Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz cigam #61442 üzenetére

    Ez tuti? Mi kell hozzá még?

    Tuti, mert kicsit érdekesebb a telepítő/particionáló rész Debiannal, mint mondjuk az Ubuntunál.

    Ha ubuntu (származékon) adod ki az apt update/install xy parancsot, az mitől kezeli jobban a függőséget?

    Mivel zártabb a rendszer, így igen ritka, hogy függőségi problémákat ír ki a rendszer.

    Lehet, csak egy sima apt update hiányzik, hogy lektöltse/frissítse csomagválasztékot.

    Lehet. Meg a többi alapvető hiányosság, ami később nyilvánvaló lesz. Szerintem baj nem lehet belőle, ha kipróbál egy kezdőbarátabb disztrót is a kolléga. ;) Maradhat a Debiannál is persze, csak kicsit nehéz így megfejteni, hogy mit és hol rontott el.

    Ha a weboldalukról valaki ki tudja választani, pontosan melyik iso-ra van szüksége, akkor annak a felhasználónak célszerű Debiant telepíteni. Ha már ez gondot okoz, akkor minden más gondot fog okozni. ;)

    A Debian használatához a csomagkezelés néhány fontos alaplépését ismerni kell. Anélkül nem megy, az Ubuntu/Mint-nél ez nem szükséges, de lehet alkalmazni ott is a Debian módszereit, ha ismerkedni akar valaki velük.

    Persze Te tudod ezeket nálam ezerszer jobban, én csak egy laikus felhasználó vagyok és anno megküzdöttem ezekkel a dolgokkal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák