg rack szervert. HP ProLiant sorozat vagy az ASUS-nak vannak viszonylag egyszerűbb rack szerverei... Kisebb, nem core feladatokra mi is használunk ASUS-t a cégnél.
    Ha megvan a szerver, akkor arról lehet egy decentralizált éjszakai mentést indítani egy olcsóbb NAS-ra... Ez mind offtopik. A szervert 20-22 fok alatti helységben kell üzemeltetni... tartósan. Szünetmentesről. Ha cég folyamatos üzletmenetet is elvár, akkor a gari idő után kell Care Pack-et is kötni.

    Aztán, hogy ezen kívül milyen munkaállomásra lesz szükséged napközben... na az ide on topik. De az nem mehet 7/24-ben és nem lehet szerverként használni.

    Meliora sunt bono inimica

  • Jotengri6

    csendes tag

    Sziasztok,

    Alaplap: Asrock AB350M Pro4 ~23k
    Memória: Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2666MHz HX426C15FBK2/8 ~30k
    Táp: FPS 500W HEXA+ ~17k
    Proci: AMD Ryzen 5 1500X YD150XBBAEBOX ~53k
    SSD: Kingston 240GB Hyperx Fury SHFS37A/240G ~30k
    Videokártya: Gigabyte GTX1050 TI 4GB GDDR5 GV-N105TG1 GAMING-4GD ~60k
    Szumma: 213k bruttó eddig + ház
    HDD és ház egyelőre kimarad.

    Korábban a fenti konfig állt össze a segítsétekkel.

    Kérdésem:
    A.) Megérné beruházni egy GTX1060 6GB-os VGA-t tartalmazó gépre abból a megfontolásból, hogy ~5 évig nem szeretnék költeni rá, és mindvégig jó minőségben szeretnék játszani?
    B.) Maradjon az olcsóbb konfig, időközben némi ráfordításokkal?

    +1, az említett erősebb vidikártyára tudtok konfigot ajánlani, ami arányosan kihasználja?
    SSD maradna 240 GB, HDD nem kell

  • morphin

    tag

    Sziasztok!
    Egy kis segítséget szeretnék kérni fateromnak.
    Én csak akkor ásom már bele magam a hardver témába ha az alapjaitól cserélem a gépem...jelenleg egy i5-4690K Haswell alapú gépet hajtok, nagyjából eddig a korig tudom mi mennyit ér és mire jó, de azóta kijött rengeteg újdonság.
    Egy tizenéves gépet (core2duo van benne talán) kellene lecserélni nagyjából 60 ezer Forintból.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    A gép nagyon alap dolgokra lesz használva, nagyjából havonta 3-4-szer kapcsolja csak be. (van egy komoly laptopja meg bent céges gép)
    Böngészni tudjon vele, kis youtube, ritkán már, de még könyvel azért. (ezek nem nagy erőforrás igényű programok)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Gyakorlatilag kuka a régi nagyja, marad a táp: Gigabyte Superb 460 (enyém volt régen) meg egy egyszerű LED-es monitor, bill+egér, hangszóró. Ház nem létfontosságú cserélni, de ki kellene már dobni azt is.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap, processzor (integrált gpu elég szerintem), memória, valami egyszerű alap ház. Talán SSD ha megtoldjuk az összeget picivel.
    4. Mennyi a kereted rá?
    60E HUF - alapvetően számla kell mindenről, használtat nem szeretne.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    4:3-as a monitor, DVI-vel azt hiszem 19".

    Köszönöm! :R

  • magyarmark

    csendes tag

    válasz dugo_ #125586 üzenetére

    ezt már csak ilyen off-osban írom, nem tudom itt lenn meg kell-e jelölni hogy off topic, félig meddig idetartozik.
    Én ezt a kettőt találtam 20-ért:
    Samsung P2350 és LG W2343T-PF

    a Dell-t beírva nem találtam 20-ért, külföldi oldalakon nézzem? Ott már van pl 5000-ért is, de az meg már olyan olcsónak hangzik hogy gyanús, plusz rengeteg a szállítási díj, és lehet történik vele valami a hosszú út közben

  • Soká

    senior tag

    Sziasztok! A bácsi számítógépet szeretne venni... tanácsot remél :)

    Egy 8 éves iMac-ről térnék vissza PC-re, anyagi szűkösség okán. Csak maga a gép érdekelne perifériák nélkül.

    1. Az átlagos használati igényeken túl az egyetlen, ami fontos szempont: fotószerkesztés, RAW képek konvertálása, némi családi videószerkesztés FHD-ben. Játék 0!

    Külsőségek nem érdekelnek, méret nem számít, ne legyen zajos és ne fogyasszon feleslegesen sokat. Kellene bele mondjuk egy 250Gb-os SSD, egy 1Tb-os HDD és mondjuk 16Gb RAM és nem hiszem, hogy egy i5 7400-nál erősebb processzor szükségeltetne. A tápegységekhez nem értek, de tudom, hogy fontos a minősége.

    4. Árat azért nem írok, mert nem konkrét összeg áll rendelkezésre, hanem annyit költenék, ami reálisan szükséges ha legalább 4-5 éves használatban gondolkodom.

    Bízom benne, hogy aki segíteni szeretne, ismeri az aktuális piac kedvező ajánlatait.

    Köszönöm!!

  • bence562

    csendes tag

    Sziasztok!

    1. Főként játékra használnám, netezés mellett.
    2. Egy Asrock B85M Pro3 alaplapom, 4Gb RAM, a ház maga és egy 500W-os táp amit megtartanék.
    3. Processzorra, merevlemezre, videókártyára és több RAM-ra
    4. kb.: 185 ezer Ft lenne rá
    5. 1080P-s és lehetőleg ilyen felbontáson játszanék, DVI-D és VGA csatik vannak rajta

    Ezek alapján az alábbi összeállításra gondoltam:

    Intel I7-4770 vagy 4790 használtan vagy egy új I5-4690
    16Gb RAM összesen
    GTX 1060
    vmilyen 1 vagy 2 TB-os merevlemez

    Mi a véleményetek erről?

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz bence562 #125594 üzenetére

    Új Haswell non-K i5-öt NE vegyél, inkább a használt i7!

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • válasz Jotengri6 #125590 üzenetére


    (#125590) Jotengri6
    Szia!

    5 évre ne tervezz egy 1060-al, nem fogsz vele akkor már játszani szerintem értelmes minőségben, elavul.
    Inkább maradjon, és a VGA-t majd cseréld le egyszer.
    1060 azért egy ideig elég, de 5 év múlva max. lowon lesz elég a játékokra szvsz.
    Amúgy elég lenne ez a gép 1060 mellé. Esetleg R5 1600 mehet bele, de nem létkérdés még.


    (#125591) morphin
    Szia!

    Ha ki tudjátok kicsit tolni a keretet, akkor SSD mindenképp legyen benne!

    Alaplap: Asrock H110M-GDV ~15k
    CPU: Celeron G3900 ~11k
    Ram: 1*4Gb DDR4 Kingston HyperX Fury, Corsair Vengeance LPX ~13k
    SSD: 120Gb/128Gb Kingston HyperX Fury, Adata SP920/SX930, Goodram Iridium Pro ~20k
    Ház: Modecom Mini Cool/Trend, Deepcool Smarter/Wave V2, Logic M4 ~6-8k
    Táp: FSP Hexa+ 400W ~12k
    Össz: 77-79k


    (#125592) magyarmark
    Pedig ott van az a Dell, amit dugo írt.
    írd be Hardverapró keresőbe, hogy "U2311H"
    30-ért is van egy, az pixelhiba mentes.


    (#125593) Soká
    Szia!

    Alaplap: MSI B350M Mortar/B350M-Pro VDH, Asrock B350M Pro4 ~23-25k
    CPU: AMD Ryzen 5 1500X ~52k (4mag/8szál)
    Ram: Kinézett lap támogatási listájából válassz, 2666-3000Mhz körüli órajeles mehet. 2*4Gb ~23k (2666Mhz feletti üzem tuningnak számít, de ez pár kattintással elvégezhető, Ryzen topikban segítenek)
    VGA: GT 1030 2Gb ~22-24k (Pl.: Valamelyik venti néküli bőven elég)
    HDD: WD Blue 1Tb (WD10EZEX), Toshiba P300 1Tb ~14k
    SSD: 240/250Gb Samsung 750 Evo, Kingston HyperX Fury, Adata SP920/SX930 ~28-30k
    Ház: Zalman Z3 Plus (155mm / 360mm)/Z9 Neo (160mm / 420mm), Cooler Master N300 (164mm / 320mm)/590 III (159mm / 405mm), Deepcool Kendomen (160mm / 310mm) Aerocool Aero-500 (155mm / 374mm)/Aero-800 (155mm / 390mm), NZXT Source 210 (160mm / 330mm) ~13-16k (Zárójelben az első szám a cpu hűtők maximum magasságát, a második a maximum beépíthető VGA hosszát jelzi.)
    Táp: Be Quiet! Pure Power 10 400W (BN272, 80+ Silver) ~17k
    Össz: 192-201k

    Intel most nem javasolt annyira, mert a Kaby Lake az lassan kifutó lesz, az új Coffe Lake meg még csak most kezd révbe érni.
    Ryzen ez később akár könnyedén fejleszthető lesz, ha szükségessé válik. VGA mindenképpen kell, mert IGP nincsen a Ryzenben.


    (#125594) bence562
    Szia!

    Haswell-t újonnan ne vegyél, használtan i7-es az még megéir, inkább azt.
    Ill írd le a táp pontos típusát, mert ez lényeges szempont. Meg a házat sem ártana tudni.
    Ha 16Gb ramot tervezel, én ezt a 4-et eladnám, és vennék helyette 2*8-at vagy 4*4-et.
    Többit majd akkor, ha lesz táp, mert anélkül nem szívesen javasolok.

    [ Szerkesztve ]

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • Tsebacsi

    nagyúr

    Üdv!

    Ha egy üzlet beindul... :P Ismerő szeretne gépet, és pedig kis segítséget, mert amire használni akarja, abban nekem nincs gyakorlatom, hogy milyen paraméterek szükségesek:

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Videószerkesztés és vágás (telefonnal/kamerával készült videó komplett effektelése, vágása, zene alá, stb)
    plusz otthoni netezés, és azt szeretné, ha gyors lenne (gondolom boot meg ilyesmi :P )

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Csak egy monitora van, gondolom max FullHD

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Ház (microATX szerintem), lap (microATX), táp, proci (milyen?), ram (mekkora?), 250GB SSD, 1TB HDD, VGA kell ehhez??

    4. Mennyi a kereted rá?
    max 200k

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    Passz, max FullHD, DVI/HDMI/VGA gondolom van rajta

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Bluetooth-t akar a gépbe, de szerintem ezt valahogy majd pendrive-al megoldjuk, hacsak nincs rá valami egyszerű de nagyszerű megoldás. Ház elején legyen 2 USB3.0 kapu, fekete színű, microATX méretű (kicsi)

    Előre is Köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

    Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

  • bence562

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #125596 üzenetére

    Gondolom ha már kérdezted akkor valószínűleg kuka lesz a táp, mivel egy M-tech tápom van, a ház meg egy régi Fujitsu Scaleo J ház

  • BK87

    senior tag

    Sziasztok. A jelenlegi gépem (adatlapomban) szeretném frissíteni elsőkörben alaplap, CPU, RAM amiket újítanék. Mire lenne érdemes a jelenlegit frissíteni? Amiket eddig néztem az a Ryzen R5 1600x, B350-es lap, meg 2x8 GB RAM, másik opció core i5 8400, olcsóbb Z370-es lap, 2x8 GB RAM. Mit tudnátok nekem ajánlani, fontos az ár/érték arány. Esetleg még arra gondoltam hogy még megvárom az új középkategóriás intel chipsetet, meg mondjuk egy core i5 8500-at, mi a véleményetek? Előre is köszönöm a segítséget.

  • Turist

    tag

    Sziasztok!

    Egy ismerősömnek kellene egy új gép. Ebben kérnék segítséget.

    1. Mire fogod használni a gépet? alap otthoni felhasználás. netezés, film nézés, képszerkesztés.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Mindenből új kell (a gépház és ami benne van)

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Alaplap, CPU, RAM, SSD, HDD, ház, táp, optikai meghajtó.
    Egyéb amit szeretne: Integrált videókártyával, tehát VGA nem kell; 8Gb memória, ~120Gb SSD, 1TB HDD

    4. Mennyi a kereted rá? ~150K-160K

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? 1920x1080

    Köszi mindenkinek

Új hozzászólás Aktív témák