Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F34R

    nagyúr

    válasz bambano #4600 üzenetére

    Ezt ne feljetsd el :P [link]

    Ha pedig a Jessie-vel mellefogsz akkor meg mindig ott van a lacipecsenye :P

  • bambano

    titán

    válasz bambano #4600 üzenetére

    ennyi volt.
    nekem ennyi idő kellett, hogy:
    - szétborítsam a gépem és kiszedjem belőle a rendszerlemezt, mert annyira nem voltam bátor, hogy helyben upgradeljek squeezyt jessire. jó ez így, van egy biztonsági tartalékom
    - de az ilyen mindig láncreakciót indít el, mert:
    -- ha már szétborítottam a gépet, akkor kitakarítom belülről
    -- ha már kiszedtem a helyéről, akkor a környékét is kitakarítom
    - összeraktam, nyilván nem ugyanolyan méretűek a rendszerdiszknek szánt ssd-k, tehát ahova a samu simán bement, oda az intel nem. de az ennyire vékony acéllemez hajlik...
    - rádöbbentem, hogy nincs miről telepíteni... szerencsére ez egy notebookból kiszanált, még bejáratós ssd, így volt rajta egy alap debian grafikus felülettel, úgyhogy ezen az ócska digis neten lehúztam egy iso-t, és ki tudtam égetni cd-re.
    - utána egy eseménytelen, kicsit hosszú install (leginkább a net miatt)
    - málenkij reboot. pár apróságot felraktam még, utána visszadugdostam a vinyókat, mert nyilván nem rakom magam alá a diszkeket, hogy legyen mit tévedésből formázni...
    - reboot. mdadm simán felismerte, összerakta, csináljam meg a mount pontokat, másoljam be a régi fstabból a vonatkozó részeket, minden müxik.
    - két monitoron ugyanaz a kép, kis net olvasgatás, egy darab debian csomag felrakás. valamit szöszölt, utána azt mondja (nem szó szerinti idézettel), hogy vagy vissza bírod pörgetni a betöltött nouveau drivereket vagy rebootolj. lusta dög rebootol.
    - xorg.conf vissza, dm újraindít. van két monitor.
    - bejelentkezem usernek, van desktop. pár dolog nyilván hiányzik, de az alap mate nem lehet ennyire okos, hogy mindent kitaláljon, nem gond.
    - egy jól irányzott ikontelepítéstől lett firefox, egy paraméterrel lett ugyanaz a firefox, ahogy hagytam.
    - egy utasítás és lett adobe flashplayer.

    szóval. én annyit szaroztam ezt a szerencsétlent, igaz, főleg a systemd miatt, hogy elmondani felesleges. ehhez képest *MINDEN* ment elsőre rajta. ha tudod azt az egy-két gugli keresési kifejezést, amit kell, meg tudsz egérrel webről konzolba másolni, akkor minden meg rajta. a multimédiás része lényegesen jobb így első ránézésre, mint a régié. valószínűleg a sokkal újabb kernel.

    teljesen az az érzésem, mint Karottának, mikor megküldte az m5-ös bmw-t. ez tisztességes munka.

    :R :R :R

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • tvamos

    nagyúr

    válasz bambano #4600 üzenetére

    Az most ki van kapcsolva.

    Ha kell venni valami eszközt, ami nem túl sok, (tudom is én, 15_20 ezer az belefér a keretbe.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Új hozzászólás Aktív témák