Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D®. GeNy@

    aktív tag

    Sziasztok!

    Elolvasva az első jó pár hsz.-t és egy másik topikban is ajánlották nekem a "SuSe"-"UHU" Linuxot.
    Ezért is tévedtem ide hozzátok... :B
    Elmondom miért kellene, milyen gépen, hátha tudtok egy abszolút kezdőnek segíteni. :U

    Szóval adott egy Intel P3 (Compaq alaplap-Intel 933Mhz-es proci-512SD-Ram-40GB Rendszervinyó és 320GB "Seedvinyó" -120W-os táp-Geforce MX440 64MB-Ram)

    Mivel sok pénzem nincs és tapasztalatok mutatják, h. a Digi LAN net 50/25-ös netét nem sok router tudja folyamatosan p2p esetén kezelni, arra az elhatározásra jutottam, h. a p3-at fogom használni netmegosztásra (tudom, nem fogyaszt keveset, de ezen már túl vagyok :D ). Az elgondolás remélem jó, miszerint: P3-ba 2 gigabites hálókarit (D-Link DGE-528T-2db) teszek, majd az elsőbe megy a Digi UTP-je, a másodikból egy UTP kábel ki, amely egy gigaswitch-be megy be, ami továbbosztja kábelesen a netet a többi 3-4 gépnek.

    Először gondoltam sima XP is megbirkózik ezzel, de ajánlották a Linuxot, mert az stabilabb és a kapcsolatok megosztását is "gyorsabban" kezeli, azaz a Winfos alatt lassulás is előfordulhat... :F

    Szóval az elgondolás maradt, Linuxot raknék a P3-asra, melyen max böngészés lenne-Divx nézegetés-Képnézegetés-Filekezelés-Zenehallgatás

    DE itt jön a bökkenő! -soha életemben nem telepítettem Linuxot! Az 1etemen már használtam (régi Neptun-ETR kezelése) ,de fogalmam sincs, melyik verziója volt az.

    Szóval ha vmelyikőtök/vagy mindenki türelmes lenne :U és elmagyarázná nekem:

    -melyik Linuxra van szükségem,
    -milyen fájlrendszer kell,
    -mekkora partíció kell,
    -drivereket hol találok, vagy az alaplapot felismeri a Linux úgy, mint az XP,
    -programokat hol találok a fentebb leírt dolgok elvégzésére,
    -1általán a netmegosztás hogyan működik az adott típusú Linux alatt
    -Vírusírtó kell e a Linuxos gépre vagy elég a többire (amiknek szétosztja a netet)
    -ÉS a legfontosabb, torrent menne-e a Linuxos gépen 24/7-ben akár? :)

    A segítségetekkel szinkronba telepíteném a P3-ra a linuxot, mert csak könnyebb úgy, a hátránya--> Teleírom "hülye" kérdésekkel" a topikot! :DDD

    Előre is köszönöm szépen és bocsi, ha hosszúra sikeredett...

    [ Szerkesztve ]

    Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

Új hozzászólás Aktív témák