Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz danika0670 #64174 üzenetére

    (#64174) danika0670, (#64171) Potzee, (#64170) h1mpi, (#64164) Zsohi hozzászólásához a válaszom:

    Nem vagyok nótorius visszahordó. Igaz nem is nagyon rendeltem a neten, csak könyveket és néhány alkatrészt a géphez.
    Gondolkodhatnátok egy picit a vásárlók szempontjából is. Mennyire is védi a vásárlókat a törvény? Visszavihetik, de milyen költség mellett. Megrendeli, rögtön szállítási költség, gondja van vele, vigye vissza a saját költségén, rendeljen újat. Mennyi idő telik el, mire újra megkapja, újabb költséggel. Szép dolog, hogy van 8 nap.

    ÉS EBBEN MENNYIRE HIBÁS A VEVŐ? (pl vettem a tápom, gondoltam FSP, gondoltam 80+, azt mondták a 400W is elég, még is cicergett).
    Tudom, hogy nem teljesen a táp hibája (alaplap, proci, vga). De én mennyiben vagyok hibás. Elnézést, hogy számomra nem természetes a cicergés.

    HOL LEHET KIPRÓBÁLNI AZOKAT A TÁPOKAT, AMELYEKET ITT AJÁNLOTOK? Szívesen elviszem a gépem, hogy a 4 táp közöl csak egyet kelljen megvennem, amelyikkel rendben üzemel a gépem. Mind vadi új alkatrész. Ahol az FSP-t vettem, ott mondták, hogy segítenek, de kérdem, hogyan, ha a kiszemelt tápok náluk sincsenek készleten? Én tehetek róla, hogy a minőségi alkatrészek nem állnak a cégek raktáraiban?

    Jelenleg már lassan 3 hete áll a kb 100eFt-os cucc, mert nincs tápom. Olvastam a fórumot és egyre bizonytalanabb lettem, hogy ha veszek egy tápot, akkor rendben lesz-e minden. Mert ugye bármelyik kombinációban előfordulhat cicergés.
    Ha csak a pénzem kéne, akkor nem költeném el, én tápot szeretnék, amelyikkel rendben van a gép. Nem azért viszek vissza valamit, mert nincs más dolgom és szeretném bosszantani az eladókat. Ez számomra is beruházás és a pénzem is valószínűleg csak 1 hónap múlva látom. Nem örülök, hogy így kellett tennem.

    Szeretem egyébként azokat a boltokat, ahol az van kiírva, hogy raktáron a termék, és mikor lehet átvenni, csak másnap. Ha raktáron van, akkor be megyek és megvehetem. Mindenki csak megrendel, ez a webshopok előnye és egyben hátránya. Az előny a kereskedő számára, hogy semmit nem kell készleten tartania, ha kell az ügyfél, elmegy és beszerzi a nagykerből és másnap küldi vagy átvehető. Hátrány a vásárló számára, hogy semmit nem tud ellenőrizni, jön a futár és használd. És vagy rendben van az áru vagy nem.

    Már rég felnőttem agyban, de lehet, hogy ez a probléma. Lehet, hogy ezért nem elfogadható számomra ez az állítólag "helyes" kereskedői magatartás.

    A megcélzott webshoppal nincs bajom, csak az előnyük vált a hátrányukká, hogy náluk mindegyik megrendelhető. Viszont némelyikre több napot is kell várni. Az idő meg telik a konfig meg áll.
    Elismerem a kb 3 hét nem minden része telt az új keresésével, mert hát dolgozni is kell, meg az ember élete sem állhat meg.

    Mindenkinek köszönöm a kérdéseimre adott válaszokat és a tanácsokat, magyarázatokat. Segített felismerni, hogy jót tesz az éppen nem olcsó alkatrészeknek, ha többet szánok a tápra és oda figyelek a tartalmára.

    Nem ismerek minden webshopot, így nem akarok senkit sem megsérteni, akiknél a fentebb vázolt helyzet nem áll fenn.

    A kritikát írók csak egy valamit felejtettek: megoldást javasolni.

    Bocsánat a hosszúra sikeredett off-ért.

    Tisztelettel
    Don Döhe

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

Új hozzászólás Aktív témák