Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikrofon

    addikt

    válasz ggf8600gts #82587 üzenetére

    ITT egy cikk a Shutter Shock-ról.
    Ha elolvasod, akkor kiderül, hogy a pana 14-140 Obi használata esetén még gh4 vázon is előjött.
    Viszont leír egy tesztet, hogyan próbáld ki és ad egy javaslatot is a megoldásra.
    Nekem GX8 vázam van. Ott több tapasztalat is olvasható a neten, hogy valóban létezik. Elvileg erre építette be pana egy szoftverfrissítéssel az "auto E-shutter"-t. Ez megoldja. Tényleg, tapasztalatból mondom és azt is tapasztalatból, hogy a pana 12-60-as obival nem tapasztaltam, míg a 14-140-es obival igen, de szinte csak a legvégén 140-es állásban és csak nagy belenagyítással a képbe látható, ami az cikkben írtakat alkalmazva megszűnt.
    Ennek ellenére ha most vennék pana vázat és lenne használtan megvenném a gx8-at... Ha meg nincs akkor a G80-at venném. Ebből van most használtan kettő is az indexen szerintem jóáron.

    Jah és igen "alá exponál" a gx8 is bizonyos esetekben. De ez igazából nem alá, hanem pontosan exponál, mert azt veszi figyelembe az algoritmus, hogy ne legyen beégett rész vagy a lehető legkevesebb. Így meg sok lesz a bebukott terület a képen, ha sok a világos és sötét területek aránya a képen.... Gondolom ez inkább az MFT szenzorok "szűkösebb" dinamikai tartománya miatt lehet észrevehetőbb...
    Ha te a sötétebb területeket szeretnéd világosabbnak, akkor kell az expó eltolás, az meg minden gépen nagyon egyszerű. GX8-on pl. külön tárcsa.... Én úgy emlékszem, hogy az igazán régi fotóskönyvek is megemlítik, hogy helyes képhez bizonyos esetekben bátran emelni, vagy éppen csökkenteni kell az EV-t, hiszen te tudod, hogy a kép dinamikai tartományából melyik rész szeretnéd a normál szürke fényerejének megfelelő fényességgel megjeleníteni....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák