Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biga

    senior tag

    válasz Beri #30432 üzenetére

    Te most kötekszel velem? :) Azt írod, törekszel rá, hogy betartsd a szabályt, de nem törekszel pl arra, hogy egy 30-as táblát betarts. Ez mi? Valami szelektív törekvés? (Na meg gondolom ha ilyenkor véletlenül mégis beleszaladsz egy fakabátba, természetesen vállalod a következményét és nem kezded a rendőrt szídni) Az egy-két kint hagyott ilyen táblát leszámítva (amit külön bünteni kellene annál a szervnél, akihez tartozik, de ez nem ment téged) meggyőződésem, hogy jó okkal tették oda azt a táblát. De te nyilván el tudod dönteni, hogy az felesleges szivatás csak. Szabályt betartani (illetve az erre való törekvés ugye) a lehető legegyszerűbb és legkényelmesebb dolog. Pár alapszabályt kell megtanulnod az összes többit jelzik neked a táblák, a felfestések, a lámpák stb. Más dolgod sincs, mint hogy ezekre és a többi közlekedőre figyelj és akkor nyugodtan élvezheted a vezetést. Ismétlem: a szabályok (a KRESZ biztosan) azért van, hogy téged védjen. Társad, nem ellenséged! Az egészséges társadalom pedig úgy lesz, hogy a tagjai képesek könnyen értelmezhető, logikusan felépített szabályokat alkotni és ezeket betartani! Úgy nem megy, hogy sírunk, hogy nem egészséges a társadalom, "Mindenki úgy vezet, mint egy állat", de én meg nem görcsölök egy szar 30-as táblánál, vagy mit nekem ittasan közlekedés (akár biciklivel is).
    Egyébként szerintem igen is sokan vannak, akik hasonlóan gondolkoznak, még Magyarországon is. Nem szentek, biztos hibáznak, tuti néha szabálytalankodnak is, de a lényeg az arányokban van. Alapvetően törekednek a betartásra! Ezeket a rendszer jellemzően nem is zaklatja. Ezek nem álszentek, ha büszkék arra, hogy igyekeznek civilizáltan élni. Hisz magán kívül téged is véd ezzel!

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Új hozzászólás Aktív témák