Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Beri

    addikt

    válasz biga #30445 üzenetére

    Te most kötekszel velem? Azt írod, törekszel rá, hogy betartsd a szabályt, de nem törekszel pl arra, hogy egy 30-as táblát betarts. Ez mi? Valami szelektív törekvés? (Na meg gondolom ha ilyenkor véletlenül mégis beleszaladsz egy fakabátba, természetesen vállalod a következményét és nem kezded a rendőrt szídni)
    Igen, szelektív törekvés. Elsőbbséget adok, átengedem a zebrán a gyalogost, követem a felfestést, stb., DE a sebességhatárok betartása egyszerűen nem nekem való. Elalszom a pályás 130-nál, a nyílegyenes főúton éjjel kettőkor a töküres faluban 50-nél, a külön kihelyezett hatvanasokról, harmincasokról nem is beszélve.
    Igen, ha megállít a rendőr, hogy namosmápedigaztán fizessek egymilliárd forintot, mert nem nyomtam satut a micsaröcsöge táblánál, akkor jattolok, de ettől baromira nem kell tartanom. Utoljára még valamikor 2006-2007-ben büntettek meg gyorshajtásért Magyarországon, akkor 84-et mentem Debrecenben a soksávos négyesen kifelé, még a város vége tábla előtt. Egy tizesembe került, ha jól emlékszem (vagy még talán annyiba se).

    Az egy-két kint hagyott ilyen táblát leszámítva (amit külön bünteni kellene annál a szervnél, akihez tartozik, de ez nem ment téged) meggyőződésem, hogy jó okkal tették oda azt a táblát. De te nyilván el tudod dönteni, hogy az felesleges szivatás csak.
    Én megfordítanám ezt a dolgot. Egy-két sebességkorlátozó táblának van értelme, a többi csak felesleges szivatás.

    Az egészséges társadalom pedig úgy lesz, hogy a tagjai képesek könnyen értelmezhető, logikusan felépített szabályokat alkotni és ezeket betartani! Úgy nem megy, hogy sírunk, hogy nem egészséges a társadalom, "Mindenki úgy vezet, mint egy állat", de én meg nem görcsölök egy szar 30-as táblánál, vagy mit nekem ittasan közlekedés (akár biciklivel is).
    Nos, én aztán biztosan nem ülök bicilkire részegen, ahhoz túl lusta vagyok :DDD

    Egyébként szerintem igen is sokan vannak, akik hasonlóan gondolkoznak, még Magyarországon is. Nem szentek, biztos hibáznak, tuti néha szabálytalankodnak is, de a lényeg az arányokban van. Alapvetően törekednek a betartásra!
    Ezek az önérzetes aszfalton szédülő szuzukisok, a csakazértismegmutatom jóskabácsik. Akiknek derogál 100-at menni pályán, akik fékezgetnek, kóvályognak, úgy mennek, mint a darázs, miközben pukkan el a fejük a pipától. Értem én, hogy rutintalanok, meg a szekér is gyenge és nem elég stabil alattuk, de ezt nekik is be kéne látniuk.

    eladó Aromamizer RDTA V1

Új hozzászólás Aktív témák